Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Fejlesztési ötletek
Fejlesztési ötletek
Témaindító: Topi, idő: Jún 28, 2010
Témakörök:

Lapozás   1/4    
(#257) Topi hozzászólása Válasz Jún 28, 2010
Amennyiben bármi, az oldallal kapcsolatos fejlesztéssel kapcsolatos kérdés-kérés merülne fel, azt ebben a témában lehet megbeszélni.
(#279) Sparky hozzászólása Válasz Júl 3, 2010
Gratulálok az új oldalhoz!
Egyetlen apró hibát vettem észre, a megerősítő emailban el van írva az oldal címe: Hobbivasót.hu

Ezen kívül minden tökéletes! Gratulálok az új műremekhez!
(#280) Topi válasza Sparky hozzászólására (#279) Válasz Júl 3, 2010
Köszi!
Eddig még senki nem vette észre! Sasszemű vagy!

Javítva.
(#281) Sparky hozzászólása Válasz Júl 3, 2010
A videó részbe mikor kerülnek feltöltésre a videók?
(#282) Topi válasza Sparky hozzászólására (#281) Válasz Júl 3, 2010
Mármint mire gondolsz konkrétan?
(#283) Sparky válasza Topi hozzászólására (#282) Válasz Júl 3, 2010
Tehát fent vannak a videók, de csak mint cím. A lejátszó nekem not found-ot ír ki és kiskép sincs.
(#284) Topi válasza Sparky hozzászólására (#283) Válasz Júl 3, 2010
Valami oknál fogva, csak pár napja került be több DNS szerverbe is a stream.hobbivasut.hu szerverünk címe.
Kihelyettesítettem most IP-vel, próbáld meg így...

Pár napig akkor így működik majd.

Ahogy látom, ez inkább szolgáltató függő, mert most is sokan nézik a videókat.
(#285) Sparky válasza Topi hozzászólására (#284) Válasz Júl 3, 2010
Így már tökéletes, köszönöm!

Az oldal kinézete nagyon jó lett!
(#287) SzervízMacska válasza Topi hozzászólására (#280) Válasz Júl 3, 2010
Én is észleltem, csak annyira le volt még esve az állam, azt szedegettem a földről...
(#288) Sparky válasza SzervízMacska hozzászólására (#287) Válasz Júl 3, 2010
Igen, valahogy én is így voltam... Tiszta transzba voltam reggel, annyi újdonság fogadott a HE-n. Köztük ez a nagyszerű oldal is.


Miután mindent megnézegettem és "összekapartam" magam, gondoltam kipróbálom a fórumot, kezdtem a fejlesztési ötletek témával
(#293) SzervízMacska hozzászólása Válasz Júl 3, 2010
Most vettem észre, hogy az értesítőben az utolsó hozzászólás ideje rosszul jelenik meg. Mindegyik témánál ugyanez a dátum.

