Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Szerszámok és segédeszközök
Szerszámok és segédeszközök
Témaindító: etwg, idő: Jan 31, 2013
Témakörök:

Lapozás       4/15    
(#30250) etwg válasza etwg hozzászólására (#30249) Válasz Feb 22, 2014
Meg néha nyügös szerezni, ha tönkre megy.
(#30251) FriTTz válasza etwg hozzászólására (#30249) Válasz Feb 22, 2014
Tudom, nekem még volt munkavédelem az órarendemben amikor még volt szakmunkás képzés az országban!
Még belegondolni is rossz mi történne ha megfognám egy mozdony forgórészét!
(#30252) etwg válasza FriTTz hozzászólására (#30251) Válasz Feb 22, 2014
Nekem a miniesztergámra akartak ilyen lámpát szerelni -rossz volt nézni....
(#30256) FriTTz válasza etwg hozzászólására (#30252) Válasz Feb 22, 2014
Erről jut eszembe, egyik cimborám vett egy elektronikai boltban neonarmatúrába való elektronikát (kb 4000 Ft), tehát nem kell sem trafó sem gyújtó kondi, nem villogva "gyullad" fel hanem azonnal és ha jól emlékszem (de erre nem esküszöm meg most) vagy nem vagy sokkal kevésbé melegszik!
(#30304) etwg válasza FriTTz hozzászólására (#30256) Válasz Feb 23, 2014
Én meg ha elinditom a Tesla trafomat, még kábel sem kell a neoncsöhöz, mégis világit........
(#30306) enamessias válasza etwg hozzászólására (#30304) Válasz Feb 23, 2014
Gondolom a szomszédok hogy örülnek ilyenkor! Szó szerint égnek áll a hajuk?
(#30316) etwg válasza enamessias hozzászólására (#30306) Válasz Feb 23, 2014
Nemcsak az övék, de ezt illik megszokniuk, ha már a kedves szomszédok. Fö a világosság.

(#30321) stillll válasza DZolTTán hozzászólására (#30236) Válasz Feb 23, 2014
Szia! És hol tudtad kipróbálni hogy tudtál közöttük választani?
(#30336) DZolTTán válasza stillll hozzászólására (#30321) Válasz Feb 24, 2014
Mivel a bolt csak rendelésre hoz, így náluk nem lehetett.
De szerencsére ismerősöknél volt 3as és 5ös is, így mindkettőbe bele tudtam kukkantani, ha nem is egyszerre.
Ha az segít a döntésben, akkor a 3as verziót szívesen meg tudom mutatni.
(#30341) sunocske válasza FriTTz hozzászólására (#30251) Válasz Feb 24, 2014
Én nem szakimukiba jártam, mégis volt szó erről a munkavédelem órán
(#30343) zsolesz74 válasza FriTTz hozzászólására (#30256) Válasz Feb 24, 2014
Ezek az elektromos előtétes fénycsövek. Sokkal kulturáltabbak, mint az őskori vibrálós ...ok*.
És összességében sokkal jobb a hatásfokuk is!

* Ejnye!
(#30353) stillll válasza DZolTTán hozzászólására (#30336) Válasz Feb 24, 2014
Nagyon köszönöm kedvességed, kissé messze lakunk egymástól.
Majd belenézek csíkos mesternél találhatóba, oda hamarabb eljutok.
(#30420) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Feb 26, 2014
Sziasztok!

Visszatérnék a fórumnyitó témához:
etwg modellezőtársunk által bemutatott futópadhoz.
Nálam remekül bevált!
Főleg a hangdekóderes mozdonyaimat szeretem megfuttatni rajta.

Ha összekötnénk egy távtartóval az egymással szemben lévő csapágykonzolokat, az megkönnyítené a beállítást.
Csináltam egy próba darabot:
A távtartót műanyagból csináltam,és mindkét végébe 2-es menetet fúrtam.
2 db. M2-es süllyesztett fejű csavarral rögzítettem az L-profilokon.
Legközelebb már egy izmosabb távtartót csinálok textilbakelitből és az átmérőjét is megnövelem középen,hogy merevebb legyen,de most csak egy ilyen satnya anyagot találtam.

Ilyen lett:

Távtartó (2).jpg

Távtartó (3).jpg

Távtartó.jpg
 
(#30422) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#30420) Válasz Feb 27, 2014



Ez igy van, nekem is vannak ilyen csapágyaim ( 4 - tengelyhez), de ugyanakkor elveszted azt az univerzális lehetöséget, hogy bármilyen nyomtávra jo ( az esetemben TT - 1 méretig). Illetve akkor más - más távtartokat kellene csinálni, amik többsége valahol henteregne, s amikor kellene, az ember soha nem tudná hol van. Tehát ha csak egy méretben dolgozol, akkor valoban igy sokkal jobb.

