Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Hogyan kezdjünk bele?
Hogyan kezdjünk bele?
Témaindító: ifjuhorgasz, idő: Júl 8, 2010
Témakörök:

Lapozás       3/4    
(#3612) paurrobert hozzászólása Válasz Nov 25, 2010
Ok ! Bocs , megint elbazseltem !
Tehat a hungarocelt mivel ragaszatok le a deszkahoz ?
Milyen vastag kell legyen a az elso hungarocell mert nekem van 50 mm -es , egy csomo !
(#3613) SzerNoh válasza paurrobert hozzászólására (#3612) Válasz Nov 25, 2010
Palma fa ragasztóval, amit vízzel lehet oldani....
Másik kérdésedre a válasz.. mit szeretnél építeni? ha hegyet ahhoz jó... de ha 1-2 centis dombot akkor faraghatsz belőle mire jó lesz, akkor meg már érdemesebb venni kisebb méretű hungarócelt.
(#3614) paurrobert válasza SzerNoh hozzászólására (#3613) Válasz Nov 25, 2010
Igen igen de en mar vagy ket oraja azt keresem , hogy ebben a ...... azorszagban hol talalok olyat!
Tiszta dili leszek , mar az asztalos ismeroseimet kerdezgetem !
(#3615) MarkTrain válasza paurrobert hozzászólására (#3614) Válasz Nov 25, 2010
Valahol biztos lehet itt is sok boltba lehet kappni.
(#3616) paurrobert válasza MarkTrain hozzászólására (#3615) Válasz Nov 25, 2010
Ja , csak anyi az egesz , hogy a szep magyar nyelvet ugy el tudjak csavarni!
Pl:a hinta= hilintă

Na igy talaljam meg !
Most egy olyan viz alapanyagu ragasztot keresek ami atlatco les ha megszarad es akkor mar nem oldja fel a viz !
(#3617) MarkTrain válasza paurrobert hozzászólására (#3616) Válasz Nov 25, 2010
Ilyen a Palma fa ragasztó. Van belőle normál,experss és vizálló és 250g és 500g-os kiszerelésben.
(#3618) paurrobert válasza MarkTrain hozzászólására (#3617) Válasz Nov 25, 2010
Na jo megvan !
Nalunk "aracet"-nek hivjak de egy olyan amit uvegragasztonak is beceznek , igy kell kerjem !
Van egy koteg hungarocellem ( 50mm-es) megvan a ragasztopisztoly ( elektromos szilikonos) van egy nagy darabb OSB lapom ( vizhatlan ) furok , onos cinezo pisztoly , most beszerzek valahonan sineket , hogy tudjam az asztalt elkezdeni !
A legkozelebbi amit tudok biztosan es mar beszeltem az iletovel az kolozsvaron van !
(#3619) paurrobert hozzászólása Válasz Nov 25, 2010
Valaki beszolna nekem , hogy kell hazikot epiteni es vannak e valahol rajzok rola !?
(#3620) MarkTrain válasza paurrobert hozzászólására (#3619) Válasz Nov 25, 2010
Milyenre gondolsz?
(#3621) paurrobert válasza MarkTrain hozzászólására (#3620) Válasz Nov 25, 2010
Minnel valtozatosabbra !
Mindegy milyen , tombhaz , paraszthaz , garazs , muhely, stb ....
(#3622) MarkTrain válasza paurrobert hozzászólására (#3621) Válasz Nov 25, 2010
Hát az az igazság hogy a házakat úgy szoktuk venni de lehet csinál ill. csináltatni is.
(#3623) paurrobert válasza MarkTrain hozzászólására (#3622) Válasz Nov 25, 2010
Imadok dolgokkal el bazselni az idot !
Nincs valami tarhely ezekrol ahol megvannak adva a meretek es valami rajzokkal alatamsztva ! ?
(#3624) MarkTrain válasza paurrobert hozzászólására (#3623) Válasz Nov 25, 2010
Nem nagyon tudok ilyet... De itt van egy-két vasúti épület: Bővebben: Link
(#3625) paurrobert válasza MarkTrain hozzászólására (#3624) Válasz Nov 25, 2010
Na ez uber zsir !
nem ismerlek de mar imadlak !
(#3626) MarkTrain válasza paurrobert hozzászólására (#3625) Válasz Nov 25, 2010
És egyébként milyen korszakot modellezel vagy milyen témájut? Melyik ország vasútját?
(#3628) paurrobert válasza MarkTrain hozzászólására (#3626) Válasz Nov 25, 2010
Meg azt nem dontottem el , hogy mely orszag de azt mar tudom , hogy a " ep.3 es az ep.4"-et akarnam ! Az nagyon tetcik !
(#3629) MarkTrain válasza paurrobert hozzászólására (#3628) Válasz Nov 25, 2010
Az jó. Milyen anyagból lesz az asztalod és mekkora?
Egyébként légy megfontolt mindenféle tervezésnél néz mindig körül mit és hogyan ne kapjod sose! Ne légy rest kérdezni és információt gyüjteni!!!
(#3630) paurrobert válasza MarkTrain hozzászólására (#3629) Válasz Nov 25, 2010
Hat ami igaz az igaz , mindeg megfontolt vagyok es ezzel mar sok embernek az agyara mentem !

