Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Kérdések és üzenetek a moderátoroknak
Kérdések és üzenetek a moderátoroknak
Témaindító: Csukló, idő: Szept 26, 2010
Témakörök:

Lapozás       19/20    
(#57203) Frankye moderátori válasza Váltógyártó hozzászólására (#57180) Válasz Szept 3, 2017
Megtörtént.
(#57204) etwg válasza Frankye hozzászólására (#57203) Válasz Szept 3, 2017
Akkor meg talán az 57179-s hsz is ki kellene venni, meg a hozzátartozo hozzászolásokat is, ha már van egy tökéletes rajz.
(#57205) Váltógyártó válasza Frankye hozzászólására (#57203) Válasz Szept 3, 2017
Köszönöm!
(#57217) Frankye moderátori válasza etwg hozzászólására (#57204) Válasz Szept 4, 2017
Ezt is rendeztem.
(#57218) Frankye moderátori válasza Váltógyártó hozzászólására (#57205) Válasz Szept 4, 2017
Nincs mit, ez a dolgom.
(#58792) etwg hozzászólása Válasz Márc 20, 2018
Egy kérdés

Mitöl van az, hogy néha a hozzászolás száma linkként jelenik meg (kéken) többnyire viszont nem, csak egy számként. (#58791)?


IMG_3056.PNG
 
(#58794) etwg válasza etwg hozzászólására (#58792) Válasz Márc 20, 2018
Igy néz ki néha a szám

IMG_3057.PNG
 
(#58796) sunocske válasza etwg hozzászólására (#58794) Válasz Márc 20, 2018
Úgy vettem észre, hogy a "bekedvencelt" topicokban az utolsó belépés óta született hozzászólások jelennek meg így. Ezáltal nyomon követhető, hogy hol tartottál az olvasásban
(#58800) Frankye moderátori válasza sunocske hozzászólására (#58796) Válasz Márc 20, 2018
Ez egészen pontosan így van. Ha egy témát figyelére jelölsz (a téma fejlécében jobb oldalt egy "nagyító" ikon van, erre kattintva lehet e-mail értesítésre, vagy "helyi figyelőre" tenni a témát), akkor az "Értesítések" boxban megjelenik a téma, ha új hozzászólás van benne az előző belépés óta. Az adott témába lépve pedig az újabb (előző belépés óta keletkezett) hozzászólások száma kék színnel, vastag betűvel jelenik meg. Így egy kicsit könnyebb megtalálni azokat a hozzászólásokat, amelyek újak a témában.
(#58807) etwg válasza Frankye hozzászólására (#58800) Válasz Márc 20, 2018
Köszönöm mindkettötöknek. Nálam egy kicsit másképp müködik ( lehet, hogy a Apple gondja), s most vettem észre, hogy van egy 3. állapot is, ahol a # fekete, de a szám kék, de csak addig amig ujra be nem csukom a topikot (utánna minden fekete).
(#58820) Frankye válasza etwg hozzászólására (#58807) Válasz Márc 21, 2018
Igen, ez vélhetően az Apple "dizájnja" miatt lehet.
(#58951) BRUT hozzászólása Válasz Ápr 2, 2018
Szervusztok!

A terepasztal elektronika ,vezérléssel kapcsolatban volt itt egy topik.
Az megszünt??
(#58952) etwg válasza BRUT hozzászólására (#58951) Válasz Ápr 2, 2018
Nem szünt meg semmi, csak elfelejtetted a kedvencek közé berakni - akkor ott lenne a jobb oldali oszlopban. Meg van keresö is, vagy felcsapod a topiklistát.

Amugy ITT van
(#58954) BRUT hozzászólása Válasz Ápr 2, 2018
Köszönöm szépen!
(#59160) ZésZoli hozzászólása Válasz Ápr 26, 2018
Sziasztok!

