Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » H0 klubtopic
H0 klubtopic
Témaindító: csíkosháTTú, idő: Márc 14, 2013
Témakörök:

Lapozás       10/39    
(#40602) Kisfa hozzászólása Válasz Dec 25, 2014
Boldog Karácsonyt !

SDC13023.JPG
 
(#40829) HOTotya hozzászólása Válasz Dec 31, 2014
Minden kedves modellező társamnak Boldog Új Évet Kívánok!!
(#40863) stillll hozzászólása Válasz Dec 31, 2014
Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!
(#41062) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Jan 5, 2015
ROCO 109-es tulajdonosok figyelmébe, egy misét megér, ha siklik a mozdony lépten-nyomon.
Szóval, mielőtt a csere kerék készletet megrendelnénk:
A szerkocsi kilépésén segíthet (ha nem nagyon szántóföld a pálya, mert azon semmi sem segít), ha a gyári tapadógyűrűket lecseréljük. Ugyanis ezen a mozdonyon a ROCO olyan kivitelezésű tapadógyűrűket használ, mint a Fleischmann. Érdemes egy próbát tenni, és lecserélni ezeket a Tillig 08881 cikkszámú, 10,5mm-es, vékonyabb gyűrűkre, vagy, ha van oadhaza egy ROCO NoHAB, vagy Szergej, azok tapadógyűrűjét kipróbálni.
(#41202) csíkosháTTú válasza honda22 hozzászólására (#41198) Válasz Jan 8, 2015
Csak szólok előre, hogy ezeket a hozzászólásokat a moderátor ki fogja törölni! Ugyanis a fórum szabályzata értelmében ezeket az "Apróhirdetés" rovatban kell(ene) közölnöd.
Vagis ide kéne feltenned!
(#41204) honda22 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#41202) Válasz Jan 8, 2015
Akkor elnézést.Akkor oda teszem és köszönöm.
(#41222) Frankye moderátori válasza csíkosháTTú hozzászólására (#41202) Válasz Jan 9, 2015
Bizony, a szigorú moderátor bácsi kitörölte.
Kedves honda22!
Légy szíves, legközelebb nagyobb gondossággal, figyelemmel eljárni.
Megértésed köszönöm.
(#41263) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Jan 11, 2015
Sziasztok!

A Roco 2015-ös újdonságait nézegetve az új Ruszki Dupla Szergej fogott meg a legjobban!!!
Már Ledes világítása van neki,de még a régi 8-pólusú előkészítő paneljét használták fel.
Az 569 Euró nem túlzás egy kicsit ??

Új Roco Szer...jpg
 
(#41265) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#41263) Válasz Jan 11, 2015
Biztos az orosz oligarchia piacra készül.....
(#41266) sunocske válasza Fordítókorongos hozzászólására (#41263) Válasz Jan 11, 2015
Hang nélkül olcsóbb
(#41284) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Jan 12, 2015
Nézelődöm a ROCO honlapján.

Übermodern gőzös!




Kicsit elnyomták a "copy/paste gombot".

Az is érdekes, hogy ki fogják adni a BTTB és a Tillig után "szabadon" A DR BR103 (ex. V36) dízelét is, két verzióban is, a sosem volt sárga festésben. A kiszemelt példány sárga festési terve el is készült anno a DR-nél, de a sorozat ezt a színezést már nem érte meg. átfestés előtt selejtezték őket.
(#41287) sunocske válasza csíkosháTTú hozzászólására (#41284) Válasz Jan 12, 2015
Ott is csak emberek dolgoznak... a német verzió legalább rendben van?
(#41290) HOTotya válasza csíkosháTTú hozzászólására (#41284) Válasz Jan 12, 2015
pedig füstölni ez is tud(ha "fröccsöt" kap).......
(#41400) DZolTTán hozzászólása Válasz Jan 15, 2015
Hogy is mondja Besenyő Pista bácsi: Nooooormális???!