Az alja az OSB lap lesz ra teszem a hungarocelt ( ebol negy darabb 50x100 cm-es lesz! ) ebbol szeretnek majd valamit kirakni !
Meg a tortenetett nem tudom pontosan de mar egy ket progit oszenyalaztam , hogy egy dioramat keszitsek !
(#3632) MarkTrain válasza paurrobert hozzászólására (#3630) Válasz Nov 25, 2010
Dioráma? Bővebben: Link Akkor ezt nézd meg biztos találsz benne valami használhatót. Persze snnél lehet jobbat is.
(#4114) MarkTrain hozzászólása Válasz Dec 10, 2010
Szerintetek nagy gond lenne ha modulnál nem batonaljasra csinálnám az állomás vágányait csak azért mert ,amelyik állomást megszeretném csinálni az a valóságban betonaljas?
(#4117) Frankye válasza MarkTrain hozzászólására (#4114) Válasz Dec 11, 2010
Erről megoszlanak a vélemények. Van, aki "szerzői" szabadságnak tekinti, de akadnak (szerintem) elvetemültek, akik azt tartjál, hogy csak a teljesen pontos másolat a hiteles és megengedett.
Az én véleményem szerint ez simán megengedhető eltérés.
(#4118) kisKirály válasza MarkTrain hozzászólására (#4114) Válasz Dec 11, 2010
Mivel magadnak készíted, ezért olyannak csináld amilyenre Te szeretnéd, illetve tudod! Természetesen hallgass meg kért és kéretlen tanácsokat, de összegzésül a tiéd a döntés joga és kényszere!
(#4120) Frankye válasza kisKirály hozzászólására (#4118) Válasz Dec 11, 2010
Egyetértünk Uram Királyom, életem-halálom, kezedbe ajánlom, és hasonlók...
(#4123) kisKirály válasza Frankye hozzászólására (#4120) Válasz Dec 11, 2010
Örömmel veszem tudomásul, hogy még nem halt ki a feudum!
(#4126) MarkTrain válasza Frankye hozzászólására (#4117) Válasz Dec 11, 2010
Megcsinálom szerintem betonaljasra meg az legalább hosszabb is. Csak az a baj hogy wintrackal nem tudok tervezni vele mert, csak az az egy darab sín nincs benne.
(Egyébként itt van pár terv csak itt nem a batonaljas-sal, bár csak az állomási egyenesben lesz az)

2010-12-10_2...png

2010-12-10_2...png

2010-12-10_2...png
 
(#4239) MarkTrain hozzászólása Válasz Dec 18, 2010
Ma el lett szabdalva a réteglt lemez. Valahogy így fog kinézni egy állomási modul.

DSCF7345.JPG

DSCF7346.JPG
 
(#4256) nagy hoho hozzászólása Válasz Dec 20, 2010
Van valahol egy táblázat ahol le van írva, hogy a H0-ásnál milyen méretű egy vasúti átjáró jelzőlámpa vagy a pályán használatos táblák ill. jelző lámpák. Azt tudom, hogy 87 az osztó szám a nagy vasúthoz képes. De most menjek ki térdig érő hóban és mérjem meg?
(#4266) balatonperes válasza nagy hoho hozzászólására (#4256) Válasz Dec 21, 2010
Én, Neked is a 'Linzbauer Tamás - Vasútmodellezés' című könyvét ajánlanám tanulmányozásra, olvasásra.