Rég jártam eren a fórumon és elvesztem, hogy mit olvastam, és mit nem. Be lehet itt valahogy állítani könyvjelzőt az egyes topikokban?

Üdv.
(#59163) Frankye moderátori válasza ZésZoli hozzászólására (#59160) Válasz Ápr 26, 2018
Szia!
"Könyvjelzőt" nem, de ha az egyes témákba bemész, akkor azoknak a hozzászólásoknak, amelyeket még nem olvastál, a száma vastag, kék számjegyekkel jelenik meg. (ld.: olvasatlan.jpg) Az olvasottaké vékony, fekete számjegyekkel jelenik meg (olvasott.jpg)
Az egyes témákát pedig meg tudod jelölni, hogy "kedvenceid", mégpedig a téma fejlécében lévő "nagyító" ikonra kattintva (nagyító.jpg). (A feljövő párbeszéd ablakban tudsz választani, hogy csak itt jelenjen meg az értesítés, vagy kapj-e e-mailt róla, ha új hozzászólás érkezik a témában.)

nagyító.JPG

olvasatlan.JPG

olvasott.JPG
 
(#59172) ZésZoli válasza Frankye hozzászólására (#59163) Válasz Ápr 26, 2018
Köszönöm szépen!

Jelenleg bármelyik témába megyek bele, az üzenetek sorszáma vékony és fekete. A kedvencekben lévőké is. (osX, Safari böngésző)

Kell beállított értesítő?

Most beállítottam értesítést, hátha úgy jó lesz.
(#59181) Frankye válasza ZésZoli hozzászólására (#59172) Válasz Ápr 26, 2018
Az elviben nem kell (mármint az értesítő beállítása), de a sütiket engedélyezni kell a böngészőben.
(#59184) etwg válasza Frankye hozzászólására (#59163) Válasz Ápr 26, 2018
Egy baj van ezekkel az olvasott/olvasatlan kijelzésekkel (kék betük), hogy nem ugy müködnek ahogy kellene. Ugyanis csak addig kékek mig meg nem nyitod a topikot ( nem a hozzászolást). Azaz kijelzi, hogy hány uj hozzászolás van a frissen nyitott topikban, de semmi mást nem tesz. Ha most olvasatlanul kilépsz a topikbol meg vissza, akkor már eltünnek a kék betük, hiszen közben uj hozzászolás nem keletkezett, a régieket elvben láttad, ha nem is olvastad. Ez tévesztett meg engem is.
Az egyetlen mod, hogy értesitést kapj az az e-mail. Ezt be lehet kapcsolni a bal oldali felsö részben az Értesitések segitségével, ugy, hogy a második oszlopba az "Igen" kerül.
Azaz az utolso elötti oszlopban válaszd a modositást, majd az uj ablakban a "Helyi figyelö + e-mail" gombot.

Igy biztos kapsz egy e-mail ha megjelenik az adott topikban egy uj hozzászlás.
(#59185) Lazsi válasza etwg hozzászólására (#59184) Válasz Ápr 27, 2018
Egy apró megjegyzés. Nem tudom, hogy hol lehetne beállítani a következő probléma elkerülésére az oldalt... A testvéroldalon, a Hobbielektronikán, amikor sok olvasatlan hozzászólás van, ami átlóg több oldalon, akkor ott azt az oldalt mutatja, ahol a legelső új hozzászólás van, míg itt a legutolsót. Vagyis, ha a megmutatott topic legfelső bejegyzése kék színű, akkor mindig meg kell nézni, hogy az előző oldalon van-e olvasatlan hozzászólás.
Ez központi beállítás (ha igen, akkor javaslom ennek átállítását, amennyiben nem túl bonyolult) vagy felhasználói (akkor segítséget kérek, hogy ezt hol tudom beállítani) ?

