Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » TT klubtopic
TT klubtopic
Témaindító: sunocske, idő: Okt 1, 2012
Témakörök:

Lapozás       303/435    
(#45056) masTTertape válasza saetta hozzászólására (#45050) Válasz Jún 15, 2015
Zoli ugyebár erre a változatra utal, amit azért fontos itt megmutatni, hogy lássa mindenki, a gondolkodás már tart egy ideje.
A sínes alapötlet már tavaly megszületett, majd mostanra letisztult teljesen a körvonal nélkülire.
Ez is megosztó, mert sokan ragaszkodnak a vasúti motívumok logóba ágyazásához, és vannak olyan irányzatok is, ahol ezt teljesen kerülni kéne.
A rövidítés szimmetriája és persze a betűk is okot adnak a játékosabb elhelyezésre, ami valóban jó, sőt egyedi megoldás lehet.

A BTTB színek felidézése csak akkor működik, ha a betűtípus, illetve az arculat is némileg felidézhető.

A Tillig betűi és színei ilyen esetben nem olyan védettek, hogy ne lehessen használni. Ha mondjuk női örömkeltő eszköz márkanevében lenne felhasználva, akkor aggályos lehet, de éppen vasútmodellező közegben talán jó is nekik. Lásd a lengyel fórumot, vagy pl. láttam most Sebnitzben a gyárira hajazó logós pólókat is, szóval az az irány sem ördögtől való.

bttb-logo-kv...jpg

bttb-logo-si...jpg

bttb-logo-sm.jpg
 
(#45059) wolfchild válasza GcarTT hozzászólására (#45039) Válasz Jún 15, 2015
Sziasztok,

mivel a klub a B.TT.B nevet viseli, ami kimondottan a Berliner TT-re akar hajazni, az eddig látott ötletek közül:

(#45039) GcarTT, hozzászólásában szereplő logóra adnám a voksom, a keresztek nélküli sima verzióra.

Köszönettel: üdv.: Wolfchild

U.i.: illetve az oldalon is a "retro" feelinget kellene akkor nyomni.
(#45064) TTL hozzászólása Válasz Jún 15, 2015
Sziasztok! Csak egy ötlet a logóra a sok közül:

BTTB Klub.jpg
 
(#45068) etwg válasza TTL hozzászólására (#45064) Válasz Jún 15, 2015
Egy kicsit rendbe téve (szimmetria stb) nekem ez tetszik a legjobban.
(#45075) TTL hozzászólása Válasz Jún 15, 2015
Köszönöm a hozzászólást. Nekem sem tetszett elsőre, sőt még mindig lehetne rajta változtatni. További ötleteket elfogadok. Esetleg a színeken is változtassunk?

BTTB Klub_V2.jpg
 
(#45076) róbertke válasza TTL hozzászólására (#45075) Válasz Jún 15, 2015
Próbáld meg az első "T" betüt a "k" magasságáig levinni, azt tényleg úgy fog kinézni mint egy kis gőzmozdony...
(#45077) gaTTeros hozzászólása Válasz Jún 15, 2015
Sziasztok!

Az alábbi fotón levő kuplung adaptert hol vagy hogyan lehet beszerezni. Tillig Rola kocsihoz kellene.


20150615_171...jpg
 
(#45080) Lezlinilzen hozzászólása Válasz Jún 15, 2015
A ma délután terméke:

DSCN0919.JPG
 
(#45084) hoTTo válasza gaTTeros hozzászólására (#45077) Válasz Jún 15, 2015
Nem is értem, ez a kérdés, hogy merülhetett fel!?
(#45085) hoTTo válasza Lezlinilzen hozzászólására (#45080) Válasz Jún 15, 2015
Na, erre is ugrott a garancia! (K..va jó lett! )
(#45088) Gashpy válasza Gashpy hozzászólására (#45051) Válasz Jún 16, 2015
Logó-ötletelők!

Ha színes rajzot készítetek, légyszíves nézzétek meg azt is, hogy az hogyan néz ki egy színnel.
Ugyanis a temofesztes pólók tapasztalata alapján a rajzot hímzéssel lenne célszerű felvinni.
A színes változat kerülne honlapra, plakátra, molinóra, levélfejlécbe, stb...

