Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » H0 klubtopic
H0 klubtopic
Témaindító: csíkosháTTú, idő: Márc 14, 2013
Témakörök:

Lapozás       3/39    
(#17665) róbertke válasza HOTotya hozzászólására (#17651) Válasz Jún 2, 2013
Ugrani? Egész hétvégét ágyhoz kötve töltöttem egy kisebb lumbágó miatt ....
(#17670) HOTotya válasza róbertke hozzászólására (#17665) Válasz Jún 2, 2013
Úúúú azt ismerem
Nekem a Flector segített!!! Ez próbáld felíratni!!! addig is javulást!!
(#17689) Frankye válasza róbertke hozzászólására (#17665) Válasz Jún 3, 2013
Mihamarabbi jobbulást!
(Ha megígéritek, hogy nem röhögtök ki, akkor leírom, hogy nálunk mi volt, az eset kapcsán.
Március 31-én volt az esküvőnk, Anno Domini 19xx-ben. Következésképp április elsején (!) mentünk a nászútra. (Ez azért előrevetített egyet s mást...) Másnap reggel a - már - feleségem fel akart kelni az ágyból, de ez csak kb. 10°-os szögig sikerült, ott beállt a dereka... Nem ragozom, a két hét úgy telt, hogy reggel kisegítettem az ágyból, tyúklépésben elmentünk az orvoshoz (szerencsére nem volt messze a szállodától), ott beadták az injekciót, majd vissza a szállodába, és szegény egész nap aludt. Azt nem írom le, hogy mennyire röhögtek az orvosnál, amikor megmondtuk, hogy a nászutunkon vagyunk, és ez az első napja...

A páromnak majd' 20 év kínszenvedés után sikerült találnia a kerepestarcsai kórház Rheumathologia osztályán egy doktornőt, aki beadott Neki két injectio-t, ettől elmúlt a fájdalma, és - el ne kiabáljam: kopp-kopp-kopp - azóta sem jött elő.
(#17692) sunocske válasza Frankye hozzászólására (#17689) Válasz Jún 3, 2013
Az a kórház elég komoly munkát végez, szegény néhai nagyapámat is kezelték ott egypár dologgal. Csak jót tudott mondani róla.

/Egyébként meg tüdőrák vitte el kb. két hónap alatt, pedig már harminc éve nem dohányzott.../
(#17699) róbertke válasza Frankye hozzászólására (#17689) Válasz Jún 3, 2013
Off: -A barátnőm holnap megy Kerepestarcsára, ugyanebbe a kórházba. On
(#17700) róbertke válasza Frankye hozzászólására (#17689) Válasz Jún 3, 2013
Köszönöm, két nap alatt rendberakott a "Ketodex" ...
(#17737) Frankye válasza róbertke hozzászólására (#17700) Válasz Jún 4, 2013
Örömmel olvasom. Azért nem ártana valami "véglegesebb" megoldás, mert a párom tapasztalatából tudom, hogy ha egyszer volt, az biza elő-előjön, természetesen akkor, amikor a legkevésbé kellene. (Nem mintha bármikor is jókor jönne...)
(#17738) HOTotya válasza Frankye hozzászólására (#17737) Válasz Jún 4, 2013
Bizony egy 25-30 éves szőkeség csodákra képes......
(#17739) HOTotya válasza Frankye hozzászólására (#17737) Válasz Jún 4, 2013
Miután "kicsajoztad"magad írd meg mikor hozod át a mozdonyt átalakítani!!
Csíkos készít hozzá egy új panelt 6 pólusú aljzattal a digitalizáláshoz!! Azt még megvárod???
(#17744) HOTotya válasza HOTotya hozzászólására (#17739) Válasz Jún 4, 2013
Most látom,hogy (17739 hozzá szólást)véletlenül Frankynek írtam és nem róbertkének!!! Elnézést !!! Franky ha át tudod írni megköszönném!!
(#17751) Frankye válasza HOTotya hozzászólására (#17744) Válasz Jún 5, 2013
Nem tudom átírni, de sebaj, így is értjük.
(#17801) FriTTz hozzászólása Válasz Jún 6, 2013
(#17805) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Jún 7, 2013
Kis hazai.
A festése/átépítése már készen, ezt nem én készítettem.
Most jövök majd én, Plux22-es cserepanelt, és hangdekódert kap majd, mindenféle földi jóval.
Gützold modell az alapja.

IMG_1053.jpg
 
(#17806) csíkosháTTú válasza csíkosháTTú hozzászólására (#17805) Válasz Jún 7, 2013
Még egy kis hazai. A festés/átépítés szintén nem az én művem. "Csak" a belbecs a műhelyé.