Persze, így is élhető és nagyon jó ez az oldal! De ha ez mindössze egyetlen klikkelés lenne...
(#59186) etwg válasza Lazsi hozzászólására (#59185) Válasz Ápr 27, 2018
Ennek a forumnak a motorja sokban eltér a HE motorjától, ezért nem müködnek az ott bevált szokások. (Néha örülök is ennek, mert a HE moderátorai között néhányan viszont köszönö viszonyban sincsenek a mi Frankyenkal. )
A bal felsö sarokban (saját menü) a Beállitások utolso sorában állithatod sorba a hozzászolásokat) : Alaprendezés.

(#59187) Frankye válasza etwg hozzászólására (#59186) Válasz Ápr 27, 2018
A HE és a HV azonos motorral indult. Azután a HE motorját Topi több ízben módosította, mostanra elég jelentősen eltér egymástól a két oldal szerkezete.
Idézet:
„a HE moderátorai között néhányan viszont köszönö viszonyban sincsenek a mi Frankyenkal.”
Ezt köszönöm, bár én itt is, ott is moderátorkodom. (Azt azért tudni kell, hogy itt a tagság lényegesen kisebb, mint ott, és az itteni tagok nagyságrendekkel "kulturáltabbak" - ha szabad így fogalmaznom - mint az ottanika. Persze igen nagy tisztelet az igen kis számú kivételnek... Az okokról vannak sejtéseim, de ezek nem tények, így nem merném nyíltan közzétenni.)
A beállításoknál (Saját menü) a megjelenítési sorrend beállítható, de ez csak arra van hatással, hogy az adott témában a hozzászólások milyen sorrendben jelenjenek meg: A legfirssebb legyen felül, vagy a legrégebbi. (Személy szerint én az előbbit preferálom, a másik beállításnak sok értelmét nem látom, de vannak, akik így szeretik.) Sajnos azonban Lazsi felvetésére azt kell, hogy mondjam, a jelenlegi, itteni fórum-motor ezt a funkciót nem támogatja.
Topinak már jeleztem (többször is), hogy ennek a fórum-motornak a felújítása/cseréje igencsak időszerű volna, hogy mást ne mondjak, pl. a kereső funkciók miatt is, de a fent említett megjelenítési probléma okán sem lenne minden haszon nélkül való. Sajnos Topi (az oldal tulajdonosa és üzemeltetője) más irányú elfoglaltságai (üzleti tevékenysége, oktat, építkezik, stb.) nem ér rá olyan mértékben ezzel az oldallal doglalkozni, amennyi ahhoz lenne szükséges, hogy a felvetett változtatásokat mind meg tudja csinálni. (Bár nem tisztem Őt védeni...)
Természetesen ezt a felvetést is "felvesszük a listára", a megoldandó feladatok közé, de ígérni nem tudom, hogy hamar meg is lesz valósítva.
(#59189) etwg válasza Frankye hozzászólására (#59187) Válasz Ápr 27, 2018
Nem kivánom tovább ragozni a moderáciot, csak némi érdekesség és különbség.
Itt tudjuk ki a modi
Itt bátran beszélhetünk vele, vagy csak igy általában ( s nem tiltanak ki, ha szolni mer valaki).
Itt követi a modi a történteket a HE- n meg csapkod min Cheguevara a cukornádasban.
A HE-n meg ki tudja ki mögé bujkálva ( kérésére???) moderálnak ki tagokat, vagy tesznek hidegre pár napra közönséges hétköznapi kifejezésekért ( még csak nem is vulgáris dologért).

Szoval a forum kulturájához a modi éppenugy hozzájárul mint a topiklakok, s miután a kizárolagos hatalom nála van a moderatura jelentös szerepet vállal a topikok kulturájábol. Ugyanezt megéltük már az elhagyott forumon is.

