Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » TT klubtopic
TT klubtopic
Témaindító: sunocske, idő: Okt 1, 2012
Témakörök:

Lapozás       66/435    
(#14895) sunocske válasza csíkosháTTú hozzászólására (#14894) Válasz Márc 12, 2013
A legklasszikusabb vontatójárműve viszont ez:

DGKU(m)

Ilyet eddig senki se gyártott TT-ben, pedig orosz eredetű a gép (aztán a MÁV Gépjavító Üzem - Kőér u. - eléggé átalakította az eredeti DGKU-5 gépeket jelenlegi pofázmányukra)

Egy eredeti DGKU-5
(#14896) csíkosháTTú válasza sunocske hozzászólására (#14895) Válasz Márc 12, 2013
Látok eleget Kökin, de én már szóba se' mertem hozni.
(#14897) csíkosháTTú válasza TTomasz hozzászólására (#14882) Válasz Márc 12, 2013
Szolgálati közlemény!
Készen vannak a világítás paneleid, csak nem tudom az e-mail átment-e, amit írtam?
tschiikosch
(#14898) masTTertape válasza RoninTT hozzászólására (#14891) Válasz Márc 12, 2013
Erre gondolsz: ágyazatszóró
(#14899) masTTertape válasza RoninTT hozzászólására (#14891) Válasz Márc 12, 2013
Amúgy neked is javaslom, hogy iratkozz fel a klubba és akkor kaphatod a hírleveleket akár a bennünket támogató szaküzletektől, kereskedőktől, vagy közvetlenül a klubtól. Az ilyen hírlevelekben időnként lehet informálódni az újdonságokról, illetve olyasmiről is, mint ez a konkrét ágyazatszóró, ami már régóta létező termék, csak ezidáig nem lehetett itthon megvásárolni.
(#14900) TTomasz válasza csíkosháTTú hozzászólására (#14897) Válasz Márc 12, 2013
Köszi ! Ez gyors volt! Jóska talán még le se csúszott a sípályán , te meg már kész is vagy
E-mail-t még nem láttam róla, ide a melóhelyre nem gyütt, otthonit meg még nem olvastam.
(#14901) sunocske válasza csíkosháTTú hozzászólására (#14896) Válasz Márc 12, 2013
Az mindenesetre biztosan szép feladat lenne, hogy ebbe a szűk keresztmetszetbe egy teljes értékű (akár egytengelyes) hajtást beleintegrálj. Viszont a MÁV-os átalakított verzió nekem kifejezetten tetszik

Amúgy nekem régi dédelgetett álmom, hogy építek egy TT-s UDJ-t. Valahol már megvolt egyszer a jellegrajza, de elkevertem a költözéskor, és a rossebnek se akar előkerülni...
(#14904) sunocske hozzászólása Válasz Márc 12, 2013
Tervezem egy fűszóró flakon beszerzését a nagyon közeli jövőben.

Elkerülendő a feltétlenül szükségesnél nagyobb bénázást, meg (ha már a modulom oldalának a színét nem sikerült eltalálni) az egységesebb kép érdekében: milyen szóróanyagot használjak hozzá? Bőven elég egy gyártó+cikkszám kombó, a többit intézem magamnak
(#14906) masTTertape válasza sunocske hozzászólására (#14904) Válasz Márc 12, 2013
Szerintem a fű színe tök mindegy. Úgyis a jövőben keveredik majd a sok modul és nem mindenhol ugyanúgy lesz nyár.
Tegnap láttam az egyik vasútmodell boltban sajátmárkás sztatikus füvet és hozzá szórószerkezetet is. Ha jól tudom, az elmúlt hétvégén éppen szemben volt veled a bolt standja.
Szóval ez a fű pontosan olyan, mint a többi gyári, de lényegesen olcsóbb azoknál.
(#14907) PéTTer válasza TTomasz hozzászólására (#14882) Válasz Márc 12, 2013
Szia!