Üdv:
Gashpy
(#45089) Gashpy válasza TTL hozzászólására (#45075) Válasz Jún 16, 2015
Mentettem ezt is (V2)

G.
(#45091) masTTertape válasza gaTTeros hozzászólására (#45077) Válasz Jún 16, 2015
Ottóéknál, vagy nálam.
Amelyik közelebb van...
(#45092) TTKacsa válasza TTfan hozzászólására (#45047) Válasz Jún 16, 2015
Engem is érdekelne!
(#45093) masTTertape válasza TTKacsa hozzászólására (#45092) Válasz Jún 16, 2015
Most őszintén srácok! Rövid gondolkodás után erősen szűkíthető lenne a kör.
Nyilván nem Taurus, Traxx, vagy Szergej modell gyártására mozdulna rá egy félig meddig kisszériás, külföldi gyártó.
Az a vicces ebben az internetben, hogy ha valahol felröppen egy töredék információ (mert mondjuk egyéb okokból nem is áll rendelkezésre több részlet), akkor még szakmai körökből is érkeznek a triviális tényekre irányuló kérdések.
A minap is a facebook-on ki lett posztolva a Roco legújabb, magyar tartályvagonja, amire jött olyan kérdés, hogy "ilyet hol lehet kapni". Kedves gyűjtőtárs erre egyszerűen beírta, hogy "cipőt a Cipőboltból"
És mennyire igaza volt!

Jelen esetben egy több éve zajló rimánkodós, latolgatós kerülgetés egyik következménye, hogy kicsivel több esélyt lát a gyártó egy magyar modell elkészítésében, mint pl. 2-3 éve. Persze továbbra is impotensnek és csodavárónak tartja a magyar kereskedelmet, amiben - lássuk be - van némi igazság. De azt meg ő ismeri be, hogy csupán az áfa különbség ebben a műfajban szignifikáns tényező, pár egyéb körülményről nem is beszélve.
Viszont tanulva a tavalyi "nagy félreértésből", amikor is az új Tillig Nohab bejelentésével sokan azt hitték (és később kommunikálták), hogy teljesen új konstrukció érkezik, mostanság inkább óvatosabban kell bánni a friss infókkal.
Mivel még a gyártó sem tud mindent biztosra, így most felelőtlenség lenne bármit is mondani. (hozzáteszem, hogy a korábbi diskurzusok, illetve a most is kapható termékskála ismeretében elég könnyen kikövetkeztethető az irány)
Csupán a saját lelkendezésem fogalmazta meg a bejegyzést, hogy lám, azért mégsincs elfeledve a magyar TT-s közösség. Lehet, hogy ebben nagy szerepe van a nagy gyártók, éppen időszerű, magyar modell kínálatának. Vagy ki tudja...
(#45094) sunocske válasza masTTertape hozzászólására (#45093) Válasz Jún 16, 2015
Egy potenciális lehetőség eszembe jutott, de inkább visszafogom magam a találgatásban és magamban tartom
(#45095) TTKacsa válasza sunocske hozzászólására (#45094) Válasz Jún 16, 2015
én sem szeretném elszólni magam...de előre félek az ártól (ha megvalósul)
(#45096) TTL válasza róbertke hozzászólására (#45076) Válasz Jún 16, 2015
Köszönöm a javaslatot. Megpróbáltam. Így gondoltad? Ez lett belőle.

BTTB Klub_VR.jpg
 
(#45097) TTL válasza Gashpy hozzászólására (#45089) Válasz Jún 16, 2015
Íme az újabb változat:

BTTB Klub_V3.jpg
 
(#45098) reszelozsir válasza TTKacsa hozzászólására (#45095) Válasz Jún 16, 2015
Nekem is egyből "megcsörrent" valami a fejemben, kíváncsi vagyok lesz-e belőle valami, és hogy tényleg mi lesz az
(#45099) TTKacsa válasza reszelozsir hozzászólására (#45098) Válasz Jún 16, 2015
ezt ugye nem elszólásnak gondoltad?
(#45100) reszelozsir válasza TTKacsa hozzászólására (#45099) Válasz Jún 16, 2015
Sajnos álmodozó típus vagyok...
(#45101) TTKacsa válasza reszelozsir hozzászólására (#45100) Válasz Jún 16, 2015
egy rugúra...én is ezzel a gondolattal találtam szembe magam...de van egy másik ötletem is
ahogy a (leendő) szakmámban mondják, jó szerencsét! hátha
(#45102) hoTTo válasza masTTertape hozzászólására (#45093) Válasz Jún 16, 2015
Idézet:
„Persze továbbra is impotensnek és csodavárónak tartja a magyar kereskedelmet, amiben - lássuk be - van némi igazság. ”