IMG_1061.jpg

IMG_1062.jpg
 
(#17807) Váltógyártó válasza csíkosháTTú hozzászólására (#17806) Válasz Jún 7, 2013
Ebből már kivettétek a gumimatracot?
(#17808) csíkosháTTú válasza Váltógyártó hozzászólására (#17807) Válasz Jún 7, 2013
All your home work are OK?

Nem, a képen nem látszik, de most dolgozom rajta, hogy legyen benne!

(#17809) FriTTz válasza csíkosháTTú hozzászólására (#17806) Válasz Jún 7, 2013
Szép!
Jól látom, hogy nem egyforma a két ütköző?
(#17810) csíkosháTTú válasza FriTTz hozzászólására (#17809) Válasz Jún 7, 2013
Mint, ahogyan a nagyvasúton sem: az egyik lapos, a másik domború.
(#17811) FriTTz válasza csíkosháTTú hozzászólására (#17810) Válasz Jún 7, 2013
Ezt eddig vagy nem tudtam vagy elfelejtettem!
Mi az oka?
(#17812) csíkosháTTú válasza FriTTz hozzászólására (#17811) Válasz Jún 7, 2013
Az, hogy nem csak egyenes pályán mennek a vonatok!
Vagyis ívben az ütközőknek el kell csúszniuk/fordulniuk egymáson.
(#17813) FriTTz válasza csíkosháTTú hozzászólására (#17812) Válasz Jún 7, 2013
De akkor a lapos csak egyenesben jó!
(#17814) HOTotya válasza FriTTz hozzászólására (#17813) Válasz Jún 7, 2013
Igen és "kanyarban " kicserélik domborúra!!!
(#17815) FriTTz válasza HOTotya hozzászólására (#17814) Válasz Jún 7, 2013
Ha már itt tartunk beszéltél az emberrel és tudott segíteni?
(#17816) HOTotya válasza FriTTz hozzászólására (#17815) Válasz Jún 7, 2013
Még nem,de írtam,hogy még nem aktuális! Eltettem a címet amit meg is köszöntem!!!
(#17817) FriTTz válasza HOTotya hozzászólására (#17816) Válasz Jún 7, 2013
Nekem már aktuális mert kéne ez az!
(#17818) sunocske válasza Váltógyártó hozzászólására (#17807) Válasz Jún 7, 2013
Persze, mert ez már nem a tapolcai sebesfordát járja
(#17821) Fordítókorongos válasza csíkosháTTú hozzászólására (#17806) Válasz Jún 8, 2013
Nem semmi ez a Fuggerth átalakítás!
Ilyen részletes kidolgozást még nem láttam!
Legjobban tetszett a szélvédő nagyobbítás és a klímadoboz kialakítása,nagyon ütősek azok a fellépők is!
Látom ,hogy a lámpa házak is laposabbak lettek,azt viszont nem értem,hogy miféle kanóc lóg a fényszórókból ami a zárlámpákban nincsen,biztos valami fényvezető,de nem valami szép,mint ahogy a Fuggerth csavarkapocs is elég gagyinak tűnik, nem méltó a többi igényes átalakításhoz ami viszont nagyon nagyon szépre sikerült!
Szívesen látnék egy-két képet a tetőről is,mert az is szép lehet.
Érdekelne,hogy a kávédarálós jellegű gyári hajtást érte valami átalakítás,mert szerintem az a leggyengébb pontja a mozdonynak?
Kíváncsi lennék,hogy ki csinál ilyen szép átalakításokat és a gyári mozdony hányszorosába kerül?
(#17822) csíkosháTTú válasza Fordítókorongos hozzászólására (#17821) Válasz Jún 8, 2013
www.csikos-muhely.hu

A fényvezető prizmák még nem a végleges állapotokat tükrözik. Ugyanis most jött be a műhelybe a festő/átépítő részlegből. A modell LED világítást kap, komplett DCC átépítést, kapcsolható zárfényeket, stb. A Fuggerth hajtásaira kb. 2 éve már nem jellemző a "kávédarálás", de a műhely által épített modelleket nagy nyugalommal oda lehet tenni egy rendes ROCO, vagy Fleischmann mellé, nem vallanak szégyent. Csendben, nyugodtan futnak, és vonóerejük is van, mert a Bühler motor nyomatékát nem emészti fel a daráló hajtás, meg a billegő kerekek.