Kopott TRIX Bromberg, potom 105.000 Ft-ért ment el:

EBAY

Trix.png
 
(#41401) róbertke válasza DZolTTán hozzászólására (#41400) Válasz Jan 15, 2015
Egy gyűjtő ilyenen nem csodálkozik hanem nyel egy nagyot, hogy nem neki sikerült a licitet megnyernie.
Ritka mint a fehér holló, pláne ilyen tökéletes állapotban.
(#41404) DZolTTán válasza róbertke hozzászólására (#41401) Válasz Jan 15, 2015
Azt gondolom én is, hogy nem a gyereknek vette, szőnyeg vasutazni, meg a szenvedélyt is megértem, de csak azért fizetni ennyi pénzt, mert ebből a darab műanyagból keveset fröccsöntöttek...
Hát nem tudom. Nekem az számít, hogy tetszik-e, jó-e, nem az, hogy másnak ilyen nincs...
Kinek a pap, kinek...

Anno jó befektetés lett volna beraktárazni belőle, ha jól sejtem a 7.50-es ár még Márkában volt.
(#41405) etwg válasza DZolTTán hozzászólására (#41404) Válasz Jan 15, 2015
Az ilyen meg hasonlo hirek terjesztése nem más mint a hirhedt mézes madzag. Vegyél csak még több modellt majd egyszer te is eladhatod az eredeti árnak a többszöröséért -

(#41406) róbertke válasza DZolTTán hozzászólására (#41404) Válasz Jan 15, 2015
kikerestem: 1960-61 között készült a fehér változat.
(#41412) csíkosháTTú válasza róbertke hozzászólására (#41406) Válasz Jan 16, 2015
Ráadásul "Trix Express", vagyis, ha szakértő helyre került, akkor játszani is tud vele a nyertes. Ha nem, és egy sima DC modelleshez került, akkor viszont szívás, mert kereket kell cserélni rajta! A Trix Express kerekekhez képest az ősi PIKO NEM kerék egy valóságos RP25!
(#41434) róbertke válasza csíkosháTTú hozzászólására (#41412) Válasz Jan 16, 2015
Nézd meg a fotókat jobban, azok nem az ismert kerekek.
Amúgy az ebből az időből származó 3db Rivarossi kocsim alatt is valami iszonytató kerekek voltak, de már ki lettek cserélve.
(#41538) Frankye moderátori válasza H0timarati hozzászólására (#41531) Válasz Jan 20, 2015
Egy hozzászólást elég egy helyre feltenni, ha tudnak, ott is válaszolni fognak!
(#41607) csíkosháTTú válasza csíkosháTTú hozzászólására (#41062) Válasz Jan 21, 2015
Nno, kérem szépen, egy visszajelzés a 109-esről:

"A 109-est végig futtattam Piko A track rendszeren íves és egyenes kitérőkön mindkét irányban. Sajnos angolváltóm nincs arról nyilatkozni nem tudok, de a többi váltón nem siklott ki a Tillig tapadó gyűrűkkel."

Szóval ezek szerint (eddig a gyári tapadógyűrűvel íves kitérőn siklott) a Tillig 08881 tapadógyűrűvel a modell már rendesen fut! Viszont vigyázat! Írtam, hogy érdemes kipróbálni a ROCO M61 tapadógyűrűjét, hátha az is jó. Nos, csak akkor, ha a tapadógyűrű még a régebbi ROCO! Ugyanis változott a dolog! A ROCO áttért ebben a méretben a Fleischmann-féle tapadógyűrűkre, a cikkszám viszont változatlan: 40069! Csakhogy a mostani kiszállításban ezek már olyan tapadógyűrűk, ami gyárilag a 109-esen is van, és ez vastagabb, mint az eddigiek! Azokkal nem lesz jó!

(#41610) Micky ujra gyerek hozzászólása Válasz Jan 21, 2015
Sziasztok

Kisfiam indítattatására újra elővettem a régi Piko készletem. Ennek hatására elég sokat olvasgattam karácsony idején a Fórumot és újra előtört a kedv erre a hobbyra. /röpke 30 év után /

Kérdésem ha később digitális úton szeretném bővíteni eme időtöltést akkor mely kezdőkészlettel érdemes indítani az "új" korszakot?!