Még azon is gondolkodtam, hogy valamilyen teleszkopos távtartot kellene kiötleni, de nem fér el ( hiszen 18-51mm méretben kellene változtatni).
(#30423) FriTTz válasza etwg hozzászólására (#30422) Válasz Feb 27, 2014
ollósan csuklósat
(#30424) etwg válasza FriTTz hozzászólására (#30423) Válasz Feb 27, 2014
Nem igen fér el
(#30425) Frankye moderátori válasza zsolesz74 hozzászólására (#30343) Válasz Feb 27, 2014
Légy szíves, kerüld a vulgáris szavak használatát, itt az oldalon, ha kérhetem!
Köszönöm.
(#30427) zsolesz74 válasza Frankye hozzászólására (#30425) Válasz Feb 27, 2014
Értelek, rendben!

Bár hozzáteszem, ha nem így lenne, akkor nem ez lenne a köznapi szóhasználat a neonokkal kapcsolatban!
(#30439) Frankye válasza zsolesz74 hozzászólására (#30427) Válasz Feb 27, 2014
Köszönöm. (Azért ide járnak fiatalabb korosztálybéliek is, ne mi rontsuk el őket...)
(#30487) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Feb 28, 2014
Sziasztok!

Folytattam a távtartós bulit.
Textilbakelitből sikerült anyagot szereznem hozzá,abból gömbölyítettem.
Ezek segítségével valamelyest gyorsabb kerék alá állítani a konzolokat,de túl sokat azért nem számít.
Ezzel fix lett a nyomtáv, csak H0-ás mérethez jó!
A TT-seknél kisebb csapágyméretre,a konzolokon pedig kisebb tengelytávra lenne szükség.
Esetemben a csapágy átmérő miatt nem is jöhetne szóba a nyomtáv átállítása kisebb méretekre.
Ilyen lett:

T 1.jpg

T2.jpg

T3.jpg
 
(#30488) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#30487) Válasz Márc 1, 2014
Milyen csapágyaid vannak? A 1/4 collos csapágyak még jok TT-hez. Nem kell minden kereket mindkét oldalrol alátámadztani. A lényeg, hogy a csapágy egyszerre csak 1 kerékhez érhet.
(#30494) stillll válasza Fordítókorongos hozzászólására (#30487) Válasz Márc 1, 2014
Szia!

Nagyon jól néz ki amit készítettél, de mi a helyzet a gőzösök járatásával, (szerkocsi hajtásos)azt hogyan lehetne kivitelezni hogy minden kereke forogjon?
(#30497) etwg válasza stillll hozzászólására (#30494) Válasz Márc 1, 2014
Ahhoz neked a Roco asztal kell, csapágyak helyett 2 acélspirális, mint egy szállitoszalag fut a sinkarima magasságában. Ez a méröpad nem erre készült.
(#30506) Fordítókorongos válasza etwg hozzászólására (#30488) Válasz Márc 1, 2014
Sziasztok!

6mm-es átmérőjű csapágyakat használok.
Egy árnyalattal kisebb mint a 1/4"-os,mégis szerintem TT-hez akár még túl nagy is lehet.
Nem tudom biztosra, nincsenek TT-s mozdonyaim.
Abból indultam ki,hogy ez a csapágy átmérő már határeset lehet néhány H0(!) modellnél is.
Ha egy kicsit tágabbra veszem a csapágytengelyeket,akkor már beleér a homokolócső vége a csapágyba.
Ebből gondoltam,hogy TT-nél már tutira beleérhet,mert kisebbek a kerékméreteik.
Ez a jelenség főleg az újabb, kidolgozottabb modelleknél fordulhat elő.



H0 Taurus.jpg
 
(#30513) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#30506) Válasz Márc 1, 2014
Én 1/4 collos csapágyakat használok ( mert azt nagyon olcson vesztegetik tengellyel együtt). A tengelyeik távolsága 6,4 mm, azaz cca 0,2 mm van köztük, és eddig minden TT mozdony ráfért ( igaz néha trükközni kell, de ez még kibirhato).
(#30557) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Márc 3, 2014
Sziasztok!

