Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Modellek beszerzése, boltok, típusok
Modellek beszerzése, boltok, típusok
Témaindító: mammut, idő: Aug 30, 2010
Témakörök:

Lapozás       5/7    
(#20576) FriTTz válasza zsolesz74 hozzászólására (#20570) Válasz Aug 8, 2013
Szia, ha tudsz szerezz valami infót a készletről légyszíves!
(#20581) zsolesz74 válasza FriTTz hozzászólására (#20576) Válasz Aug 8, 2013
Hát apa, csak az fog menni, hogy megyek, megnézem és ami tetszik azt megveszem.
Ha kell valami neked is, kérdezd meg az embert és írj privátot, aztán megyek és elhozom neked!
(#20582) FriTTz válasza zsolesz74 hozzászólására (#20581) Válasz Aug 8, 2013
Erre én is gondoltam, de hol van elérhetőség feltüntetve?
(#20584) zsolesz74 válasza FriTTz hozzászólására (#20582) Válasz Aug 8, 2013
(#20592) csíkosháTTú válasza zsolesz74 hozzászólására (#20584) Válasz Aug 8, 2013
Ez a link egy kicsit közvetlenebb...

Ez itt, ni!
(#20601) FriTTz hozzászólása Válasz Aug 9, 2013
Köszönöm a segítséget bár nem mondtam, de eddig én is eljutottam, reméltem tud valaki mail címet mert írnom egyszerűbb mint hívogatnom.
(#20657) zsolesz74 válasza FriTTz hozzászólására (#20601) Válasz Aug 9, 2013
Az a baj, hogy nekem sincs semmi több hozzá. Tudod, hogy segítettem volna...
Nem tudom, hogy miért nincs egy minimál weboldala ma egy üzletnek, de nem is tisztem elítélni érte. Sajnos az már inkább determinálja ezeket a bolt bezárásokat, hogy nem tud róla csak aki betéved oda. (Én is most tudtam meg, amikor István kiírta, miközben a család ott van Sopronban.)

Kedvenceim a német kiskereskedők. Van olyan aki egy-két vacakot árul, de azt is kiteszi a netre! És megy a bolt.

(Megjegyzem úgy vettem egy falusi kereskedőtől ESU cuccokat Németországból, hogy kb a magyar ár -20% volt az ajánlat. Ha meg elárulom, hogy számlára vettem, akkor meg már tényleg pofátlanság volt az ár)
(#20692) masTTertape válasza zsolesz74 hozzászólására (#20657) Válasz Aug 10, 2013
De az se rossz pár német kereskedőnél, hogy kint van minden, igaz hogy 2008-as dátummal. Ha valamire ráizgul az ember, sanszos, hogy már évek óta el lett adva...
Szerencsére ellenpélda is akad, így sikerül már rég elfeledett, de bolti új állapotú holmikat beszerezni. Sőt néha ilyen céllal érdemes körülnézni a Baltikumban is.
(#20693) zsolesz74 válasza masTTertape hozzászólására (#20692) Válasz Aug 10, 2013
A Baltikumban fel lehet lelni cuccokat jóárasítva? Régit vagy újat?
(#23019) FriTTz hozzászólása Válasz Szept 22, 2013
Elmebajon van DRG eilzugvagen poggyászkocsi, esetleg kell valakinek mert akkor megpróbálom megszerezni és olcsóbb lesz a posta.
(#23023) zsolesz74 válasza FriTTz hozzászólására (#23019) Válasz Szept 22, 2013
Nekem jól jönne schürzenwagen a gőzösökhöz, de én 36eFt-ot ki nem adok érte, ami itthon a piaci ára egy készletnek és 11-12eFt darabára! Majd lesz ez eladó másodkézből nyugatabbról.
Ha tudsz jó aukciót ne tartsd vissza az infot!