Jelentős mennyiségű hasznos tanáccsal,nagyvasúti méretekkel, minden téren (jelzők, táblák, épületek, rajzok,stb)
(#4270) Abs válasza nagy hoho hozzászólására (#4256) Válasz Dec 21, 2010
Kiegészítő tábla 175 x 350 mm
Kiegészítő tábla 250 x 500 mm
Tájékoztató tábla 500 x 500 mm
Négyszögtábla 500x500 v. 600x600 v. 600x750 v. 640x800 v. 750x750 v. 800x1000 mm
Körtábla 450 v. 600 v. 750 mm
Háromszögtábla 450 v. 600 v. 750 mm
Stoptábla 450 v. 600 v. 750 mm
Sávos terelő tábla 250 x 1000 mm
Halszálka terelő tábla 500 x 1000 mm
Vasúti előjelzők 350x1000 ill. 120x1200 mm

Abs
(#4294) nagy hoho válasza Abs hozzászólására (#4270) Válasz Dec 22, 2010
Köszönöm, erre gondoltam.
(#4295) nagy hoho válasza balatonperes hozzászólására (#4266) Válasz Dec 22, 2010
Utána nézek, hol lehet beszerezni, köszönöm a választ.
(#4394) csaba.szucs hozzászólása Válasz Dec 30, 2010
Sziasztok!

Egy digitális DCC modellvasutat szeretnék, és mielőtt még belevágnék, lenne pár kérdésem, köszönöm!

1) Egy ideiglenes, mobil terepasztalt szeretnék, ami egy asztalon lesz rajta. Az alapot, a vázat jelentő léceket már megvettem, az asztallap farostlemez vagy rétegelt lemez lenne. Ti mit ajánlotok? Elvárásaim, hogy könnyű, vékony, szétszedhető, csúszásmentes és valamennyire merev legyen.

2) Van értelme digitális keezdőkészletet vásárolni, egy ilyen kezdőkészlettel kezdeni (ROCO digitális starter setre gondoltam)? Úgy számoltam, hogy sokkal olcsóbb, mintha összeválogatva venném meg...

3) Milyen ROCO síneket érdemes venni? ROCO geoLine, amit a kezdőkészlettel is adnak, vagy ROCO Line 2,1mm? Ez nekem most nagy dilemma....

4) Igazából később BRAWA modelleket szeretnék venni, elég jó cuccnak tűnnek. Van valakinek tapasztalata BRAWA-s gőzmozdonyokkal és kocsikkal?
Pl. többféle típus van egy adott mozdony esetén: sima egyenáramú, digital premium váltóáramú(2féle is), digital prémium egyenáramú.
DCC ROCO sínrendszerhez melyik az alkalmas?

Üdvözlettel: Csaba
(#4397) SzerNoh válasza csaba.szucs hozzászólására (#4394) Válasz Dec 30, 2010
Szia Csaba!
Üdvözöllek a fórumon!

1: én rétegelt lemezt ajánlok, és olyan 10mm-es már nagyon jónak számít! Könnyű és stabil is, de merevíteni kell őt is...
Mekkora asztalról lenne szó?

2: ha van annyi pénzed érdemes mindenképpen egy startszettet venni, mert szinte hozzád vágják a benne levő cuccokat annyiért.

3:Én Piko sínekből építkeztem, az 2,5 magasságú mert vannak fuggerth mozdonyaim és az a 2,1 sínen akadva megy... (kerék pereme leér) ... de itt is az a kérdés mit szeretnél rajta járatni?
Meg ha pénztárcád engedi akkor Tillig elite a sínek sínje nálam, ez is 2,5 a sima sínjei aránylag jó árban vannak, csak a váltok drágábbak hozzá.

4: ebben nem tudok segíteni....

1,2,3,4} ez az én véleményem, de szerintem irnak majd a többiek is.

Üdv
SzerNoh

(#4398) csaba.szucs válasza SzerNoh hozzászólására (#4397) Válasz Dec 30, 2010
Szia SzerNoh!

Igazából kicsi a hely a lakásomban, ezért egy kényszermegoldásról van szó: egy meglevő asztalra helyeznék rá egy kb. 115x260-as (fa)táblát. A tábla és az asztal közé kerülne egy merevítőváz, ami a meglevő asztaltól nagyobb táblafelületet megtartaná. A meglevő asztalom ugyanis kicsi.
Azt gondoltam, hogy asztallap bővítésnek egy vékony (5mm) falemez, pl. egy farostlemez is elegendő, a rá kerülő cuccok (sínek, mozdonyok, kocsik) úgysem lesznek nehezek. Végül is egy komolyabb kartonlap is elég merev, ha jól emlékszem.
A lényeg, hogy a felület elég merev legyen, hogy ne szakadjon be, illetve ne hajoljon meg.

Valóban jól néz ki a Tillig Elite sínrendszer, megnéztem...