Futópados csapágykonzol távtartó:
Úgy néz ki, nem jó ötlet textilbakelitből csinálni.
A távtartó végein 4-es átmérőben az M2-es menet meghúzás után pár nappal meghasadt és megszorította az egyik csapágyat.
Felerősödött hangból jöttem rá,hogy valami nem stimmel,péntek óta jó volt, még tegnap is,azóta repedhetett meg.
Úgy néz ki,hogy inkább valami keményebb műanyagból kellene csinálni,nehogy az legyen a vége,hogy lerepül a mozdony róla.
(#30559) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#30557) Válasz Márc 3, 2014
Ami nekem bevált, de amikor még a képeket csináltam nem volt, egy sima sablon. 20x5x50 mm-s duralba alulrol bemartunk bordákat, amik a sliccbe passzolnak ( ha csak 1 méretben kell akkor 2 borda elég). Ezt egyszerüen ráteszem a zárt profilra pontosan a résekbe illeszte, és a csapágyakat hozzányomva rögzitem öket.
Késöbb kiderült hogy a 20 mm szélesség sok, igy felülröl 10 mm szélesre martam, az also bordák megmaradtak. Aztán az is kiderült, hogy ez is széles, igy az egészet nemes egyszerüséggel hosszába megfeleztem ( igy most két ilyen ütlözöm van.)
Persze a te esetedben mondjuk egyszerübb lenne egy vékony csövet vágni, amit egy hosszu átmenö csavarral meg anyával fixelhetnél. ( ha nincs olyen hosszu csavar, akkor kapni M2 menetes rudat ( 500mm hosszban), abbol vágj le darabokat és anyákkal huzd meg.
(#30563) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Márc 3, 2014
Érdekes amit mondasz,kíváncsi vagyok rá.
Van elképzelésem,de azért,ha van képed róla,az jó lenne.
A csöves dolgot viszont nem értem.
Ha átmenő csavarral csinálom,akkor rövidzárba teszi a padot.
Ha meg úgy gondolod,hogy minden alkalommal szét kell szedni,az meg tovább tartana mint távtartó nélkül....
(#30564) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#30563) Válasz Márc 3, 2014
Elektronikai boltokban kapsz galléros müanyagalátéteket ( tranzisztorok szigetelt szerelésére használják), amikkel egy pillanat alatt szigetelheted a csövet meg a csavart. Ilyen müanyag perselyeket persze te is gyárthatsz textilbakelitböl az esztergapadon.

Igy néz ki:

Persely
(#30565) zsolesz74 hozzászólása Válasz Márc 4, 2014
A danamid kiment mára a divatból?
20 éve még a forgácsoló suliban sokat használtuk, mert jók a tulajdonságai.
(#30566) etwg válasza zsolesz74 hozzászólására (#30565) Válasz Márc 4, 2014
Nagyon, már én is évek ota keresem. A 80-s években egy esernyögyár volt a szomszédban , onnan teherautoszámra dobálták ki a 2-10 cm-s szines hulladékot - amik kimaradtak a nyelek gyártásából. Akkoriban táskaszámra hordtam haza, ma meg már nyoma sincs ilyen anyagnak......
Nagyon jo anyag volt, fel lehetett polirozni, remekül esztergálni és nadyon tartos - ráadásul szines is.
Amit most használnak az messze elmarad ettöl az anyagtól.
(#30569) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Márc 4, 2014
Most olyat lehet kapni,amit úgy hívnak,hogy Ertacetal rúd.
Elég kemény anyagnak tűnik,majd kiderül,hogy áll meg benne a menet.
(#30571) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#30569) Válasz Márc 4, 2014
Ismerem, sajnos a régihez képes elég nagy vicc ( talán Delrin néven jobban ismert, remek anyag, de klasszikus megmunkálásra nem jo). A régi rideg volt ( höre nem lágyulo anyag), az uj messze nem az ( legalábbis amit én kaptam az turo volt). Még van egy kis darab a régiböl, cipelem magammal mindenhova, hátha valaki tud hasonlo anyagrol, de eddig nem sok sikerrel jártam.
(#30600) HOTotya válasza Fordítókorongos hozzászólására (#30569) Válasz Márc 4, 2014
Próbáld meg a pom-ot !! Én sok alkatrészt készítettem már belőle! Jól forgácsolható,mérettartó és nem fog szétrepedni!! Van fehér és fekete színben!!! Én itt veszem
http://www.quattroplast.hu/pom-rudakrol-lemezekrol-muszaki-muanyag-felkesz-termek-ismerteto-sorozat-iii-resz
(#30605) etwg válasza HOTotya hozzászólására (#30600) Válasz Márc 4, 2014
Ez már jobbnak néz ki, annak a régi müanyagnak is volt formaldehid, stb. tartalma. Jo volna kapni egy kis darabot kiprobálni. Körülnézek mifelénk is hátha van itt is mutatoba.
(#30606) Fordítókorongos válasza HOTotya hozzászólására (#30600) Válasz Márc 4, 2014
Szia Totya!

Kösz a tippet.
Ez jó fajta,ismerem,csak az a baj,hogy mi csak nagy átmérőket használunk belőle.
Már kipróbálom amit szereztem,olcsó volt,majd meglátom,lehet,hogy az is elég jó.

Jó modellvasút forgácsolást!
(#30607) zsolesz74 hozzászólása Válasz Márc 4, 2014
Na egy kicsit kutakodtam és ezt dobták danamid helyett.