Kb 90 cm magas volt a modulok terepszintje. Ebből 10 cm a modul oldala és most a lábakhoz volt rögzítve a drapéria. Ha az említett tépőzárral dolgozunk akkor a 85-90 cm ok, ha a lábakhoz rögzítjük -10 cm. A hosszúságot szerintem egy kezelhetőségi faktor szerint valahol 5 és 10 méter közé tenném.
üdv PéTTer
(#14908) DinoTT válasza TTomasz hozzászólására (#14882) Válasz Márc 12, 2013
Hali!

Szerintem 10m-él kisebb nem kell nem olyan drága az anyag de kevesbb vele a varrási munka. Szerintem érdemes 140cm magasra magcsinálni főleg hogy a szabvány anyag 150cm mert alul a földön elfér viszont bármire jó. Színpadnál is így csináljuk...

Üdv:

D.
(#14909) ZaGyu válasza csíkosháTTú hozzászólására (#14894) Válasz Márc 12, 2013
Szia, István!

Köszönöm szépen az infót.
Ebben az esetben egyenlőre egy M30-as lesz a vagonok elé beállítva, amíg nem tudok valahol egy nagyobb gépet (M40 vagy M44) beszerezni.
(#14910) lakasi válasza RoninTT hozzászólására (#14891) Válasz Márc 12, 2013
Ez a kis célszerszám csak az ágyazat előzetes terítésére alkalmas. Én csináltam egy ilyet, a használata nem vált be. Nem elég egyenletes a terítés, a talpfák köze nincs mindenhol rendesen kitöltve, marad a talpfán is kavics, terítés közben gyakran megszorul, mert kavics kerül a terítő profil és a sín közé, stb. A munka java csak ezután jön. Egy 5-6 mm átmérőjű ecsettel végig kell menni, a talpfákat teljesen letisztítani, a sínek belső oldaláról - a későbbi kerékcsikorgások, kisiklások elkerülése érdekében - le kell söpörni. Nagyon precízen el kell igazítani az egész ágyazatot. Csak ez után jöhet a ragasztó. A kötés után még egyszer alaposan végig kell vizsgálni, az esetleg még kiálló köveket eltávolítani. A gördülő próbánál még így is lesznek helyek, ahol pl a kuplung fennakad.
Tehát az a vágyad, hogy csak végig húzod a vágányon és már kész is - nem valószínű, hogy ezzel teljesül.
(#14912) csíkosháTTú válasza lakasi hozzászólására (#14910) Válasz Márc 12, 2013
Idézet:
„A gördülő próbánál még így is lesznek helyek, ahol pl a kuplung fennakad.”

Mondjuk ahol az ágyazat kialakítása után akkora sziklák maradnak, hogy a kupplung belever...

Gondosan, komolyan kell dolgozni, lásd a képen!

IMG_2437.jpg
 
(#14913) PéTTer válasza DinoTT hozzászólására (#14908) Válasz Márc 12, 2013
Azt hiszem félre lettem értve a hosszát illetően. Én arra gondoltam, egyszerűbb több rövidebb darabbal bánni, mint egy 25 méteres darabbal.
(#14914) masTTertape válasza DinoTT hozzászólására (#14908) Válasz Márc 12, 2013
Szerény véleményem, hogy mivel a drapéria csak kiállításokon játszik, így azt a méretet kell választani, ami a gyerekbarát magassághoz igazodik. Ez ebben az esetben a lábak minimális magassága, erről beszéltünk ott, hogy a végleges befogatás után ez a 90 centi környéke lesz.
Az nem baj, ha a talajtól 5-10 centivel kezdődik az anyag, viszont szépen, egyenesen kell találkoznia a modulszélekkel.
Ennél a magasságnál csak problémás lenne a túllógó részek elrakása, mindig valahogy előkerülne, ha közel a látogatók sodrása, akkor rálépnek, elrántják a modult. Egy összerakott pálya messze nem olyan súlyú, mint egy színpad, ezért itt jóval körültekintőbben kell az ilyen sallangokkal bánni.
Viszont, ha 130 magasra tesszük a modulokat, akkor az semmi esetre sem publikus környezet, legalább is nem szeretnék úgy kiállítani, hogy a néző számára unalmas, vasútüzemet játszom rajta 3-4 napig, így oda nem feltétlenül kellene a drapéria.
Vélemény?
(#14915) PéTTer válasza masTTertape hozzászólására (#14914) Válasz Márc 12, 2013
Csatlakozom az előttem szólóhoz.
(#14916) masTTertape válasza masTTertape hozzászólására (#14914) Válasz Márc 12, 2013
Ja és az 5 m-est javaslom.

