Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » TT klubtopic
TT klubtopic
Témaindító: sunocske, idő: Okt 1, 2012
Témakörök:

Lapozás       302/435    
(#44939) róbertke válasza masTTertape hozzászólására (#44938) Válasz Jún 3, 2015
Azok orosz személykocsinak álcázott teherkocsik és önműködő középütközősek, ergó közvetítő kocsi van a vonat mindkét végén. Ha nekem nem is hiszel, legalább a RID -es szakemberre hallgass egy kicsit.....
(#44940) masTTertape válasza róbertke hozzászólására (#44939) Válasz Jún 3, 2015
Oké-zsoké, hiszek én, nem is amiatt szúrtam be, hogy nem hinnék, csak épp a kalocsai filmezés közben néztem az említett cikket és telefonon, kis képernyőn hirtelen megütötte a figyelmemet a fotón látható dízeles vontatás és Kombi Mester hozzászólása közti összefüggés.
Mire egyébként a mai rohanás közben végigfuttattam az agyamon a gondolatokat, le is esett, hogy Marci erre a közvetítőkocsira gondolt, ami a tartályos esetben védőkocsi lenne, de nekem tévés fejjel az adáskocsi ugrott be elsőként.

Tudod, amikor az ember egy keresőn keresztül látja a világot és arra a szakmára koncentrál, amihez ért, akkor lassabban esik le a tantusz olyan témában, aminek csak lelkes műkedvelője. Így tudásra éhesen olvasok el és hallgatok meg minden szakembert, még a kioktatás legkisebb feltételezése nélkül is...
(#44941) róbertke válasza masTTertape hozzászólására (#44940) Válasz Jún 3, 2015
Na így vagyok én is a fotózással ......
(#44943) angyal.marci válasza masTTertape hozzászólására (#44940) Válasz Jún 3, 2015
Nem vagy egyedül... nekem is csőlátásom van mostanság, oly sűrű az élet...
(#44948) róbertke válasza masTTertape hozzászólására (#44940) Válasz Jún 4, 2015
(#44952) M298 válasza FriTTz hozzászólására (#44906) Válasz Jún 4, 2015
2015.06.11-én délután 16.30-tól a Nyugati szoc. ép. 221-es teremben.
(#44956) hoTTo válasza M298 hozzászólására (#44952) Válasz Jún 4, 2015
Ott a helyünk!
(#44977) FriTTz válasza M298 hozzászólására (#44952) Válasz Jún 7, 2015
(#44978) TTKacsa hozzászólása Válasz Jún 7, 2015
Sziasztok!

Lehet nem pont a legjobb helyen kérdezem, de hátha van valakinek tapasztalata.
Revell modellragasztóval, jó pár éve összeragasztott felületeket, hogy lehet a lehető legkisebb roncsolással szétszedni? Megszállt az ihlet egy épület belsőt illetően, de nem férek hozzá alulról.
Van valami ami oldja, vagy felejtsem el?

Előre is köszi:

Kacsa
(#44979) etwg válasza TTKacsa hozzászólására (#44978) Válasz Jún 7, 2015
Gyakorlatilag sehogyan. A polisztirol ragasztok ugyanis ugy dolgoznak, hogy felodják a felületet majd elpárolognak. Azaz majdnem ugyanaz mint a hegesztés. Az ilyen ragasztást csak mechanikusan lehet "oldani", magyarul késsel, szikével, finom fürésszel ujra kell vágni az anyagot.

Abban az esetben ha porozusos a kötés ( lyukacsos) meg lehet probálni belülröl a sarkakba kevés oldoszert ( vagy friss ragasztot) juttatni, várni egy kicsit mire az beszivodik a porusokba és megpuhitja az anyagot. Igy könnyebb vágni vagy törni. Mindenképpen károsodnak a ragasztott felületek, söt ha kijut a ragaszto vagy oldoszer a külsö felületre azt is megmarja.
(#44980) TTKacsa válasza etwg hozzászólására (#44979) Válasz Jún 7, 2015
Köszönöm szépen a gyors és teljes választ!
Akkor megpróbálom levágni a tetőt, az eresz alatt nem lesz szem előtt a roncsolás, amit sikerül ejtenem.
Sajnos nem porózus, amikor össze raktam, adtam neki rendesen a ragasztóból.
Miért nem gondolkoztam előre?

Köszönöm még egyszer!
(#44982) masTTertape válasza TTKacsa hozzászólására (#44980) Válasz Jún 7, 2015
Szia,

Én pár éve ugyanígy jártam. Kaptam pár összemókolt házat, amit valószínűleg gyakorlás gyanánt raktak össze, ezért lukacsos ragasztással, de a falakra is bővel öntözve volt összeállítva.
Valóban a kés, vagy a vékony sniccer ilyenkor a jó szerszám. Viszonylag kis roncsolással szétszedtem a házat. Ahol nagyon belemart a ragasztó, ott felcsiszoltam, majd gletteltem a látszó felületeket. Ezután Humbrol Acryl festékkel festettem, amiből van néhány vakolatnak is beillő színárnyalat. Gyorsan száradó, matt és kicsit strukturált felületet adó festék, erre a célra tökéletes.
A házak ezek után meg új életet kezdhettek.

Az első próbálkozásnál még látszik az éleknél a bemart ragasztó maradvány.