Mitől lesz olcsóbb a posta?
(#23024) FriTTz válasza zsolesz74 hozzászólására (#23023) Válasz Szept 22, 2013
Mert ez német belföldi és feleződne, onnan meg hazahozzák nekem.
(#23026) zsolesz74 válasza FriTTz hozzászólására (#23024) Válasz Szept 22, 2013
privát ment.
(#23027) FriTTz válasza zsolesz74 hozzászólására (#23026) Válasz Szept 22, 2013
Beleköptem a levesükbe!
(#23035) zsolesz74 válasza FriTTz hozzászólására (#23027) Válasz Szept 22, 2013
Kinek a levesébe rondítottál?
(#23042) FriTTz hozzászólása Válasz Szept 22, 2013
Ebből ha jól látom 2 db van.
Szerintetek jó árban van?
(#23052) zsolesz74 válasza FriTTz hozzászólására (#23042) Válasz Szept 22, 2013
(#23054) FriTTz válasza zsolesz74 hozzászólására (#23052) Válasz Szept 22, 2013
Na igen, de ezt még festeni kéne, stb, ugyanott lenne árban és a roco állítólag jobb.
(#23057) zsolesz74 válasza FriTTz hozzászólására (#23054) Válasz Szept 22, 2013
Egy szegecsszámláló mester mondta nekem egyszer, hogy a ROCO kaszni a valósághoz jobban hasonlít...
Sajnos a festés az mindig oda...vág a végösszegnek.

Nekem pl a sárga homlokfalúak tetszenek, olyat meg csak moddingoltat találtam. A blackfalcon festések nagyon szépek, azok nagyon tetszenek, meg az árcéduláik is nagyon szépek, de az már kevésbé tetszik.
Hát ez van, drága a hobbink.
(#23084) reszelozsir válasza FriTTz hozzászólására (#23042) Válasz Szept 23, 2013
Esetleg kérdezz rá, hogy mennyi egy festés, és ha megéri, csapj le ERRE.
(#23089) zsolesz74 válasza FriTTz hozzászólására (#23054) Válasz Szept 23, 2013
Nem írom le nyilvánosan az ember nevét, de amikor vettem a Tillig gépem, ő azt mondta, hogy 10 ezerért átfesti... Szóval ennyi! Támpont!
(#23090) FriTTz válasza zsolesz74 hozzászólására (#23089) Válasz Szept 23, 2013
Mondjuk a sáegaelejű nekem is jobban tetszik.
(#23095) csíkosháTTú válasza FriTTz hozzászólására (#23090) Válasz Szept 23, 2013
Volt a Tillignek gyárilag narancsvörös festésű M62-ese.
(#23105) zsolesz74 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#23095) Válasz Szept 23, 2013
Olyan István, mint amit mi szeretnénk FriTTz-cel?
Ezek nem Tilligek csak a színezés miatt...(blackfalcon)

M62.jpg
 
(#23106) csíkosháTTú válasza zsolesz74 hozzászólására (#23105) Válasz Szept 23, 2013
Meg nem mondom fejből a cikkszámát, de a V&M is teszetelte anno.

Valaki korábban írta, hogy egy emberkje 10.000-ért átfesti...

Az igazság az, hogy profi módon átfestve, feliratozva egy modell 16-20ezer, az alapmodell árán felül.
A képen látható modellen azért komoly átalakítások is vannak, egy sima H0 Gützold M62-ből van átépítve.

IMG_1053.jpg
 
(#23120) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Szept 23, 2013
Sziasztok!
A fenn ajánlott modellek nem alkalmasak alapmodelleknek átfestésre!
Vagy csak komolyabb tetőátalakítás után!
FriTTz 100-as Szergejt akart!
Annak pedig nincs hangtompítója a tetején,
csak a két kipufogócsöve látszik!
Egyébként én a Roco-t jobbnak tartom a Tillig-nél!
A Tillig-nek nem valami szép a forgóvázai feletti, oldalról átlátszó hézagja!
Maga a forgóváz is elnagyoltabb szerintem,mint a Roco-é,annak a forgóváza kidolgozottabbnak tűnik!
Úgyhogy én inkább a Roco Szergejét ajánlanám alapmodellnek,mert szerintem jóval szebbek!
CsíkosháTTú-nak biztos megvan a külön véleménye a dologról,mint ahogy a Gützold Szergejét favorizálja a Rocoéval szemben.Kíváncsi lennék,hogy van-e hangtompító nélküli Szergejhez való hangja?
Azért az átfestés ötlete nekem is nagyon tetszik,
de olcsó, az nem lehet,csak ha magatoknak csináljátok !
Végül néhány kép az én 100-as Szergejemről:
Jó modellezést nektek!

