Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Fotomaratás házilag
Fotomaratás házilag
Témaindító: cs.csaby, idő: Aug 2, 2010
Témakörök:

Lapozás   1/1
(#1306) cs.csaby hozzászólása Válasz Aug 2, 2010
Igaz HE-n létezik a téma, de úgy gondoltam, hogy itt is elférne a dolog. Tehát kérdezném a kedves fórumtársakat, hogy kinek mi a tapasztalata és hogyan lehet kivitelezni legegyszerűbben a dolgot.
A személyes kérdésem pedig az lenne, hogy lehet-e 'z' tengelyen variálni a mintával, gondolok itt például egy ablak sínre, hogy benne csúszhasson az üvegezett rész.

Köszi és üdv: Csaba
(#1308) Topi válasza cs.csaby hozzászólására (#1306) Válasz Aug 2, 2010
Ezt inkább több mart réteg egymáshoz forrasztásával tudod elérni. A lemez síkjától eltérő mélységeket marni nem lehetetlen, de a felület nem lesz megfelelő, a maró anyag felület megkezdése miatt.
(#1309) SzerNoh válasza cs.csaby hozzászólására (#1306) Válasz Aug 2, 2010
Egy fő kérdés! az alapanyagokat honnan lehet beszerezni? mert az utóbbi időben egyre nehezebben lehet beszerezni a boltokból az EU szabványok miatt...
(#1310) cs.csaby válasza Topi hozzászólására (#1308) Válasz Aug 2, 2010
1e amúgy az eljárás nem tér el a NYÁKétól nem?
2:Milyen vastagság az, amit még úgy át lehet marni, hogy nem sérül a felület?

(bocsi a talán túlzott tárgyilagosságért)
(#1312) Topi válasza cs.csaby hozzászólására (#1310) Válasz Aug 2, 2010
Igen, nem különösebben tér el egy nyák készítéstől. Mondhatni semmit.

Én 0,15-ös réz lemezt használok. Arra figyelj, hogy csak ott legyen szabad a réz felület ahol vágni - marni akarsz. Azaz ne egy egyszerű "ott fekete ami marad" képet készíts, hanem olyan legyen az ábra, mint ha föld kitöltés lenne egy panelon.
Biztos tudod mire gondolok. Hogy mind a teljes felület, mind pedig a maradandó mint teli "fólia", és a kettő között van csak egy határ vonal. Így sokkal később telítődik az oldat rézzel, gyorsabb lesz marás is.
(#1313) cs.csaby válasza Topi hozzászólására (#1312) Válasz Aug 2, 2010
Tudom miről beszélsz, pár nyákot lemarattam már, de itt nem is gondoltam rá, hogy így kéne köszi
(#1346) Csukló hozzászólása Válasz Aug 3, 2010
Kérdés:

Vállal valaki "bér" maratást??
Lapozás   1/1
Frissek
  2024. Ápr, 20. Szo
11:43:24
  Jelenleg 7 fő olvassa az oldalt
Hirdetés