Idő hiba.JPG
 
(#294) Sparky válasza SzervízMacska hozzászólására (#293) Válasz Júl 3, 2010
Nálam is így van.
(#295) Sparky hozzászólása Válasz Júl 3, 2010
Az előbbi hozzászólás írása közben észrevettem, hogy több szmájli ugyan az az első sorban. Például az első kettő.
(#298) SzervízMacska válasza SzervízMacska hozzászólására (#293) Válasz Júl 3, 2010
Itt a következő: már több témánál észrevettem, nem jó az a rész, amikor az új hozzászólásokhoz ugrik, ha az értesítőben rábökök egy címre. Néha a témanyitó sorszámát is kékkel jelöli.
(#299) Topi válasza Sparky hozzászólására (#295) Válasz Júl 3, 2010
Köszi, javítva!
(#300) Sparky válasza SzervízMacska hozzászólására (#298) Válasz Júl 3, 2010
Ez csak akkor van amikor hozzáadod a listához, nem? Nekem utána tökéletesen működik, az új hozzászóláshoz ugrik és rendesen jelöli.
(#301) Topi válasza SzervízMacska hozzászólására (#298) Válasz Júl 3, 2010
Most időben növekvő vagy. A hibánál, akkor is így volt beállítva?
Mert hogy nálam rendesen megy az értesítőből a kékítés.
Megnézem akkor.
(#302) SzervízMacska válasza Topi hozzászólására (#301) Válasz Júl 3, 2010
Még dél körül észleltem két témánál. Most jól jelezte. A beállításokhoz egyszer sem nyúltam, minden alapértelmezés szerinti nálam.
(#313) SzervízMacska hozzászólása Válasz Júl 4, 2010
Bővebben: Link
Ez a hiba tegnap óta annyit "javult", hogy teljesen eltűnt a kijelzés - sajnos... Most azt vettem észre, hogy nem lehet egy hozzászólásra hivatkozni, és itt a válasz ablakban számomra mindkét linkelési lehetőség enyhén szólva értelmezhetetlen. Ugyanis nem vagyok programozó.
(#314) Topi válasza SzervízMacska hozzászólására (#313) Válasz Júl 4, 2010
Igen, mindkettő módosulni fog, csak kis időt kérek
(#315) SzervízMacska válasza Topi hozzászólására (#314) Válasz Júl 4, 2010
Nem piszkálódás képpen mondtam, csak jelzésként. Ha lesz időd, az se lenne baj, ha minden témánál kiírná az utolsó hozzászólás idejét legalább, mikor az egérmutató fölé kerül. Igazán a legjobb az lenne, ha lemásolnád a HE fórummotorját és azt tennéd be ezzel a szép fazonnal. Ezt megint csak full laikusként írtam, nem ér röhögni! ( ide jön a szék alá bújtam smiley ).
(#316) Topi válasza SzervízMacska hozzászólására (#315) Válasz Júl 4, 2010
Így jó például a link beszúrás módszere? Próbáld ki kérlek.
(#317) SzervízMacska válasza Topi hozzászólására (#316) Válasz Júl 4, 2010
Most az van a gombra írva, hogy URL+Név, de semmit sem csinál. Az értesítőben viszont megjelent az utolsó hozzászólás ideje.
(#318) Topi válasza SzervízMacska hozzászólására (#317) Válasz Júl 4, 2010
Igen, nem töltődött újra akkor az a modul. Most kierőszakoltam, hogy a böngésző feltétlen töltse újra.
(#319) SzervízMacska válasza Topi hozzászólására (#318) Válasz Júl 4, 2010
Ez a hiba már a múlté. A linkelés pedig ötletes.
(#320) Topi válasza SzervízMacska hozzászólására (#319) Válasz Júl 4, 2010
Köszönöm a segítséget!
(#321) SzervízMacska válasza Topi hozzászólására (#320) Válasz Júl 4, 2010
Ne viccelj. Mi köszönjük!
(#322) SzervízMacska hozzászólása Válasz Júl 4, 2010
Most még kevés a hozzászólás a témákban. Ezek - logikusan - időrendben követik egymást. Ha már hosszabb lesz egy oldal, végig olvasása után kényelmetlen lesz visszagörgetni a tetejére egy új hozzászólásért. Máshonnan közelítve a kérdést: ha egy új delikvens megnyit egy témát, csökkentheti az olvasási hajlandóságát, hogy rögtön az orra előtt van az új hozzászólás gomb. Ezáltal is megnőhet a feleslegesen feltett, már előzőleg megválaszolt kérdések száma.
(#324) mineral hozzászólása Válasz Júl 4, 2010
Friss regisztráció után valóban a "Mester" rang illet meg?

Igazán köszönöm. De úgy érzem nem vagyok rá méltó.

Sok aktív tagot az oldalnak.

Mester.JPG
 
(#334) Topi válasza SzervízMacska hozzászólására (#322) Válasz Júl 4, 2010
Tegyek alulra is hozzászólás gombot?
(#335) Topi válasza mineral hozzászólására (#324) Válasz Júl 4, 2010
Ez csak szemfényvesztés Köszi, javítottam.
(#341) SzervízMacska válasza Topi hozzászólására (#334) Válasz Júl 4, 2010
Jó reggelt mindenkinek. Én örülnék neki. A felső hozzászólás gomb gondolom, csak azoknak kell, akiknél az új hozzászólás van felül, meg akik csak olvasás nélkül írogatnak.

Még egy: megjött az első privát üzim ( köszönöm ), flottul értesít mailben, viszont itt az oldalon nem túl feltűnő a jelzés. Nem ártana egy vastag, színes csík a lap tetejére, vagy legalább a mostani helyén elütő, rikító színnel, vagy astabil üzemmóddal feltűnőbbé tenni.
(#342) Topi válasza SzervízMacska hozzászólására (#341) Válasz Júl 4, 2010
Új értesítsen róla, mint a HE-n? (Csík felül?)
(#343) Sparky hozzászólása Válasz Júl 4, 2010
Nekem tetszene, ha a felhasználók adatlapjában ott lenne a link a galériájához, esetleg látszanának az általa feltöltött videók, cikkek stb.
(#344) SzervízMacska válasza Topi hozzászólására (#342) Válasz Júl 4, 2010
Nekem az is tetszik.
(#345) Topi válasza SzervízMacska hozzászólására (#341) Válasz Júl 4, 2010
Új hsz. link, már van alul is!
(#347) SzervízMacska válasza Topi hozzászólására (#345) Válasz Júl 4, 2010
Köszönöm. Újabb hiányosságot vettem észre: az apróhirdetések fő oldalán nincs nagyító ikon, így globálisan nem lehet figyeltetni azt a szekciót. Egy konkrét hirdetést megnyitva viszont lehet figyeltetni a már olvasott hirdetést. Ennek így mi értelme?
(#348) Sparky válasza SzervízMacska hozzászólására (#347) Válasz Júl 4, 2010
Szerintem a hirdetésenként való figyelő ikon az adott hirdetés hozzászólásainak figyelésére szolgál.
(#349) Topi válasza Sparky hozzászólására (#348) Válasz Júl 4, 2010
Úgy-úgy!