Illetve kérdésem hogy Fejér megyében hol találok modellező klubbot ahol kicsit bevehetem a szagot a sok olvasott praktikával, fényképen látott szépségekkel kapcsolatban.

Előre is köszönettel.
M.
(#41612) csíkosháTTú válasza Micky ujra gyerek hozzászólására (#41610) Válasz Jan 21, 2015
Idézet:
„Kérdésem ha később digitális úton szeretném bővíteni eme időtöltést akkor mely kezdőkészlettel érdemes indítani az "új" korszakot?!”

A régi modelleket nem zárja ki a jövőből a digitális átállás...
(#41615) stillll válasza csíkosháTTú hozzászólására (#41607) Válasz Jan 21, 2015
Köszönjük
(#41636) Micky ujra gyerek válasza csíkosháTTú hozzászólására (#41612) Válasz Jan 22, 2015
Igen ezt már tudom az olvasottak alapján.
Nekem csak egy régi "papír" talpfás "U" sines PIKO készletem van sima ovál pálya egy kicsi gőzős és 3-4 kocsi.
Ha bővíteni akarom akkor már csak új sinek vannak és a mozdonyomat szeretném ha hangja lenne és füstölögne.
Valamint ha egyszer eljutok oda hogy elkezdjem az asztalom akkor szeretnék több mozdonnal is egyszerre operálni.
ahogy olvastam lehetőség van arra hogy pirosnál, állomásnál megálljon a szerelvény, automatikus váltó állítás, foglaltság figyelés stb.

Ehhez viszont nem csak a régi készeltet kell digiznem hanem kell hozzá az irányító/vezérlő háttér.

Ha jól értettem akkor neked van saját fejlesztésed?!
Vagy melyik nagyobb gyártó kezdő készletével érdemes elkezdeni, hogy a fentieket megvalósítsam?

Köszönöm ...
(#41687) reszelozsir hozzászólása Válasz Jan 23, 2015
Sziasztok!

Feltettem az apróba egy ilyet. Ha valakinek ilyesmire támad ingerenciája, viheti. Képek róla:

DSCF1561.JPG

DSCF1562.JPG

DSCF1563.JPG
 
(#41706) enigma válasza Micky ujra gyerek hozzászólására (#41636) Válasz Jan 23, 2015
El kell, hogy keserítselek, Fejérben lévő vasútmodellklubok terén. Sajnos egy sincs. Legközelebb Veszprémben van klub.
(#41708) csíkosháTTú válasza Micky ujra gyerek hozzászólására (#41636) Válasz Jan 23, 2015
Igen, van rá megoldás a műhelyben is, ha aktuális, akkor keress meg. Rákattintasz az adatlapomra, onnan megtalálod az összes elérhetőségemet.
(#42004) róbertke válasza reszelozsir hozzászólására (#41687) Válasz Feb 1, 2015
Ősöreg Piko BR23 és BR50 hajtása.
(#42690) enigma hozzászólása Válasz Feb 24, 2015
Sziasztok!

Ismét tapasztalt kollégák segítségét szeretném kérni. Ezekről a Gützold mozdonyokról mi lehet tudni? Elég öregnek néznek ki, (és elég romos állapotban is vannak), Ausztriai lomizás során került az eladóhoz. Ezekből a képekből kiderül számotokra, hogy milyen mozdonyok ezek?