Egy sima DCC M41-es, ami nem a remot verzió jelenleg 38.000Ft-ba kerül a műhelyben, dekóderrel együtt, kapcsolható reflektorokkal és zárfényekkel (a szokásos világításon felül), valamint rézmaratott tükrökkel és ablaktörlőkkel. Egy ilyen remottá alakított modell ennél jóval több lesz, sajnos. Még kidolgozás alatt van az ára, annyi biztos, hogy kb. 3 hónap alatt lesz kész, a megrendeléstől számítva. Cserébe ebbe egy egyedi pályaszám is belefér.

IMG_1063.jpg
 
(#17823) Fordítókorongos válasza csíkosháTTú hozzászólására (#17822) Válasz Jún 8, 2013
Felülről is csodaszép,még a ventilátorokat is látni!
Nekem is új Bühler motoros lendítő kerekes van kb. 1,5 éves,de azért a Roco hajtásától,futásától nagyon messze van.
Szerintem még egy 20 éves Roco is messze veri a legújabb Fuggerth-et!
Olvastam valahol egy hajtás cserét ott egy Roco Br 215-ből
alakították át az M41-es hajtását nem kevés munkával,az biztos szépen fut.
Az enyémen még tapadógyűrű sincs,ezért a vonóereje is jócskán elmarad a Rocoétól!
(#17824) csíkosháTTú válasza Fordítókorongos hozzászólására (#17823) Válasz Jún 8, 2013
Pár éve elhatároztam, hogy a Fuggerth M41-ből igenis lehet csinálni tisztességes modellt! Abból indultam ki, hogy eleve van egy általam tervezett DCC átszerelő készlet, az elektronika már adott. A hajtást rendbe lehet hozni, nem az elgondolással van baj, csak a kivitelezés fegyelme nem volt az igazi. Aztán, ha már lúd, legyen kövér alapon, nem ezt az elektronikát kapta meg a modell, hanem egy PLUX12-es aljzattal felszereltet, amihez vannak LED világító panelek, fényszórónként 2-2 LED-del, a zárfényekben pedig 1-1 LED-del. A csíkos-műhely M41-esek a műhelyben kerülnek összeszerelésre. Mindenki azt csinálja, amit igazán tud: Fuggerth-től jön a váz, a festett kaszni, tartozékok, egy másik helytől jönnek a kész forgóvázak, nálam készül az elektronika, jakoa kolléga műhelyéből a rézmaratások, és én szerelem készre a modellt. A prototipust anno Szolnokon nyúztuk meg a kiállításon, az ottani klub digi asztalán. ROCO R3 ívben álló 13 kocsis vonatot indított meg, mindenféle erőlködés nélkül. Ezt a minőséget lehet is tartani!

A remot verzió nem így néz ki, az alapok maradnak, de az átalakítás, festés, dekorálás nem nálam készül, és nem is az eddigi helyeken.

ROCO alapokon átépítés. Nem rossz, nem rossz, de a keszthelyi ilyen gépek azóta a műhelyben visszaépültek eredeti Fuggerth alapokra, és nincs is velük semmi gond, azóta sem. Csendesek, erősek.

Még valami!
Ha teljes erővel beindul újra a Gützold, akkor terveim szerint lesz remot Szergej is, PLUX22-es dekóderrel! Annyi a könnyebbség, hoy a kész alapmodellt egy helyről tudom hozni, a gyárból.
(#17826) Fordítókorongos válasza csíkosháTTú hozzászólására (#17824) Válasz Jún 8, 2013
Az említett LED világító paneleket Külön is meg lehet vásárolni?Mert a Műhely oldalán nem találtam.
Az enyémben most egy 5 ledes Farkas Zoli féle van,
reflektor nélkül, ebben pedig,(ha jól számoltam)7db led van?
A Gützold Jobbnak számít mint a Roco Szergeje, vagy csak olcsóbb,mert nincs Gützold-os tapasztalatom.
A Plux22-es foglalat a több funkció kimenet miatt kell?
(#17827) csíkosháTTú válasza Fordítókorongos hozzászólására (#17826) Válasz Jún 8, 2013
Szia!
Nem 7, 8 LED van oldalanként. De igazából ez csak a PLUX12-es átépítéshez megfelelő, ennek nem lenne értelme külön. A 8 LED-es van a sima DCC M41-esben (3 sima előre 3 reflektor előre - ekkor együtt világítanak a sima funkcióval - , kéttő zárfény).
A DCC átszerelő készlet világító paneljein csak 5-5 LED van (3 előre, 2 zárfény), de ezek legalább kényelmesen beférnek a modellbe, lévén nem 1mm-es NYÁK lemezből vannak, hanem 0,2-esből.

