Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Régi és új sín csatlakoztatása
Régi és új sín csatlakoztatása
Témaindító: rcsaba, idő: Aug 31, 2018
Témakörök:

Lapozás   1/1
(#60221) rcsaba hozzászólása Válasz Aug 31, 2018
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni régi és új ho-s piko sínek csatlakozásához. Elővettem régi vasútmodellem a gyereknek, de a régi trafó már nem volt meg, ezért vettem egy újat piko A sín csatlakozóval. Mivel utóbbit csak az új sínrendszerhez lehet csatlakoztatni, vettem egy piko GUE62-H átmeneti sínt. Itt akadtam el, mert nem tudom az átmeneti sínt a régihez csatlakoztatni. Ez látható a képen. Tudna valaki segíteni, hogy tudnám őket csatlakoztatni?
Előre is köszönöm.

9A3C2B19-B99...jpeg
 
(#60223) novakerno válasza rcsaba hozzászólására (#60221) Válasz Szept 1, 2018
Ha van a régi sínhez síncsatlakozód és nem ijedsz meg egy kis barkácsolástól, én az új trafóról leszedném a csatlakozósínt és a trafóról jövő vezetékeket csatlakoztatnám a régi síncsatlakozóhoz. Egyébként a régi FZ1-es trafó modellbörzéken és több modellboltban is néha előfordul.
(#60225) diginewl válasza rcsaba hozzászólására (#60221) Válasz Szept 1, 2018
Nagyon jó ötlet, hogy új síneket, és vezérlőt vettél (ez szebben fogja a mozdonyokat is vinni - PWM-es a meghajtás)!

A régi sínt meg kell fordítani. Ahol jeleztem nyíllal, ott kis csavarhúzóval a szorítófüleket összenyomni, így az u sín feljön a talpfáról. A kiálló kis sínösszekötőt kihúzni, u sínt visszatenni, leszorítani a körmökkel, és már kész is.
Jó vonatozást!

getfile.php.jpg
 
(#60228) rcsaba hozzászólása Válasz Szept 1, 2018
Sikerült. Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
Lapozás   1/1
Frissek
  2024. Márc, 19. Kedd
9:52:45
  Jelenleg 8 fő olvassa az oldalt
Hirdetés