Persze neki az lenne a jó, ha a magyar kereskedő berendelne 6-8 darab, cseh vagy szlovák, vagy csehszlovák mozdonyt, abból a 3 festési variációból ami egyszerre elérhető, aztán szopjon vele a kereskedő, hogyha nem tudja eladni. Magyar témájú mozdonyból se fogy ennyi egy-egy kereskedőnél, miről beszélünk?? Egy kezemen meg tudom számolni a vásárlóim között aki fogékony ezekre a témákra, és megteheti, hogy évente vesz 1-2 "cseh" mozdonyt. Az ÁFA miatt 10EUR a bukó a bruttó árból idehaza egy 150EUR mozdonyon. Nincs itt csodavárás, csak egyszerűen nem éri meg. Próbálkozott a VMC velük, bukott a mutatvány. Most az M&H, sok sikert kívánok nekik!

(#45103) masTTertape válasza hoTTo hozzászólására (#45102) Válasz Jún 16, 2015
Isten ments, hogy vitahullámot generáljak a leírtakkal!
Idő hiányában nem akartam kitérni a részletekre, amiben éppen ti vagytok érintettek és ebben az esetben maximálisan igazat adok neked. Sőt a vmc érintettsége is elég grízes volt, hiszen pont olyan modelleket rakott le náluk, ami - hogy is mondjam - rajta maradt, mint madársz@r a felöltőn, azaz borítékolható volt a "siker".
Inkább azon morgolódok, hogy tudomásom szerint egyik hazai kereskedő - és itt inkább az üzlettel rendelkezőkre utalok - sem vette a fáradságot, hogy meghívja a faszit, vendégül lássa, gardírozza a fűtőházakban, hogy méricskéljen, fotózgasson, abban reménykedve, hogy akár ebből még bármi is lehet.
Én, aki csak egy nagypofájú senki vagyok ebben a közegben, ezt megtettem és érdekes módon nekem írt először, hogy az M&H-val előre haladott szituációk vannak úgy, hogy a modell festésével rengeteget szívtak és sok a selejt. (apropó, ezt is szeretné eladni, amolyan másodosztályú termékként... khm..)
A magyar kereskedői kifogások között ott volt, hogy nem válaszol a kérdésekre, nem küld normális viszonteladói árlistát és így tovább. Ha kereskedő lennék, én is inkább mással foglalkoznék, mint egy ilyen nemakarom pasival. Nagyjából ismerem, tudom, hogy milyen figura - külföldi ismerősök szerint sem egyszerű eset...
De gyárt, gyárthat olyat, ami nekünk tetszhet.

Az, hogy az M&H milyen kondíciókkal ment bele a buliba, az legyen az ő dolguk. Biztos vagyok benne, hogy sokkal bátrabban tárgyalhattak, mint mondjuk egy VMC, vagy bárki más.
Az tény, hogy a Lehel úton már jó ideje van MTB kínálat, az ottaniak elmondása szerint viszik a modelleket, ennyi.

Egyébként pedig az MTB tulaja sem hülye, nagyon jól ismeri a magyar áfa bukfencet. Felvállalja, hogy nem lesz gyors megtérülés, ezért próbálja beárazni még az újdonságokat is 150 euro körüli bruttó, kisker árra.
(#45104) etwg válasza hoTTo hozzászólására (#45102) Válasz Jún 16, 2015
Azért egy kicsit vastagon fog a ceruzád ÁFA ügyben. Csehországban 21% az ÁFA nálunk meg 27%, ez ezen a modellen alig 5€ különbséget jelent.

(#45105) GABA TT hozzászólása Válasz Jún 16, 2015
Sziasztok!