És nem utolsó sorban ez a drapéria, vagy szoknya kiváló felület a klubot támogató, vagy az érdekeltségébe tartozó bármilyen kereskedés (webshop is sértődés nélkül...), kisszériás gyártó, manufaktúra, fa- vagy elektronika készítő mester és minden egyéb, hasznos információ megjelentetésére.

Úgyhogy mindazok, aki szeretnének előtörni a szürke háttérbe simulásból, hajrá, mutassák meg mit tudnak!
(#14917) GABA TT válasza masTTertape hozzászólására (#14888) Válasz Márc 12, 2013
Köszi! Megkellet néznem, hogy tényleg ennyire elbaltáztam?
A képem a kémény is le akar dőlni .A szerkocsi meg a másik irányba van csavarodva . Azt nem mondom, hogy nincsenek benne hibák, na de ekkorra.
A fényképezőgépekhez nem értek tavaly vettük makró nincs rajta csak, inteligens autómatikus funkció.
Tud egy objektív csalni ekkorát? Mintha a kép fölső része meglenne nyújtva.
(#14918) Gashpy válasza PéTTer hozzászólására (#14915) Válasz Márc 13, 2013
Szerintem is. Drapéria csak kiállításra kell. Egyéb esetben meg csak akadályozná az átbújást a modul alatt.
(#14919) Gashpy válasza GABA TT hozzászólására (#14917) Válasz Márc 13, 2013
Próbáld ki egy mellé (fölé) tett vonalzóval is. Ha a képen az is görbe, akkor az optika hozza a görbületet...
(#14920) lakasi válasza csíkosháTTú hozzászólására (#14912) Válasz Márc 13, 2013
Erről a gondos munkáról beszéltem. Persze ha valakinek ilyen szakavatott segítője van, akkor megy a dolog, mint a karikacsapás.
(#14921) csíkosháTTú válasza lakasi hozzászólására (#14920) Válasz Márc 13, 2013
Kettő is van...

IMG_5704.jpg
 
(#14922) sunocske válasza lakasi hozzászólására (#14910) Válasz Márc 13, 2013
Az utómunkát akkor se tudod elkerülni, ha hiperszuper lézervezérlésű önjáró "dozátordobozt" szerkesztesz is.

Véleményem szerint ez a plexisegéd csak arra jó, hogy relatíve gyorsan és egyenletesen le tudod szórni (innen az általam kitalált dozátordoboz név) a zúzottkövet, utána meg kézzel (ecsettel) megrendezed, hogy a "nagyjából jó"-ból "közel tökéletes" legyen. Ragasztás után pedig gurulópróba, hogy megtaláld a rakoncátlan kavicsokat. Nekem bevált. Igaz, a legutóbbi művelet három órát vett igénybe egy 80 centis darabon. De szerencsére épp ráértem

(#14923) sunocske válasza masTTertape hozzászólására (#14906) Válasz Márc 13, 2013
Most már csak meg kell nézzem azt a boltot... De olyan fájdalmasan messze van!

Egyébként lehet, hogy béna vagyok, de én nem látok "sajátmárkás" szóró flakont, csak egy villamosított teaszűrőt. Én ezt (videó) a verziót írtam fel a húsvéti nyuszinak, de akkor ezek szerint bármilyen szóróanyagot vehet hozzá, ami megtetszik neki
(#14924) TTomasz válasza sunocske hozzászólására (#14923) Válasz Márc 13, 2013
Szia!
Míg el nem felejtem szólók: újság ,
holnap a klubba ne felejtsd el hozni. Kicsit később érkezek majd, mert előtte a Nyugati pu.-ba be kell ugranom. DE megyek!
(#14925) sunocske válasza TTomasz hozzászólására (#14924) Válasz Márc 13, 2013
Beírtam a telefonom emlékeztetőjébe
(#14926) sunocske hozzászólása Válasz Márc 13, 2013
FIGYELEM!