201309234917...jpg

201309234920.jpg
 
(#23121) FriTTz válasza Fordítókorongos hozzászólására (#23120) Válasz Szept 23, 2013
Jól néz ki, olyan mintha TT Roco lenne!
Nem ragaszkodom az átfestéshez csak amikor iskolába jártam minden nap a Ferenc gurító mellett vitt el az UV és ott a Csöpik mellett volt egy sárga elejű (M62 264) is, talán ezért szerettem volna egy olyat, nosztalgiából!
Jó nekem a krómozott Zsiguli lökhárítós is!
Amúgy valószínű az jön majd.

Ha esetleg valakit érdekel van a Medikerben egy + kaszni, MÁV-os, árat is mondott rá.)
(#23123) Fordítókorongos válasza FriTTz hozzászólására (#23121) Válasz Szept 23, 2013
H0 Roco
(#23160) csíkosháTTú válasza Fordítókorongos hozzászólására (#23120) Válasz Szept 24, 2013
Hali!
Annak azért meg van az oka, hogy H0-ban miért szeretem jobban a Gützold M62-t, mint a ROCO-t. Kettő is, az egyik szubjektív, a másik meg tényszerű.
A szubjektív az az, hogy számomra a Gützold sokkal jobban hozza a "nagydarab orosz vasat a síneken". A ROCO ehhez túl filigrán, túl finom, túl "kedves". De ez szubjektív, és a magán véleményem, ha úgy tetszik ízlésem. A műszaki tartalom viszont erősen a Gützold mellett szól, akkor is, ha régebbi tervezésű a mechanikája.

TT Szergej: jelenleg Tillig nincs. Amúgyis, amíg volt, egy régi MaTTra modell átvétele, ez látszik is rajta, nekem is van egy Tillig BR120, még 1998-ból. A ROCO TT modellje szebb, mint ez a régi konstrukció, műszaki tartalomban a kettő nagyjából egyenértékű.

"Csöves" Szergej hangom nincs. Ami fellelhető a neten, abből nem lehet rendes hanganyagot összehozni.

Mellesleg FriTTz kolléga utóbb már narancs festésű M62-ről írt, abból meg nem volt hangtompító nélküli...
(#23375) FriTTz hozzászólása Válasz Szept 26, 2013
Na kérem ez biztos, hogy tillig?
Az első ablak bizonytalanított el!
(#23376) zsolesz74 válasza FriTTz hozzászólására (#23375) Válasz Szept 26, 2013
Nekünk nem jön be, regisztráltaknak csak!
Inkább töltsd fel a képet!
(#23378) FriTTz válasza zsolesz74 hozzászólására (#23376) Válasz Szept 27, 2013
Közben rájöttem, hogy valószínűleg tillig (a kuplung miatt ), de az ablaka gyanús akkor is!

V200179.jpg
 
(#31255) Luciferike hozzászólása Válasz Márc 23, 2014
Sziasztok!

Nem tudok nekem segíteni hol lehetne venni TGV-t TT méretben?
(#31276) zsolesz74 válasza Luciferike hozzászólására (#31255) Válasz Márc 23, 2014
Én TGV-t gyárit nem láttam még, csak ICE-t.
(#31291) csíkosháTTú válasza FriTTz hozzászólására (#23378) Válasz Márc 24, 2014
A képen egy Tillig modell van, de szerintem át van számozva. Ezzel a pályaszámmal nincs tudomásom róla.
(#34126) Luciferike hozzászólása Válasz Jún 9, 2014
Sziasztok!