Ezért köszönjük Frankyenek, hogy igy müködik a HV.
(#59190) Lazsi válasza etwg hozzászólására (#59189) Válasz Ápr 27, 2018
Köszönöm a válaszokat!
Igazából a két fórum hasonlósága miatt kérdeztem... (Már ami a kinézetét illeti, a tartalom és a kultúra valóban jelentősen eltér a két fórumon.)
A "listára" való felvételt köszönöm! Ha nem lesz megoldva, így tudom, hogy időhiány miatt, nem pedig azért, mert fel sem merült feladatként.
(#59473) sunocske hozzászólása Válasz Máj 22, 2018
Frankye uram! Az #59245-ben levő linkeket megteszed, hogy kijavítod valami rövidebbre? Nagyon széthúzza az oldalt, a hozzászólások egyik fele kiszalad a képből... :p
(#59474) Frankye moderátori válasza sunocske hozzászólására (#59473) Válasz Máj 22, 2018
Természetesen. (Bár az könnyebbség lett volna, ha megmondod legalább a témát, hogy hol keressem , de azért megtaláltam, és kijavítottam.)
(#59486) sunocske válasza Frankye hozzászólására (#59474) Válasz Máj 22, 2018
Hátizé... bocsi

Valamiért úgy emlékeztem, hogy pusztán a hozzászólás száma is elegendő.
(#59506) Frankye válasza sunocske hozzászólására (#59486) Válasz Máj 23, 2018
Semmi gond.
Ha a kereső jó volna, akkor nem okozna gondot, de sajnos nem az. Így vagy a téma neve, vagy egy, a hozzászólásra mutató link segít a legtöbbet. (Ez utóbbi úgy érhető el legkönnyebben, ha a hozzászólás számára kattintunk.) De végül is megtaláltam, ez a lényeg.
(#59520) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Máj 23, 2018
A pihenős topicból az 59513-at vedd ki Frankye, légy szíves!
Kössz!
(#59531) Frankye válasza csíkosháTTú hozzászólására (#59520) Válasz Máj 25, 2018
Kivettem. köszi az újra-feltöltést!
(#59537) csíkosháTTú válasza Frankye hozzászólására (#59531) Válasz Máj 25, 2018
Ne viccelj, én köszönöm!
(#59538) Frankye válasza csíkosháTTú hozzászólására (#59537) Válasz Máj 25, 2018
(#60005) ZésZoli hozzászólása Válasz Júl 9, 2018
Szia Frankye!

A Nagyvasutak topic széttolja az oldalt. Asztali gépen csak az oldalsó menüsort tolja ki a képből. Mobilon egyáltalán nem lehet elolvasni, mert túl széles az oldal és nem látszik a szöveg jobb oldala. (Chrome asztali, Chrome mobil és Safari mobil) Lehet az egyik utóbbi hozzászólásban valami bemásolt, rossz html kód.

Üdv.
(#60006) etwg válasza ZésZoli hozzászólására (#60005) Válasz Júl 9, 2018
Ez részben az én hibám volt, egy eredeti német szöveget másoltam ide amiben egy fedett link volt ( amit az eredeti szövegben nem is látni), itt meg a szerver felfedezte és teljes hosszban nyomtatta ki. Amikorra észrevettem már késö volt.
Ezer bocsánat!
(#60007) róbertke válasza ZésZoli hozzászólására (#60005) Válasz Júl 9, 2018
Nekem nem tolja szét sehogyan sem a Win.10 progi alatt.
A régi gépemen a Win.XP fut, azt széttolja.
Itt valami más a ludas...
(#60008) etwg válasza róbertke hozzászólására (#60007) Válasz Júl 9, 2018
Nekem csak egy kicsit tolja szét - bal oldalon 2-3 betü tünik el.
(#60012) ZésZoli válasza róbertke hozzászólására (#60007) Válasz Júl 9, 2018
etwg-nek igaza lehet. A bemásolt html szövegek szoktak ilyet csinálni. A lényeg, hogy - ezek szerint nem mindenkinél, de - nálam mobilon olvashatatlan ez az egy topik. Márpedig én mobilon szoktam olvasni.