A holnapi klubtalira eljön a Posch-Modell néhány tagja, hogy kötetlenül beszélgessünk egy kicsit a TT-s céljaikról, ötleteikről, céljainkról, kívánságainkról.

Ezen felül ahogy nézem, az elmúlt napokban-hetekben több egyéb dolog is felmerült témaként, szóval egy percig nem fogunk unatkozni, rendesen kihasználjuk ezt a két órát
(#14929) GABA TT válasza Gashpy hozzászólására (#14919) Válasz Márc 13, 2013
Lényeg, hogy a modell nem kifli, nincs benne görbeség.
(#14930) Zsolt76 hozzászólása Válasz Márc 13, 2013
Tisztelt Urak!

Az indexes fórumon már felvetettem, de csíkosháTTú Mester javaslatára itt is közzétenném az alábbi kérdésemet:

Lehetne létrehozni egy külön topikot/leírást a Rakományokról?

Szerintem lehetne ötleteket, példákat, módszereket, trükköket megosztani egymással.

Kísérletezgető fázisban vagyok, magam is igyekszem kitapasztalni a legjobb módszereket, pár ötletet találtam is, de konkrétan nem olvastam még olyat, ahol komolyan belemerültek volna a témába.

üdvözlettel:
Varazó


vagon1.jpg

vagon2.jpg

vagon3.jpg
 
(#14934) Mk48 2024 hozzászólása Válasz Márc 13, 2013
Urak!
Van valakinek BR35-höz tapadó gyűrűs kerékpárja?
Van egy ilyen gőzösöm és azt gyanítom azért riszálja a konyhát mert mintha kicsit görbe lenne a tengej, vagy a kerékel van valami, bár ezt a jelenséget inkább ívben produkálja.
Ha valakinek van egyébb ötlete a problémát illetően, ne fogjy visza magát és ossza meg velem is
(#14935) csíkosháTTú válasza Mk48 2024 hozzászólására (#14934) Válasz Márc 13, 2013
Nics elfordulva a kerék a többihez képest?
(#14936) masTTertape válasza Mk48 2024 hozzászólására (#14934) Válasz Márc 13, 2013
Szerinted?
KEREKEK
(#14937) szergely001 válasza Mk48 2024 hozzászólására (#14934) Válasz Márc 13, 2013
Nem lehet, hogy közben a Madagaszkárt nézed és a Riszálom úgyis-úgyis ütemére mozog? Ki tudja? Lehet, hogy szereti a zenét

Bocs az egyéb ötletes mondatod meglódította a buksim

Nézd meg amit Csíkos mester javasolt, én is arra tippelek.
(#14938) masTTertape válasza Zsolt76 hozzászólására (#14930) Válasz Márc 13, 2013
Szia,

Mindenképp időszerű ez a felvetés és gyanítom, hogy iTT tartalmasabb reakciót is vált ki, mint az index hullaszagú topikjában.