Készül a 109-es második darabja. Tanulva az első hibáin és nehézségein, az összerakás sorrendjén változtattam.
Ez a kis apróság 69-db alkatrészből lett össze forrasztva és csapolva.

DSCF3250.JPG

DSCF3252.JPG
 
(#45106) hoTTo válasza etwg hozzászólására (#45104) Válasz Jún 16, 2015
Nekem ez az 5EUR nem jön ki, a 10 német ÁFÁ-val nagyjából igen, de nem voltam ötös matekból.
Akinek van 5eur "kidobandó" pénze itthon, az dobhatja felém...
(#45107) hoTTo válasza masTTertape hozzászólására (#45103) Válasz Jún 16, 2015
Nem akarok vitázni. Jól összefoglaltad. Annak a gyártónak aki kérdez lehet segíteni, aki nem válaszol a kérdésekre sem, annak nehéz. Ennyi.
(#45108) angyal.marci válasza GABA TT hozzászólására (#45105) Válasz Jún 16, 2015
Le a kalappal e műremek és mestere előtt!
(#45109) etwg válasza hoTTo hozzászólására (#45107) Válasz Jún 17, 2015
Ennél a gyártonál lehet (még) leginkább látni a különbséget a modellépitési és az üzleti szempontok és hozzáállás között.
(#45111) masTTertape válasza etwg hozzászólására (#45109) Válasz Jún 17, 2015
Igen sajnos, de pont ez a gyártó az, aki nem csupán mosolyog a TT-s kívánságokon, hanem megvakarja a fejét és elkezd azon agyalni, hogy a közismert nehézségek ellenére is van-e értelme ide, erre a piacra bármit is gyártani.
Nagyon jól ismerjük a magyar vasúti járműveket, sajna igen kevés német alapból lehet mutálni, ezért már egy hajtáselem végiggondolása is komoly fejtörést okozhat. Az MTB tulaja egyébként pont olyan, mint a legjobb, hazai mestereink közül páran: hangulatemberek. Amikor van kedvük agyalni a megoldáson, akkor szárnyalnak, máskor meg inkább ne is szóljunk hozzájuk modell témában. Ezen a szinten szerintem csak ilyen kombóban tud ez működni.
(#45112) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#45104) Válasz Jún 17, 2015
Nem így bukta az ÁFA különbség!
(Bocs, egy kicsiTT OFF a dolog, rövid leszek.)

Ha egy hazai viszonteladó rendel egy EU-s gyártótól, aki nem magyar, akkor nettó számlát kap, vagyis annak az ÁFA tartalma 0%. A számla értékére rá kell tenni a szállítás költségét (ha van), erre pedig rátenni a 27% ÁFÁ-t. Egyszerűen számolva, ha egy modell szállítással nettó 100Euro akkor ez a kereskedőnek 127Euro lesz idehaza. Ha keres is a modellen, mondjuk 20%-t, akkor az úgy néz ki, hogy a nettó gyári ár szállítással 100Euro, a nettó kisker lesz 120Euro, a bruttó 152,40Euro. Ugyanez a Lajtán túli ÁFÁ-val, vagyis mwst-vel számolva, ami 20%, a modell kisker ára 144Euro lesz. 8,40Euro a hazai hátrány. És ez egy olcsó modell esetén van. Én nem nagyon csodálkozom, hogy valaki nem a hazai boltokban vásárol meg egy-egy modellt, hanem vagy a külföldi útján, vagy rendel annyit mondjuk a Lippe-ből, hogy gratis neki a szállítás, a banki utalás megy egy olcsóbb banknál max. 2000Ft lehet. Olcsóbban jön ki... ("Magyarország jobban teljesít..." Röhej...)
(#45113) hoTTo hozzászólása Válasz Jún 17, 2015
Lakasi kolléga logo terve a múlt heti klub délutánról. Grétával rajzolva is jó?

klublogo.jpg
 
(#45118) diginewl válasza csíkosháTTú hozzászólására (#45112) Válasz Jún 17, 2015
Idézet:
„a banki utalás megy egy olcsóbb banknál max. 2000Ft lehet.”