(Zárójelben jegyzem meg, hogy koppintani tudni kellene...)

M62: azért Gützold, mert ebbe készült el az átalakítás. A PLUX22 valóban a sok többlet funkció miatt kell, erre a ROCO modell belső kialakítása nem ad lehetőséget (lásd: NEM658 szabvány, kell egy minimális távolság a dekoder és az alaplap között), mert nagyon tele van belül. De van még indoka: én személy szerint jobb konstrukciónak tartom a Gützoldot. Kereskedelemben nem nagyon van árkülönbség közöttük, de a korábbi jó kapcsolat miatt a Gützold-nál nagyobb a kedvezménye a műhelynek. A Modelleisenbahn Gmbh-val csak idén január óta tudok közvetlenül üzletelni, a Gützold-dal meg már évek óta tart a kapcsolat.
(#17828) Fordítókorongos válasza csíkosháTTú hozzászólására (#17827) Válasz Jún 8, 2013
Szia!
8 Ledes,Igaz!Nem számoltam a felsőt.
Viszont szerintem van értelme még egy nyolc pólusú dekóderhez is!
AUX1-re lehetne kötni egyik oldali 3 fényszóró Ledet,
AUX2-re a másik oldali Ledeket, menetirány szerint kapcsolva,hogy ellentétesen ne lehessen felkapcsolni őket.
Ha külön akarjuk kapcsolgatni a zárfényeket,vagy,ha kidolgozott lenne a vezetőállás,akkor azt is lehetne világítani,na akkor már szerintem is kellene az a Plux22-es!
A koppintásról még annyit, hogy egy 0603-as Led(1,6X0,8mm) szorosan egymás mellé forrasztása nekem még nem valami egyszerű feladat!
Ettől kisebb már tuti lehetetlen!
0,2-es Nyáklap nélkül is lehetetlen,mert kicsi a hely!
Ezért kérdeztem,hogy kapható-e külön.
Nincs túl sok pénzem, hobbira meg pláne nem sok van ,amit csak lehet megcsinálok saját kezűleg,de ez még nem megy.
Arról a 8Ledesről tehetnél fel képet,ha nem titok,mert nagyon kíváncsi vagyok rá!
Üdv.:korongos
(#17829) csíkosháTTú válasza Fordítókorongos hozzászólására (#17828) Válasz Jún 8, 2013
Nem Rád gondoltam a koppintással...

Valamelyik régi Vasút&Modellben megjelent egy cikk, "M41 újratöltve" címmel, abban vannak fotók a prototipusról, és részletesen le is írtam.
Képeken a prototipus, ma már ez nem így néz ki, NYÁK üzemben van legyártatva. Ezeket még én fotóztam idehaza Positiv20-szal.

Még valami! Mivel az egész belső elektronikai tervezés egy egységben volt kigondolva, igazodva a Fuggerth konstrukcióhoz, így a világítás paneleken csak a LED-ek vannak. Minden egyéb szükséges cucc (diódák, szűrés, előtét ellenállás) az "anyapanelen" vannak. Ezért körülményes egy nem ide való panellel összehozni csak a világításokat.

IMG_4392.jpg

IMG_4393.jpg
 
(#17832) Fordítókorongos válasza csíkosháTTú hozzászólására (#17829) Válasz Jún 8, 2013
Klassz!
Nekem hasonló az 5 Ledesem,legalábbis így néz ki.
Úgy látom te is 0603-as ledeket használsz.
Viszont én a kasznira ragasztottam a panelt nem az alvázra,úgy egyszerűbb volt illeszteni.
A reflektor Ledek nagyobb fényerejűek a simától,vagy ugyanolyanok?
Szép munka a digipanel is a Plux12-vel,szuper lapos.
Azért ha elérhető lesz a 8Ledes panel külön vagy digi előkészítő panellal együtt,de mozdony nélkül,akkor mindenképpen érdekel,a körülményes dolgok:azok az én gondom.
Jó modellezést!
(#17834) csíkosháTTú válasza Fordítókorongos hozzászólására (#17832) Válasz Jún 8, 2013
Most egy kicsit nagyon el vagyok havazva, majd meglátom mit tehetek...