A külföldi kiállításokon edződve meg kell állapítanom, hogy igen magasan van a mérce a rakományokat illetően. Külön vállalkozások jöttek létre minőségi rakományok elkészítésére. Persze, mint ahogy megannyi más, ez sem a hazai modellezők zsebéhez van méretezve, de azért nem árt tőlük tanulni.
Már többször beszélgettünk összejöveteleken, hogy mivel és hogyan lehetne élethű rakományokat kreálni.
Rá kellett jönnöm, hogy nem elsődleges pl. a méretarányos kicsinyítés. Már OFF H0 méretben is egy krumpli, vagy cukorrépa jóval nagyobb, mint a valós méretben. Nem is ez a lényeg, hanem a tökéletes adjusztálás, a rakomány környezetével való kapcsolata.
Azért írom ezt, mert szerintem fontos a szélek, a szóródások, a puklik, a rakások élethű leképzése. Szinte mindegy, hogy milyen anyagból van a lédig cucc.
A farakományok esetében már fontosabb a kiválasztott ág, vagy fásszárú aránya.
És szerintem mindenképp fontos a sablonok használata, ahol a rögzítés során mindenhova befut a szemes áru, kitöltve a rendelkezésre álló helyet.
Magam is gondolkodom ilyesmin, ezért járt az agyam hangosan...
(#14940) Mk48 2024 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#14935) Válasz Márc 13, 2013
Köszönöm!
Most így fáradtan megnézve, nem látok eltérést, de holnap alaposabban megnézem a dolgot.
(#14941) Mk48 2024 válasza szergely001 hozzászólására (#14937) Válasz Márc 13, 2013
Nem hinném, mert épp a Swedish house maffia - Greyhound című zenélye szólt a yúhtyúkról
(#14943) Mk48 2024 válasza masTTertape hozzászólására (#14936) Válasz Márc 13, 2013
Holnap akkor a klubbnapra légyszives vigyél magaddal egy tapadó gyűrűs kerékpárt légyszives.
Ha nem sikerülne a kerék forgatósdi.
Köszönet!
(#14945) Frankye válasza masTTertape hozzászólására (#14938) Válasz Márc 13, 2013
Támogatom az ötletet, meg is nyitottam a témát.
(#14953) V41-523 hozzászólása Válasz Márc 13, 2013
Üdv mindenkinek.
Van valakinek elfekvőben BTTB V36-hoz vakforgattyúja?
A készülő Zetorhoz köllene. Legyártani házilag igen nehéz volna.
(#14960) ZaGyu válasza ZaGyu hozzászólására (#14909) Válasz Márc 13, 2013
Sziasztok!

Előkerült a PFT vontatója is...
Illetve még néhány szerelvény érkezett az állomásra, amiről feltettem néhány képet a fotótárba.

PICT 003.JPG
 
(#14961) terkoz hozzászólása Válasz Márc 13, 2013
Segítsééég! Elveszett.
Most vettem észre, hogy eltünt a ROCO ludmilla egyik ütközője. Felturtam pincét padlást, de nem találom.
Volna valakinek egy db átadó példánya, vagy ötlete a pótlására?
üdvgyuri
(#14963) masTTertape válasza V41-523 hozzászólására (#14953) Válasz Márc 13, 2013
Elfekvőben nincs, de készleten még akad.
(#14964) Gashpy hozzászólása Válasz Márc 14, 2013
A holnapi dzsemborira elhozná a tartozékos dobozomat az, akihez került a hétvégi kiállítás után?
(#14967) lakasi válasza csíkosháTTú hozzászólására (#14921) Válasz Márc 14, 2013
Csak gratulálni tudok a két junior modellezőhöz.
(#14973) masTTertape válasza Gashpy hozzászólására (#14964) Válasz Márc 14, 2013
El.
(#14976) csíkosháTTú válasza lakasi hozzászólására (#14967) Válasz Márc 14, 2013
KÖssz!
Nem lehet elég korán kezdeni

IMG_1504.jpg
 
(#14981) masTTertape válasza csíkosháTTú hozzászólására (#14976) Válasz Márc 14, 2013
Lassan már érettségizik nem?
(#14996) BR01TT válasza csíkosháTTú hozzászólására (#14976) Válasz Márc 14, 2013
Persze a nehezét a kicsivel csináltatod!
(#14997) BR01TT hozzászólása Válasz Márc 14, 2013
Hali Urak!

Na ma végre eljutottam a BTTB klub napra.
Hiába no! Itt mindig jókat lehet beszélgetni, meg látni.
Na de a szakavatott emberek ezt jobban körül és le írják.

BTTB nap 001.jpg

BTTB nap 009.jpg

BTTB nap 011.jpg
 
Lapozás       66/435    
Frissek
  2024. Ápr, 23. Kedd
22:09:40
  Jelenleg 15 fő olvassa az oldalt
Hirdetés