Köszi válaszodat!
cs.
(#4401) Frankye válasza csaba.szucs hozzászólására (#4398) Válasz Dec 31, 2010
Én lebeszélnélek a farost lemezről! Idővel hajlamos vetemedésre, és csak bosszúságod lesz vele. A rétegelt lemez sokkal jobb tartást biztosít.
Ha a helyszűke miatt szeretnél "spórolni", akkor javaslom az ún. "fregoli" módszert. Ez olyan, mint a régi lakásokban volt szárító: Két, a plafonba csavarozott csigán keresztül fel lehet húzni a mennyezetre. Amikor nem használod: felhúzod, ha használni akarod a terepasztalt, akkor csak leengeded. Régen sokan építettek ilyen asztalt. Ha nagyobb stabilitásra vágysz, akkor lábak is szerelhetőek az aljára (kihajthatóak), és akkor leengedve a saját lábán megáll az egész.
(#4408) csaba.szucs válasza Frankye hozzászólására (#4401) Válasz Dec 31, 2010
Köszi Frankye a jótanácsokat!
Akkor farostlemez kizárva, tényleg marad a rétegelt lemez
A liftes módszerre már én is gondoltam, megfontolandó a dolog...
(#4424) Frankye válasza csaba.szucs hozzászólására (#4408) Válasz Jan 1, 2011
Igazán nincs mit! A "liftes"-ben, ha kell segítség, szólj!
(#4426) csaba.szucs hozzászólása Válasz Jan 1, 2011
Sziasztok!

Tud valaki H0-s sín sablon készletet, amivel lehet H0-s sínterveket készíteni? Elsősorban ingyenes megoldás érdekelne, ha van ilyen (méretarányos papírsablon internetről stb.).

Köszönettel.
(#4752) tuxkart válasza csaba.szucs hozzászólására (#4426) Válasz Jan 20, 2011
Üdv.

http://www.piko.de/produkt_db/check.php?page=wintrack&grand_id=4&parent_id=11&sss=10

A PIKO honlapról letölthető a Winrail (!) és a Wintrack német nyelvű progi, amelyekkel nagyon jó "A-Track" pályatervek készíthetők. (szerintem a winrail a jobb). Shajna nincs angol fordítása, de kis gyakorlással könnyen használható.

Csatoltam a kísérleti terepasztalom összeállítási vázlatát (sajnos a nejem "kidobatta" a házból, most a kazánházban szerénykedik...). Ezen vázlat alapján szereltem a vágánymezőket; bár egyelőre csak a földszinti pályaszakaszok vannak kész, a tervtől való eltérés a valóságban 1 milliméter lett !!!!!

Szerintem inkább ezt használd pályatervezésre, ha nem sikerül a pálya (én a 20. tervet valósítottam meg), egyszerűen nyitsz egy új tervet... Ha kész az igazi, kinyomtatod PDF-ben, stücklistával (darabjegyzék) egyetemben. Minden vágánymezőt cikkszám szerint kigyűjt, ezeket a XIII.ker Lehel úton (Modell&Hobby) meg is veheted.

Demo változat (most a winrail-ról írok), amely ingyenes, korlátozás mindössze a terepasztal mérete, illetve nincs benne átszelési kitérő (angolváltó).

txk

13_komplett_...pdf

13_komplett_...pdf

piko.jpg
 
(#5182) soma hozzászólása Válasz Márc 5, 2011
Azt szeretném megkérdezni, hogy digitális vezérlésnél ha térközbiztosítást szeretnék, minden esetben el kell- e vágni a sínszálat vagy sem? Segítségeteket köszönöm!
(#6678) blackthunder válasza ifjuhorgasz hozzászólására (#559) Válasz Aug 24, 2011
Üdv!

Még nagyon kezdő vagyok a vasútmodellezés témájában. Sajnos egy kicsit elakadtam, de ti biztos tudtok nekem segíteni.
Csak próba képen össze raktam egy ovális pályát, egy kitérő vágánnyal. De amint rákötöttem a trafómra hibát jelzet, a piros lámpám világított. Egy analóg tt méretű vasútról van szó.
Képet is mellékelek, amiből jobban látni milyen pályáról is beszélek. A pályán a trafón kívül semmilyen elektronika nincs. Egy csatlakozós sín található csak a pályán ami a trafótól kap áramot. Az szeretném tőletek kérdezni, hogy mi kellene a hiba javításához?
Tudom láma kérdés, de még csak most ismerkedek a vasútmodellezés alapjaival.
Előre is köszönöm segítségeteket!

Üdv: Blackthunder

vasut.png
 
(#6679) SzerNoh válasza blackthunder hozzászólására (#6678) Válasz Aug 24, 2011
Szia Gábor!