A LED-ek ugyanazok, és valóban 0603-asok. A rajtuk átengedett áram különböző.
(#17840) Fordítókorongos válasza csíkosháTTú hozzászólására (#17834) Válasz Jún 8, 2013
Ez tökre logikus!Nem tudom,hogy van-e többféle fényerejű 0603-as,de sima Led többféle is van.
Valamiért nem ugrott be,hogy az előtét ellenállásokkal játszol a Ledek fényerejét illetően,pedig én is szoktam olyat.És még a képen is látszik!
Köszönöm az értekezést és jó modellezést!
(#17876) HOTotya válasza csíkosháTTú hozzászólására (#17829) Válasz Jún 9, 2013
István ügye ez még nem dekóder kábel..... Tudom ne csesztesselek... Ja és a bal alsó led ferdén van forrasztva
(#17891) csíkosháTTú válasza HOTotya hozzászólására (#17876) Válasz Jún 10, 2013
Ahogy a műóvelt német írná:

Bild abzeigt Handmuster

(#17896) HOTotya válasza csíkosháTTú hozzászólására (#17891) Válasz Jún 10, 2013
Ami még lemaradt!!! Sikerült megrendelted a kuplungokat??? Ja meg a nyákok!!
oder was für ein arbeit das?
(#17922) róbertke hozzászólása Válasz Jún 10, 2013
Képek szöveg nélkül

ptm010op9h[1...jpg

ptm011pr9o[1...jpg
 
(#17923) róbertke hozzászólása Válasz Jún 10, 2013
A német fórumokat átböngésztem, és a legtöbb helyen az alábbi adatot találtam: Mindestradius Piko H0 DR BR41 (Reko) = 415mm
(#17924) HOTotya válasza róbertke hozzászólására (#17923) Válasz Jún 10, 2013
OK akkor István vissza adja a sört amit "virtuálisan kapott" Ez jó hír,mert én meg 360-s ívhez is kipróbáltam és szépen megy még a legkisebb feszkón is(3,7V)
(#17925) HOTotya válasza róbertke hozzászólására (#17923) Válasz Jún 10, 2013
Ja azt még elfelejtettem,hogy az új hajtás súlya 350 gramm lett!!! Ez már elhúz pár kocsit Van egy olajos is ami már 400 gramm,mert ólomból öntöttem egy új súlyt.
(#17933) róbertke válasza HOTotya hozzászólására (#17925) Válasz Jún 11, 2013
Ólomból önteni? Minek? Lehet így is ....

P1210521[1].JPG

P1210526[1].JPG
 
(#17935) csíkosháTTú válasza HOTotya hozzászólására (#17924) Válasz Jún 11, 2013
Dehogy adom!
A BR01, BR03-ra nincs ilyen korlátozás, és azok mögött is van szerkocsi
(#17936) terkoz válasza csíkosháTTú hozzászólására (#17805) Válasz Jún 11, 2013
Üdv csíkosháTTú, üdv FriTTz!
A mellékelt képen, IMG_1053, látható, nagyon szép Szergej ütközőit, nem tudom jól látom-e.
A szabvány szerint a menetirány szerint jobb oldali az íves és a másik a sík felületű.
A képen úgy tűnik fordítva van, jól látom?
A Csörgőnél, IMG_1062, jól láthatóan rendben van.
Mellékelem a MOROP idevonatkozó lapját.
üdvgyuri
u.i.: a héten megyek a műhelybe,előtte hívlak

nem303_SZABV...pdf
 
(#17938) csíkosháTTú válasza terkoz hozzászólására (#17936) Válasz Jún 11, 2013
Észre sem vettem Kössz!
Amúgyis szét kell szedni, mert a gyári Gützold elektronika helyett a műhelyé kerül bele.
A vicc az, hogy aki elkövette a modell átépítését, ilyeneket (is) vezet
Majd jól levonom tőle!
(#18398) Fordítókorongos válasza csíkosháTTú hozzászólására (#17834) Válasz Jún 21, 2013
Visszatérve a fuggerth M41 világításpaneljára!
Azt írtad,hogy a ledek egyformák,a rajtuk átengedett áram különböző.
Akkor miért kellett a két led lámpánként?
Lehetne F0-án a nagyobb ellenállás, F1-F2-őn meg a kisebb előtét ellenállás a reflektoroknak, hogy erősebben világítsanak.
(#18693) Cickanyu hozzászólása Válasz Júl 2, 2013
Most találtam rá erre az oldalra. Kisfiam (7 éves) minden álma egy saját terepasztal, kapott egy Piko H0 kezdőkészletet, azt bővítgeti. Kezdőként félve kérdezem a profikat: a régi típusú sínek hozzákapcsolhatók-e az újakhoz? Nem merem csak úgy megvenni. Bocsi a nagyon amatőr kérdésért, de egyelőre én pénzelem a projektet. Köszönöm!
Lapozás       3/39    
Frissek
  2024. Máj, 06. Hé
7:16:54
  Jelenleg 4 fő olvassa az oldalt
Hirdetés