Ahogy a HE-n, itt sincs sok értelme globálisan figyelni. Ha itt is akkora forgalom lesz mint a HE-n, akkor napi 20-25 értesítés eléggé feleslegessé tenné a globális értesítést.
(#350) SzervízMacska válasza Sparky hozzászólására (#348) Válasz Júl 4, 2010
Köszönöm a válaszokat. Én arra gondoltam, hogy olyasmi rendszerű lehetne, mint a totyikokban: ha új hirdetés(eke)t adnak fel utolsó látogatásom óta, elég lenne az értesítések boxba egy "Új apró", vagy hasonló feliratú szöveg; azután, ha megnyitom, a friss hirdetések fejléce lehetne kék színnel írva, a már olvasottaké maradna fekete. Így nem maradna le az érdeklődő semmiről, a hirdető is hamarabb megválhatna a felesleges cucctól.
(#399) SzervízMacska hozzászólása Válasz Júl 5, 2010
Látom, már lehet hivatkozni a hozzászólásokra.
(#400) Pulyka hozzászólása Válasz Júl 5, 2010
Sziasztok
Épp járkáltam a klubboknál,és az egyik linkben ezt a hirdetést vettem észre:

Bővebben: Link

...egészen pontosan itt.

Nem láttam az eseményeknél,ezért irok(e-mail helyett,itt egyszerűbb )

Üdv,Sok Sikert az oldalhoz.

(#401) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (#400) Válasz Júl 5, 2010
jah... és találtam egy hibás linket is.
Itt.

Alulról a második "Vasúttörténeti Alapítvány Vasútmodellező Baráti Köre, Szeged" linkje nem megnyitható.

...és a felette lévővel is van némi gond.

Nem akarok okoskodni,de javaslom a linkek vizsgálatát,átnézését.
(#402) Topi válasza Pulyka hozzászólására (#401) Válasz Júl 5, 2010
Köszi!

Nézzük!
(#403) Misi Misi hozzászólása Válasz Júl 5, 2010
Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy itt is lehet-e nyitni témát vasútmodell elektronikával kapcsolatban, vagy ezt hagyjuk inkább a hobbielektronika.hu-ra?

Üdv:Misi
(#404) Topi válasza Misi Misi hozzászólására (#403) Válasz Júl 5, 2010
Lehet nyitni róla természetesen. A vasút témát én szeretném majd áthozni 100%-ban ide.

Egyébként ha megnézed már kettő elektronikával foglalkozó téma is nyílt.
(#427) Frankye hozzászólása Válasz Júl 6, 2010
Két, apró ötlet:
1.) A képekhez lehetne rövid, szöveges értékelés. Kb. olyanra gondolok, mint az anyaoldalon (HE) a hirdetéseknél.
2.) Deguss kolléga oldalánál "összefésültétek" a felhasználói azonosítókat, és jelszavakat. Esetleg itt is lehetne hasonló. (Bár ennek lehetnek hátrányai...)
Szerk.:
Még egy eszembe jutott: Itt nem tervezed a különféle mezők (Értesítések, Kedvencek, etc.) áthelyezhetőségét?

Egy apró bug: A hozzászólás-író ablakban a szövegformázó ikonok között, az aláhúzás (U) és az "Idézet" között van egy függőleges vonal, funkció nélkül.
(#431) Topi válasza Frankye hozzászólására (#427) Válasz Júl 6, 2010
1. Milyen képekre gondolsz? A fotótárban lévőkre?
2. Nem terveztem, hogy ilyen összefésülés legyen.
Deguss oldalán ez úgy lett megoldva, hogy a háttérben az első bejelentkezéskor megkérdezi a szervert háttérben a rendszer, és ha pozitív választ kap vissza (meg persze az adatokat) akkor azt helyi adatbázisba is berögzíti.
Ennél sokkal jobban nem szeretném összefűzni a felhasználókat, mert nagyon kicsi a közös terület a két felhasználói táborból.

Áthelyezhetőség: Nem tervezem. Ez az oldal, egy leegyszerűsített HE. (Egyébként 100%-ban újraírt)

Bug: Az csak egy semleges elválasztó vonal. Vannak a normál formázások | és a speckó dolgok.
(#433) Frankye válasza Topi hozzászólására (#431) Válasz Júl 6, 2010
Igen, arra gondoltam, hogy a fotótárban lévő képekhez lehetne egy pár szavas, szöveges értékelést fűzni, pl. hogy mi tetszett a képen. (Most, ugye, csak a tetszik/nem tetszik értékelés van.)
A többit megértem.
(#434) Topi válasza Frankye hozzászólására (#433) Válasz Júl 6, 2010
Azzal nem tudom mit tegyünk, hogy már most is, több mint 600 kép van. Azoknál a megjegyzések moderálása is feladat.
Szóval nem-e túl nagy falat, még azt is bevállalni.
Lapozás   1/4    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
14:58:22
  Jelenleg 6 fő olvassa az oldalt
Hirdetés