Ha önmagában bekapcsolod a trafót, és nem kötöd rá a pályára, és elkezded tekerni a szabályzót akkor is zárlatól?

Vagy a próbáltad a betápláló sín nélkül rákötni a sínre az áramot?

Nem érhet össze a két vezeték vége a sínnél?

Ezek az első kérdések.

üdv
Gergő
(#6680) Topi válasza blackthunder hozzászólására (#6678) Válasz Aug 24, 2011
Szia!

Először próbáld meg két ponton megbontani a vágányt, és ha van műszered amin van sípolós szakadás vizsgálat, akkor mérd meg hogy melyik lebontott rész sípol.
Valószínűleg a váltóknál lesz gond.

Vélhetően a váltó szív része (középső "tömb") hozzáér valamelyik sínszálhoz. Képet mellékeltem.

valto_zarlat.jpg
 
(#6685) blackthunder válasza Topi hozzászólására (#6680) Válasz Aug 24, 2011
Üdv!

Simán a trafó önmagában jó, sőt ha csak az ovális pályán használom, akkor minden rendben a vonatok is mennek rendesen. Abban az esetben is jó, ha az ovális pályából egy váltó segítségével mellékvágányt építek egy ütköző bakkal a végén. Abban az esetben áll fent a hiba, ha az ovális pályába vissza is csatlakozik a mellékvágány!
Abban az esetben, ha a képen látható piros vonal mentén, bárhol széthúzom a sínt, akkor a zárlat megszűnik. Viszont akkor vagy csak az ovál pálya szakaszom működik, vagy a mellékvágány szakasz.
Lehet, hogy butaságot írok, mert sajnos nem értek hozzá, de valahol olvastam olyasmit, hogy szakaszoló vagy egyenirányító kell hozzá, mert mi van abban az esetben, ha a mellék vágány szakaszon a vonatomat másik irányba akarom működtetni.
Na én itt még nem tartok, mert nem hogy másik irányba akarom működtetni, hanem már az alapnál elakadok, valami miatt. A sín betápot is cseréltem és a váltókat is. 8db váltó közül egyikkel sem megy. Lehet mind zárlatos?

Köszönöm segítségeteket!

Üdv: Blackthunder

vasut.png
 
(#6686) Abs válasza blackthunder hozzászólására (#6685) Válasz Aug 24, 2011
Szia!

A váltóról tudnál feltenni képet? Ha Zeuke-A, akkor van egy tippem... (a csúcssín zár a vezetősínre, az meg a túlsó sínszálra)

Abs
(#6688) blackthunder válasza Abs hozzászólására (#6686) Válasz Aug 24, 2011
Üdv!

Holnap tudok róla képet feltenni. Típusát sajnos nem tudom, örököltem kb 25éves a készlet, még bátyám gyerekkorában gyűjtötte össze. Én meg vagy 15 éve játszottam vele utoljára. Azóta makettezem, de most szeretnék egy kisebb asztalt is elkészíteni, ezért is kerültek elő a dobozokból. Emlékszem még gyerekkoromban is építettem ilyen pályát és akkor sem működött már. Sajnos a mostani próbán is ugyan az a helyzet.

Üdv: Blackthunder
(#6690) blackthunder válasza blackthunder hozzászólására (#6688) Válasz Aug 25, 2011
Üdv!

Megoldódott a probléma. Igazatok volt a váltónál volt a hiba. Össze ért a két ér.
Viszont találtam valamit amit, nem tudok micsoda. Lefotóztam telefonal, ti biztos meg tudjátok mondani, hogy ezt mire használják.

Köszönöm a segítségeteket.

Üdv: Blackthunder

2011-08-25 1...jpg

2011-08-25 1...jpg
 
(#7034) SzerNoh hozzászólása Válasz Nov 23, 2011
Sziasztok!

Királyom kérésére töltöttem fel Német fórumról képeket amiket lementettem magamnak. pár kép

sziasztok!
(#7037) Frankye válasza SzerNoh hozzászólására (#7034) Válasz Nov 24, 2011
Köszönjük, Gergő Mester! (Szépek ezek az asztalok, sőt, gyönyörűek... Mit meg nem adnék egy ilyen fordítókorongért!)
(#7048) janez válasza tuxkart hozzászólására (#1506) Válasz Nov 26, 2011
Én is megköszönném,ha elkűldenéd azt a ZIP-fájlt!Köszi Janez
Bocs,emil:***@***.**
Lapozás       3/4    
Frissek
  2024. Ápr, 29. Hé
10:05:27
  Jelenleg 10 fő olvassa az oldalt
Hirdetés