20150204_175...jpg

20150204_175...jpg
 
(#42691) csíkosháTTú válasza enigma hozzászólására (#42690) Válasz Feb 24, 2015
Régi BR24-es.
De a képeket nézve dobd ki! Nem viccelek, ugyanis a motoron kívül nem kapsz hozzá már semmit!
Csupa rozsda az egész, pedig belül nem is látni; a futókerekekről hiányzik a futófelület és a nyomkarima; hiányos a rudazata az egyiknek (konkrétan szinte semmi nincs meg belőle); össze van már kókányolva a fenéklemez rögzítése is. Felejtsd el! Szép feladat lenne ugyan összerakni, de sose' lesz jó már. Szerkocsija sincs...
(#42693) enigma válasza csíkosháTTú hozzászólására (#42691) Válasz Feb 24, 2015
Köszönöm A kimerítő választ. Annyiból nem tudom megfogadni a tanácsod, hogy nem is vettem meg - tehát nem tudom kidobni )
Egyébként egy szerkocsi van a pakkban, de tényleg nagyon betegen néznek ki, így ezt a tanácsod viszont tényleg megfogadom - hagyom az egészet a fenébe.
(#42748) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Feb 26, 2015
khmm...khmmm

Kezdünk elvaterásodni, vagy eljófogásosodni?
Ezeknek a modelleknek a piaci értéke nagyjából 20-25.000Ft lehet, ha hibátlanok. Sajnos ezekből az egyik hiányos (alkatrész az már nincs hozzá), a másik meg javításra szoruló, amit a hírdető legalább korrekten le is ír. Sajnos azonban az elvárt ár illúzió érte, vagy valami palimadárra vár...
(#42750) reszelozsir válasza csíkosháTTú hozzászólására (#42748) Válasz Feb 26, 2015
Érdemes azt is megnézni, hogy kik tesznek fel ilyen hirdetéseket. A gugliban megtalálja az oldalt, látja sok a "bolondvasutas", kénytelen kelletlen regisztrál abban a reményben, hogy ha máshol nem is, de itt biztos túlad a portékáján, ahogy neki tetszik. Kb ennyi is, amit hozzátesz az oldalhoz, mondjuk ennyit meg pont nem kellene...
(#42751) enamessias válasza reszelozsir hozzászólására (#42750) Válasz Feb 26, 2015
Mivel ugyanaz az áruk, szerintem csak az volt a hiba, hogy más összeg volt a vágólapon, mint amire gondolt, amikor a ctrl+v -t nyomta. Mondjuk egy nullával többet ütött véletlen. Lehet szólni kéne neki, hogy elgépelte!
(#42781) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Feb 27, 2015
Tettem fel egy hírdetést (kontrasztnak) az apróba,
ide!
(#42876) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Márc 2, 2015
Minden külön értesítés helyett a Fuggerthért aggódóknak!

Ma megérkezett egy kisebb alapanyag szállítmány a műhelybe a nevezett gyártótól...
(#43130) HOTotya hozzászólása Válasz Márc 12, 2015
Uriam!!

Készítettünk egy műanyag alkatrészt a régi Piko BR 01,03,41-s mozdonyoknál az összekötőt(mozdony és szerkocsi) Eltörik elég sok darab és ezzel a kis pótlással megoldható a csere!!!

20150312_205...jpg
 
(#43385) stillll hozzászólása Válasz Márc 18, 2015
HOTotya Szépen Kérlek, kérem szépen,
(#43446) enamessias hozzászólása Válasz Márc 20, 2015
Van egy hangosan csörgő csörgőm. Tavalyi vétel, hiába próbáltam ki a boltban 3-at is, mind ilyen hangos volt. Lehet valamit kezdeni vele, vagy egyszerűbb venni egy használtat, ami halkabb.
(#43790) csíkosháTTú válasza enamessias hozzászólására (#43446) Válasz Márc 31, 2015
Lehet!
(#43791) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Márc 31, 2015
Uraim!
Vegyük elő zsebkendőinket, és jobb kezünkbe fogva, arccal Nyugat felé kezdjünk integetni vele!
Legjobb módon így kezdhetünk búcsúzni a mindenki által ismert, modellező körökben gyakran használt, 5 pólusú Bühler motortól (Fuggerth, egyes Gützold és Fleischmann modellek, Heljan gépek). Ugyanis a gyártó csak akkor veszi fel ismét a programba, és 10 hét szállítási határidővel, ha legalább 2.000db-ra lesz megrendelése.
Bocsánat, de __szák meg!
(#43793) zsolesz74 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#43791) Válasz Márc 31, 2015
Hála istennek ma már nem ilyen tragikus a helyzet, ha modellmotort kell szerezni. Árban és teljesítményben is van választék!
(#43887) csTT hozzászólása Válasz Ápr 4, 2015
Sziasztok! Ilyen érdekes (legalábbis nekem) síneket találtam. Ezek és az apróba feltett Bővebben: Link sínek is ingyen elvihetők.

