Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Faller Car System
Faller Car System
Témaindító: Barrogo, idő: Jan 24, 2016
Témakörök:

Lapozás   1/1
(#49381) Barrogo hozzászólása Válasz Jan 24, 2016
A Faller cég car sistem rendszerét szeretném kiépíteni az unokáim számára. Sajnos nincs magyar nyelvű leírása, illetve én nem találtam sehol. Elsősorban az elektronika érdekelne, analóg kivitelben.
Azt kérdezném, ha valakinek volna tapasztalata és segíteni is tudna, köszönném.
Barrogo
(#49384) etwg válasza Barrogo hozzászólására (#49381) Válasz Jan 24, 2016
Konkrétan micsoda, mert a kezdö készletekben alig van elektronika, csak az autokban egy REED csö amivel az autokat meg lehet egy mágnessel állitani.
(#49385) róbertke válasza Barrogo hozzászólására (#49381) Válasz Jan 24, 2016
(#49388) Barrogo hozzászólása Válasz Jan 24, 2016
Szia druszám.
Köszönöm a gyors reagálásodat. Amit írtál, azt tudom.
Amit viszont nem tudok igazán, az az, hogy mi és hogyan vezérli a parkolást, a megállító mágnest, mennyi kell és hogyan kell elhelyezni az érzékelőket, az irányváltót stb.
Ha ezekben tudsz segiíteni, azt köszönöm. Barrogo
(#49390) etwg hozzászólása Válasz Jan 24, 2016
Rossz topiccimet váalsztottál. Irasd át Faller Car Systemre!
(#49396) Barrogo hozzászólása Válasz Jan 25, 2016
Köszi a helyreigazítást, de már úgy is kipróbáltam. Nagyon sok oldalt megnyitottam, de az elektromos egységek telepítéséről, bekötéséről nem találtam sokat, sőt semmit. Mivel sajnos nem beszélek nyelveket, nyilván ezért nem vettem észre a megfelelő oldalt. Ezért kérem a segítséget. Köszi
(#49424) etwg válasza Barrogo hozzászólására (#49396) Válasz Jan 26, 2016
ITT van egy képes leirás az alapokrol. Ezt nem nehéz megérteni.
Nem tudjuk mid van (váltok, megállo szakaszok stb) igy általánosságban nem lehet váalszolni.
Épitsd meg a pályát és utánna konkrétan kérdezz.
A kocsik megállhatnak a villanyrendör vagy sorompo elött, de akár elsöbséget is adhatnak.
Probálj meg konkrét kérdést feltennj.
(#49452) Frankye moderátori válasza Barrogo hozzászólására (#49396) Válasz Jan 27, 2016
Kérlek, ha egy hozzászólásra írsz választ, használd a "Válasz"-t, hogy követhető legyen, kinek, mely hozzászólására válaszolsz.
Köszönöm.
A téma címét átírtam.
(#49849) Asztalos István hozzászólása Válasz Feb 20, 2016
Kedves Kollégák!

Kezdő modellező vagyok és egy kis segítséget szeretnék kérni.

Megvásároltam egy TM-72427 Vasúti átjáró vezérlőt, mivel ezt ajánlották H0 ROCO geoLINE vasút és Faller Car System kereszteződéshez. A kereszteződésben 1-1 fénysorompó (ellenállás a talpba beépítve), 1-1 Viessmann (5100 Vollautomatische Bahnschranke) karos sorompó és 1db Faller megállító mágnes van beépítve (egyirányú lesz a forgalom, de a másik irányhoz tartozó fénysorompó és karos sorompó együtt kell működjön). A Roco sín alá (egy sín kétirányú forgalommal) a kereszteződés előtt és után 2-2 db érzékelőt (Roco-Schaltkontakt) építettem be. Csatolok egy fotót, hogy lássák az elrendezést.

A kérdésem, hogy hogyan tudom a vezetékeket összekötni a vezérlővel?

IMG_1674.JPG
 
Lapozás   1/1
Frissek
  2024. Ápr, 16. Kedd
7:44:44
  Jelenleg 13 fő olvassa az oldalt
Hirdetés