Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Fleischmann ágyazatos sínrendszer vagy Peco Streamline code 55?
Fleischmann ágyazatos sínrendszer vagy Peco Streamline code 55?
Témaindító: Taurus1047, idő: Márc 1, 2018
Témakörök:

Lapozás   1/1
(#58562) Taurus1047 hozzászólása Válasz Márc 1, 2018
Sziasztok.

Múlt hónapban újra belevetettem magam a modellezésbe, H0 helyett immár N méretarányban. A problémám a következő, ami pár napja jelentkezett. A start szett a témában említett Fleischmann ágyazatos vágányrendszert tartalmazta, R1 ívekkel és két íves kitérővel. A kitérőknél a szergej indok nélkül néha leugrik és leállítja a rendszert. Ugyan ez a helyzet a szett tartalmát képező 2 tengelyes konténer vagonokkal is. Véletlenszerűen leugranak a vágányról. Ha van valaki akinek van tapasztalata a Peco Streamline code 55 vágányról és megosztaná azt megköszönném. Mert jelen esetben nincs "bukkanó" a sínben. Esetleg az utóbbi vágányzat lehet jobb választás? Külföldi videókban mindegyiket alkalmazzák. S így nem tudom hogy az én kitérőim a hibásak vagy a kocsik túl könnyűek, vagy mi lehet a baj?
(#58564) etwg válasza Taurus1047 hozzászólására (#58562) Válasz Márc 1, 2018
Ez nem olyan egyszerü. Ki kellene deriteni miért ugrál le a jármü a sinekröl. Az biztosan nem attol van, hogy a sin Peco vagy FLM.
(#58577) Taurus1047 válasza etwg hozzászólására (#58564) Válasz Márc 2, 2018
Eddig nem csinálta, kicsit lögyögni lazulni kezdtek a csatlakozók azokat óvatosan fogóval orvosoltam és mikor megnéztem a csatlakozási pontokat nem éreztem rajtuk egyenletlenséget oldalirányban és magasságban sem. Érdekes, és az is fura hogy kétszer volt eddig csak összerakva és szétszedve a pálya. Ami nem indokolná az ily mértékű lazulását a sin papucsoknak.
(#58578) etwg válasza Taurus1047 hozzászólására (#58577) Válasz Márc 2, 2018
Ilyesmivel én is találkoztam egy másik márkánál ( kisebb mint az N), azok a papucsok is csak egy összedugást birnak ki.
Van viszont valamilyen régi papucsom ( sajnos nem derithetö már ki honnan) azok meg egy egészen más világot képviselnek. A papucs széle vissza kunkorodik és meglehetösen kemény anyagbol van - az mindent kibir.
Lapozás   1/1
Frissek
  2024. Ápr, 20. Szo
1:49:48
  Jelenleg 2 fő olvassa az oldalt
Hirdetés