Van olyan, hogy paypal. Az ingyenes, és azonnali. A pénzfeltevéshez (paypal-ra) magyar tarifát használ -magyar HVB számlaszámra kell utalni a pénzt- onnantól meg díjmentes a további műsor. Tehát még így is olcsóbb...
(#45119) angyal.marci hozzászólása Válasz Jún 17, 2015
Üdv!
Az ér, ha személykocsi világításnál két ellentétesen bekötendő LEDet (tehát egyszerre CSAK az egyik világít) egy előtéthez rakok?
Köszönöm
Marci
(#45120) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#45112) Válasz Jún 17, 2015
Én csak az ÁFA számitásrol irtam, minden más irreleváns, mert szállitani mindenhova kell....... És a polci árak elvben mindenhol egyforma modon vannak számitva amiben benne van az ÁFA is ( kivéve az USA-t). Igy gyakorlatilag csak a 21-27% lehet a különbség a prágai meg a pesti bolt között. ( de tudom, hogy ez csak elmélet mert rengeteg egyébb különbség is lehet. ....).
Az sem tesz jot a doľgnak ha mindenki az ÁFA mögé bujdosik. A skandináv országokban kisebb az ÁFA mégis majdnem 2x annyiba kerülnek a modellek mint Németországban. ( ök vajon mire hivatkoznak ? ).

(#45123) maTTato válasza GABA TT hozzászólására (#45105) Válasz Jún 17, 2015
Vigyázz, szőr ne maradjon közte! Már csak azt szeretném tudni, milyen méreTTarány lesz?...
... A látványtól már azt sem tudom mit írok! Eszméletlen jó!!
(#45124) maTTato válasza hoTTo hozzászólására (#45113) Válasz Jún 17, 2015
Még ha Gréta is rajzolja, a pólón a kréta akkor sem marad ott.
Nekem ez a terv eddig a legszimpatikusabb.
(#45125) etwg válasza hoTTo hozzászólására (#45113) Válasz Jún 17, 2015
Jó!!!!
(#45127) masTTertape válasza diginewl hozzászólására (#45118) Válasz Jún 17, 2015
A PayPal HUF számláról valuta eladásin számol, azon is általában a legmagasabban, tehát bármi, amit PP-lal fizetsz jóval többe kerül, mint HUF számláról utalva, középárfolyamon.
Csak addig éri meg PP-lal fizetni, míg a magasabb árfolyam által okozott többlet nem éri el a sima banki devizaátutalás jutalékát, ami jó esetben 4,2 EUR, tehát szinte azonnal...
(#45128) masTTertape válasza hoTTo hozzászólására (#45113) Válasz Jún 17, 2015
Nocsak! Lett egy női klubtag? Hol a fotó?
(#45129) hoTTo válasza masTTertape hozzászólására (#45128) Válasz Jún 18, 2015
(#45130) róbertke válasza hoTTo hozzászólására (#45129) Válasz Jún 18, 2015
(#45132) angyal.marci hozzászólása Válasz Jún 18, 2015
Na inkább az új klubtag megjelenési formái helyett foglalkozzunk egy kicsit a vasútmodellezéssel. Hogy tudok egyenirányítást megoldani analóg rendszerben, LED-es személykocsi-világításnál? Hogy ne kelljen minden fülkéhez 2 LED, hanem elég legyen csak 1.
Üdv
M
(#45133) etwg válasza angyal.marci hozzászólására (#45132) Válasz Jún 19, 2015
Beépitesz egy greatz hidat.
(#45136) angyal.marci válasza etwg hozzászólására (#45133) Válasz Jún 19, 2015
Egyet vagy kell több kocsinként?
(#45137) HarciSün válasza angyal.marci hozzászólására (#45136) Válasz Jún 19, 2015
Kocsinként! Híd - kondi - ellenállás - led És akkor villogni sem fog.
(#45138) hoTTo válasza róbertke hozzászólására (#45130) Válasz Jún 19, 2015
Róla muszáj volt megfeledkeznem, nős vagyok ...
(#45139) etwg válasza angyal.marci hozzászólására (#45136) Válasz Jún 19, 2015
Egy is majdnem tul sok, de sajnos kevesebbet nem kapni....
Lapozás       303/435    
Frissek
  2024. Máj, 18. Szo
16:47:54
  Jelenleg 13 fő olvassa az oldalt
Hirdetés