TT-s méretbe villamost hol lehet vásárolni?
Síneket találtam, meg egy-két réz maratott lemezeket amiből ki lehet hajtogatni a kocsiszekrényt.
(#34997) reszelozsir hozzászólása Válasz Jún 27, 2014
Nohabot valaki? Jutányos... Bővebben: Link
(#35006) BaTTka válasza reszelozsir hozzászólására (#34997) Válasz Jún 27, 2014
Ez tényleg egy "Jófogás"
(#41990) Tfeco hozzászólása Válasz Feb 1, 2015
Üdvözletem..lenne egy olyan kérdésem a mozdonyokat milyen gyakorisággal szokták tisztitani.? kell e kenés szét kell e szedjem ahhoz és milyen tipusu olaj vagy zsirt használljak ami ovja ..?
(#41991) etwg válasza Tfeco hozzászólására (#41990) Válasz Feb 1, 2015
Mint minden müködö szerkezetet a mozdonyt is bizonyos futásmennyiség után kell tisztitani. Ez függ attol is, hogy hol futtatod. A szönyegen gyakrabban kell tisztitani.
A kenés egy más kérdés. Még a gyárak sem igen tudják mit is mondjanak.
A modern müanyagfogaskereket általában nem kell kenni. A szinterbronz motorcsapágyakat meg egyenesen tilos. Azaz amit kenni kell azok a fémtengelyek müanyagcsapágyakban meg a fémcsigát.
Nem agressziv olajjal ( finom orásolajjal, vagy a gyárak által ajánlott olajokkal), mindig kevesebbel mint amira gondolsz. Egy tühegynyi olaj minden csapágyra akár egy évre is elég.
A fogaskerekeket néha azért szoktuk zsirozni, mert a kevés zsir tompitja a hangot, igy csendesebb a mozdony. Oda is elég egy fogpiszkálonyi finom kenözsir.
(#42000) Tfeco hozzászólása Válasz Feb 1, 2015
Köszönöm
(#44322) ori.andras hozzászólása Válasz Ápr 29, 2015
Sziasztok!

A VMC webáruházban eszközöltem pár fejlesztést, elmondanátok a véleményeteket?

Köszönöm!

András
(#44337) Fordítókorongos válasza ori.andras hozzászólására (#44322) Válasz Ápr 30, 2015
Szia!
Jó lesz!
A nagy felbontású képek a legjobb ötlet !
A saját gyártású modelleket is szívesen nézem!!!
Az oldal eddig is jó volt,viszont engem nagyon bosszant,hogy
kénytelen vagyok hónapokon keresztül olvasgatni azt a feliratot:
Újdonság,árazás alatt!
A várható megjelenés dátumát is nagyon jó volna feltüntetni!

Ha már így szóba került nézz utána légyszíves az MTB751004-es modellnek.(Mikor jelenik meg,mennyi lesz az ára.)
Régóta szeretnék egyet,ne kelljen már külföldről megrendelni,mert azt nem szeretem.

A másik meg,hogy a régóta nem kapható modelleket is le kéne venni,vagy elválasztani a kapható modellektől.
Ne legyen a régóta nem megvásárolható Fuggerth M41 , V43-mas modellek mellett a "Rendelésre" felírat,mert az megtévesztő lehet olyan modellezők számára akik nem naprakészek az adott modellgyártóból....
Azt látom,hogy van kifutott/raktáron választógomb,az jó dolog,de azért nagyjából legyen naprakész.

Egyébként az oldalatok a legjobbak közül való!
Üdv.:korongos
(#44339) etwg válasza ori.andras hozzászólására (#44322) Válasz Ápr 30, 2015
Elnyelte a web a hosszu szöveget.

Igy csak röviden. Az oldal gyors de sajnos mellöz minden stlisztikát. A szinek használata káotikus és nem segitö.
Pl. a piros egyszer ezt jelenti pár sorral lejjebb meg már mást:

Ráadásul a szinárnyalat is változik.
Nem tudni mit jelent az Rh rövidités.
A webshop sokkal jobb, áttekinthetöbb, de ott is zavar az Rh.
Pl. a CD-nek soha nem volt Rh750-s mozdonya.