Frankye biztos tudja javítani. Amíg az adott hozzászólás nem lesz javítva, addig én nem fogom tudni olvasni, amíg el nem lapozódik a hiba.
(#60014) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#60008) Válasz Júl 9, 2018
Ez az német szöveg lenne, amit a káros anyagokat pöfögő gőzösökkel kapcsolatban idéztél be?

Rossz hírem van: nem tolja szét semennyire nálam.
Asztali gép a WinXP SP3, Chrome böngészővel. Mobil eszköz az egy Android 7.0 alapú kütyü, UC Brewser böngészővel (Umidigi C Note2)
(#60015) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#60014) Válasz Júl 10, 2018
Érdekes jelenség. Az Ipad-n csak egy kicsit tolja szét a képet.
Ezt teszi az én gépemen.
A szöveg maga olvashato, csak a jobb oldali oszlopbol hiányzik néhány betü.

IMG_3408.PNG
 
(#60016) Frankye moderátori válasza etwg hozzászólására (#60015) Válasz Júl 10, 2018
Köszönöm a jelzést mindenkinek, javítottam a linket.
Sajnos böngészője válogatja. Vannak "intelligensebbek", amelyek megtörik a sort, és vannak olyanok, amelyek nem. Attól is függ, hogy az adott böngésző mely karaktereknél hajlandó megtörni a sort.
Elvben most már jó lesz mindenkinél.
(#60018) etwg válasza Frankye hozzászólására (#60016) Válasz Júl 10, 2018
Kösz!
(#60866) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Ápr 10, 2019
Szia Frankey!
Lehet, hogy én csinálok valamit rosszul, de nem tudok új videót feltenni. Odáig jutok csak el, hogy "fájl feltöltése", de nem jelenik meg semmi, hogy ki is tudjam választani. Win7 és Android7-n sem. Holnap megpróbálom az öreg XP-n, hátha.
csíkos
(#60867) Frankye moderátori válasza csíkosháTTú hozzászólására (#60866) Válasz Ápr 11, 2019
Köszönöm a jelzést. Kipróbáltam, nálam is ez a helyzet (Win7, Chrome böngésző). Továbbítom Topinak. (Úgy tűnik, a video részleg (is) "több sebből vérzik"...)

("Frankye", ha kérhetem. Köszönöm.)
(#60868) csíkosháTTú válasza Frankye hozzászólására (#60867) Válasz Ápr 11, 2019
Ne haragudj! Nem szándékos, csak nem tudok gépelni...
(#60869) Frankye válasza csíkosháTTú hozzászólására (#60868) Válasz Ápr 12, 2019
Semmi gond, ezért is volt ott a smile.
(#60870) Topi moderátori válasza csíkosháTTú hozzászólására (#60866) Válasz Ápr 12, 2019
Technikai nehézségek merültek fel a hobbivasúthoz tartozó stream szerverrel, így kis türelmet kérünk.
(#61508) KJLTT-1 hozzászólása Válasz Dec 14, 2019
Szia Frankye!
Az lenne a kérésem hogy a 61490 hozzászólásomban lévő EXEL fil-éket cseréd ki az alább megküldöttekre.
Üdv

Váltó 1-1.png

Váltó 2.png

Váltó 3.png
 
(#61527) Frankye moderátori válasza KJLTT-1 hozzászólására (#61508) Válasz Dec 16, 2019
Megtörtént a csere.
(#61532) KJLTT-1 válasza Frankye hozzászólására (#61527) Válasz Dec 16, 2019
Köszönöm
(#61727) Cabi hozzászólása Válasz Jan 4, 2020
Heló!
Érdeklődnék, hogy hogyan tudom törölni a regisztrációmat. Köszönöm a választ.
Lapozás       19/20    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
21:23:38
  Jelenleg 9 fő olvassa az oldalt
Hirdetés