DSC_0151.JPG

DSC_0154.JPG
 
(#44249) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Ápr 23, 2015
Némi árengedmény a szomszédban, ha valakit érintene, némi magyar vonatkozással is.
Klikk ide!
(#44253) hkrisz79 válasza enamessias hozzászólására (#43446) Válasz Ápr 23, 2015
Ki kell hézagolni a hajtását (mindnek ). Zzemokinál lehet kapni hozzá szettet. Otthoni buherálás nem ajánlott. Kell hozzá stift kinyomó, vagy ha más nincs akkor egy oszlopos fúró és bele egy vékony tengely és azzal kinyomni a hajtásban lévőket. És rengeteg türelem.... Vagy sör + seduxen kombináció is jó...
(#44422) csíkosháTTú válasza csíkosháTTú hozzászólására (#41607) Válasz Máj 4, 2015
Összehamarkodtam egy képet a ROCO DV 109-es gőzös szerkocsi kerekeiről.
Ha kinagyítja valaki aképet, akkor látszok a jobb oldali keréken a gyári állapot. Az látszik rajta, hogy a Fleischmann rendszerű tapadógyűrű vastagabb, mint a mélyedés, amit a kerékbe a gyártáskor köszörültek. Ezért a modell a úgy fut ilyenkor a tapadógyűrűn, hogy a vastag gyűrű kvázi kiemeli a karimát a sínkorona síkjából, így az nem tudja betölteni a szerepét, vagyis nem képes vezetni a kereket, így a mozdony szerkocsija kisiklik.
A kép bal oldalán a Tillig 08881 számú tapadógyűrűjével szerelt kerék látható. A tapadógyűrű itt már eléggé vékony, így a kerék a tervezett felületen fut, nem emelkedik ki.

Végezetül: látható, hogy itt nem valami nagy eltérésről van szó, tized milliméterekről, legrosszabb esetben egy milliméterről beszélünk. Néha ennyin múlik az üzembiztos futás.

109_haftring.JPG
 
(#44424) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#44422) Válasz Máj 4, 2015
Ezért kéne mellözni ezt a tapadogyürüs hisztériát. A nagyvasutin suncs, mégis mennek a vonatok, a modellvasuton sem voltak és azok is mind müködtek.....
(#44425) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#44424) Válasz Máj 4, 2015
Ezért kéne megfelelő tapadógyűrűt használni. Megjegyzem, a ROCO-nál ez ugyanaz a méretű tapadógyűrű volt eredetileg, ami többek között a Ludmillán, M61-esen, és az M62-esen is van. CSAKHOGY! Kitalálták, hogy valamiért a Fleischmann ilyen méretű gyűrűjét teszik fel, aminek viszont az anyagvastagsága jóval több! (Persze a cikkszám az azonos maradt ám!) Ezt csúnyán elnézték...

Egyébként szerintem azért van, hogy tapadógyűrűzik még az olyan dögnehéz modelleket is, mint a Gützold BR120 Taigatrommel, hogy 360mm sugarú ívben, 3,5%-os emelkedőn is felvigyenek legalább 6db négytengelyes, világítós, 303mm hosszú kocsit. Már, amíg a tapadógyűrű le nem kopik róla... Mer' ez köll a népnek...
Lapozás       10/39    
Frissek
  2024. Máj, 20. Hé
1:12:15
  Jelenleg 14 fő olvassa az oldalt
Hirdetés