A webshopbol nem lehet visszatérni a fö oldalra.

image.jpg

image.jpg

image.jpg
 
(#44340) ori.andras válasza etwg hozzászólására (#44339) Válasz Ápr 30, 2015
Nem csak a mundér becsülete, de ez két külön weboldal ;) Az egyik egy blog a másik a webáruház
(#44341) ori.andras válasza Fordítókorongos hozzászólására (#44337) Válasz Ápr 30, 2015
Továbbítom a kérdést az eladó srácoknak, én az ilyenben nem vagyok kompetens

Az Újdonság árazás alatt egy kompromisszum. A gyártók kihozzák az újdonság lapokat, mi pedig elkezdjük feltölteni a termékeket a webáruházba, hogy amint érkezik helyből elérhető legyen. Sajnos nagyon sokszor teljesen fals adatokat kapunk, árat pedig csak az utolsó pillanatban. (Arról nem is beszélek, hogy az idén megjelent olyan "újdonság", ami már másfél éve is megjelent egy őszi lapban. Kis csúszás.)
(#44342) etwg válasza ori.andras hozzászólására (#44340) Válasz Ápr 30, 2015
Az a link amit te beraktál ezekszerint a blogra vezet, onnan jutottam el a shopba, de vissza már nem. ( ott már nem találni semmi jelet a blogra).
Ha a linked a blog, akkor jo volna ezt feltüntetni, mert látod, hogy nem vettem észre.
Az URL is bolt.vasutmodellcentrum.hu. -t ir!

Szoval ezeket a dolgokat jo lenne tisztázni, hogy mi hol van, ill. a olvaso egyértelmüen tudja, hogy hol is van, illetve hova navigálja magát.
(#50794) BSBalazs hozzászólása Válasz Ápr 20, 2016
Hello
Remélem jó helyre írom.
Az alább belinkelt kinézetű és festésű mozdonyból szeretnék vásárolni, de nem találtam egy magyar üzletet sem ahol kaphatóak ilyen mozdonyok.

N méret
Lehetőleg DCC + Hanggal

Egyik kép
Másik kép

Tudna valaki ajánlani megbízható és kedvező árú külföldi üzletet ahol érdemes lenne körbenéznem?
Lehetőleg saját vagy ismerős tapasztalata alapján.

Végső soron más festéssel is szóba jöhetnek.

Ha esetleg valaki eladna ilyeneket, e-mailen keressen.
Előre is köszi a segítséget.

(#50796) csíkosháTTú válasza BSBalazs hozzászólására (#50794) Válasz Ápr 20, 2016
A Flexmodell Veresegyházán foglalkozik amcsi modellekkel idehaza, tudomásom szerint.
A KATO európai importőre a német NOCH. Külföldön az "elriwa", a Modellbahnshop Lippe egy elég nagy üzlet, talán van náluk ilyen. Ausztriában nem tudom, van-e még olyan üzlet, amiben vannak amcsi dolgok.

Még valami: N-ben a hangos dolog az nehéz lesz. Egy SD40-2 (SP festés) van nálam most, a hangoskodásán agyalok üres óráimban. ZIMO, vagy TRAN dekóder fér bele legfeljebb.
(#50798) BSBalazs válasza csíkosháTTú hozzászólására (#50796) Válasz Ápr 20, 2016
A Flexmodell-el már beszéltem és valóban nagyon segítőkészek meg minden, de sajnos ahonnan ők beszerzik a mozdonyokat ott nincs digitális az általam választottakból és azt mondták inkább ha lehet válasszak olyan mozdonyt ami gyárilag digitális és hangos, mert nem biztos hogy minden N méretű mozdonyba bele lehet eszkábálni a hangot a kis méret miatt.

Ezért most próbálok körbenézni pár külföldi oldalon, aztán ha nincs más akkor próba szerencse és remélhetőleg majd ők bele tudják préselni ami kell egy sima mozdonyba.
Lapozás       5/7    
Frissek
  2024. Márc, 29. Pé
7:46:05
  Jelenleg 10 fő olvassa az oldalt
Hirdetés