Bővebben: Link
(#30668) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Márc 6, 2014
Sziasztok!

Gömölyítettem néhány távtartót.
4-es átmérőjű POM, kívülről egy 6X1-es cső ráhúzva,hogy jobban nézzen ki és merevebb legyen.
Elsőre úgy tűnik,hogy működőképes, és még stabil is.
Ilyen lett:


Csöves távta...jpg

Csöves távta...jpg
 
(#30670) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#30668) Válasz Márc 6, 2014
Nem volt elég merev, hogy mereviteni kellett?
(#30671) HOTotya válasza Fordítókorongos hozzászólására (#30668) Válasz Márc 6, 2014
He hány kilós mozdonyt teszel rá??? Nem kellett volna a"merevítő" amúgy jól néz ki!! Ja és kérek csapágyakat én is!!! honnan szerezted be??!!
(#30673) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Márc 6, 2014
Sziasztok!

A merevítés nem fontos,csak nem tetszett a fehér műanyag látványa.
Mondjuk merevítés nélkül érezhető volt a távtartók hajlongása,az M2-es menet meg könnyen kirágódhat a műanyagból.
(A konzolok sínen rögzítő csavarjait nem szoktam kilazítani teljesen.
Kicsit mindig előfeszíti őket a rugós alátét,így nem kell folyton csavarhózózni,csak oda tolom ahová kell.
Maguktól nem tudnak elmozdulni,viszont egy határozott tolásra már igen - én így használom.)
(#30675) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#30673) Válasz Márc 7, 2014
Csak azért kérdezem, mert akkor ez a POM sem az az anyag amit keresek. Az ekkora méretben teljesen merev és a menetet is nagyon jol tartja. Ezek szerint ez a POM azonos vagy nagyon hasonlit a poliamidra, ami höre lágyul, de nem törik.
Amit én keresek az meg inkább a bakelire hasonlit, azaz höre nem lágyul, és a felülete nem zsiros hatásu mint a poliamidé, azaz ha forgácsolod inkább por képzödik.
(#30683) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Márc 7, 2014
Szia!
Próbáld ki!
Nagyon jó anyag!
Szívós,jól forgácsolható,nem egy fúrás közben olvadós fajta.
Felülete zsíros ugyan,de túlhúzáskor inkább törékeny
,nem egy "lónyál".
Nagyon erősen túloztam a hajlékonysággal,ami inkább csak nagyobb hosszban észlelhető.
(#30686) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#30682) Válasz Márc 7, 2014
Akkor utánna kell nézni, hogy hol lehet kis mennyiségben beszerezni, nem ugy mint a multkor amikor sárgarezet akartam venni, és azt mondták, hogy csak 4 méteres darabokban van, ja fürészük van, igy levágathatom rövidebbre, de mindet el kell vinni (az egész életbe nem használtam volna el....
(#30687) Frankye moderátori válasza Fordítókorongos hozzászólására (#30683) Válasz Márc 7, 2014
A duplapostot kivettem.
(#30691) Fordítókorongos válasza Frankye hozzászólására (#30687) Válasz Márc 7, 2014
Elnézést,nem volt szándékos.
(mobillal nehézkesebb)
(#30695) Frankye válasza Fordítókorongos hozzászólására (#30691) Válasz Márc 7, 2014
Tudom, csak jeleztem, hogy senkit ne érjen váratlanul, ha esetleg nem találja, de látta. Semmi gond.
(#30702) HOTotya válasza etwg hozzászólására (#30675) Válasz Márc 7, 2014
Amennyiben nagyobb felületet akarsz akkor told el a kör központját és úgy fúrd meg a menetet.....vagy négyszög anyagot használj !!(központ eltolással még nagyobb a felületed!!
(#30752) FriTTz hozzászólása Válasz Márc 8, 2014
Baumaxban vettem ma dremelszerű tartozékkészletet, OK márkájút, 102 db-os, vannak benne marófejek(6 féle), köszörűk (11 féle), drót korongok (3 féle műanyag és 3 féle réz sörtések), hengeralakú papírcsiszolók (vékony és vastag), polírozó korongok (3 féle), polírozó paszta, vágókorongok (2 féle), kb 1700 Ft körül volt az ára, szép kis fadobozban!
(#30767) reszelozsir válasza FriTTz hozzászólására (#30752) Válasz Márc 9, 2014
Valami hasonlót vettem én is pár éve egy vidéki barkácsboltban. Még a negyede cuccot sem pusztítottam el belőle. Talán a papírcsiszolók a gyenge pontjai, azok elég hamar szakadtak, de tök jó a doboza
Lapozás       4/15    
Frissek
  2024. Máj, 13. Hé
2:36:15
  Jelenleg 27 fő olvassa az oldalt
Hirdetés