20100717114_...jpg
 
(#44983) TTKacsa válasza masTTertape hozzászólására (#44982) Válasz Jún 7, 2015
Szia Gábor!

Megpróbálom majd egy nyugisabb órámban.
Az Auhagen Klasdorfja az áldozat, a raktárat szeretném berendezni, és az ajtókat nyitottra vágni.
Ha elkészült, megmutatom mire jutottam, de az biztos, hogy nem holnap lesz.
Mivel a tetőt kell leszedni, nem baj, ha a fal kicsit sérül, szerencsére rálóg az eresz.
Köszi szépen!
(#44989) wolfchild hozzászólása Válasz Jún 9, 2015
Sziasztok,

ha valaki aki olvassa és jön a klubba. Kellene nekem 2db meleg fehér, vagy ha az nincs akkor sima fehér led (3mm) + ellenállás amit egy BR 119-es be beletehetnék (analóg, még). Ha valakinek van otthon felesleges és hozna ilyet azt megköszönném, természetesen nem puszira gondoltam.

Köszönettel: Wolfchild
(#44990) wolfchild hozzászólása Válasz Jún 9, 2015
Sziasztok,

pályamesterektől kérnék segítséget, úgy néz ki, hogy lesz lehetőségem egy asztalt összerakni magamnak. Rendelkezésre állnak 42x125 centis modulok, ezek készen vannak, méret fix ebből kellene kiindulni.

Amit szeretnék az valami "fűtőház vagy rakodó, rendező, átrakó" jelleg, a modulokat vagy 2-t párhuzamosan és egyet hosszában, vagy "U" alakban illesztve tudnám felállítani.

Ha esetleg valakinek lenne ötlete, hogy minél "életszerűbb legyen a kialakítás azt megköszönném.

Felhasználható geometria BTTB (tudom, minden buktatójával tisztában vagyok), a szintkülönbség az nem tudom, hogy játszik-e jelen esetben, de ha igen akkor nem probléma. (talán gurítódomb.)

Sínanyag korlát nincs, mindenből annyi van, hogy akármit álmodtok meg, tuti, hogy 10 egyformát tudnék belőle csinálni

Köszönettel: Wolfchild

Én egy ilyet alkottam, de én is érzem, hogy nincs benne a "csí", nem értek a "vasúti jelleghez".

terv.PNG

terv1.scarm
 
(#44991) masTTertape hozzászólása Válasz Jún 9, 2015
A legfrissebb TT Total!-nak köszönhetően egy izgalmas és hiánypótló információ: egy holland, amúgy N-ben dolgozó kisvállalkozás készít jó néhány TT méretű közúti járműtípust, melyek eddig nem voltak. Igaz, hogy építőkészlet, de pl. a szettek nagyon jók lehetnek a terepasztalokra.
RailNScale
(#44992) M298 hozzászólása Válasz Jún 9, 2015
Ebben valahol benne vagyunk!

budapest_röv...jpg
 
(#44993) hoTTo válasza M298 hozzászólására (#44992) Válasz Jún 9, 2015
Szó szerint! Ott állsz a képen a nyakba-lógatóddal!
Kellő nagyításban Reszelőzsír, Lipák Zoli, Balog Tomi és FriTTz kollégák is fellelhetők!
(#44994) TTKacsa hozzászólása Válasz Jún 9, 2015
Sziasztok!

Sikerült szépen leszednem a tetőt, köszönöm a tippeket.
Elkezdtem a belső falakat kialakítani kartonból. Az ajtók és ablakok helyét már kivágtam. Viszont nem találtam sehol sem képet a raktárak belsejéről.
Tudja valaki, hogy milyen színű volt? Simán csak levakolt, vagy fehérre meszelt, esetleg valami festés? A téma a 80-90es évek nyugat-magyarországi vasútja, az épület kívülről téglázott, nem favázas.

Köszönöm mindenkinek előre is! Ha készen leszek, feldobok pár képet.

Kacsa
(#44995) angyal.marci válasza TTKacsa hozzászólására (#44994) Válasz Jún 10, 2015
Kérlek szépen, ezeknek a belső színét nem lehet megállapítani. Ugyanis csupa retek általában a fal. Tehát sok lehetőséged van.
(#44996) sunocske válasza angyal.marci hozzászólására (#44995) Válasz Jún 10, 2015
Általában a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás volt: mész, mindenféle színezőanyagok nélkül.
(#44997) Gashpy hozzászólása Válasz Jún 10, 2015
Kedves ápolTTársak!

Modulos szakosztály berkein belül felmerült, hogy egy B.TT.B-s klubpólót készítsünk. Ehhez viszont szükség lenne egy jó logóra!

Bár már született néhány ötlet, ezúton a szélesebb közönséghez fordulunk, hiszen nem csak a modulosokat, hanem az egész baráti társaságot fogja majd jelképezni...

Olyan logó(ka)t várunk (nem kell feltétlenül profin kidolgozottnak lennie), amely jól mutat egy max. 10x10 cm-es felületen vagy akár 2x2 cm-en is; kifejezi a baráti kör lényegét, illetve használható akár képként is pl. a honlapon vagy nyomtatott formában (akár színesben is), vagy egyszínű változatban egy pólóra hímezve.

Ötleteiteket, javaslataitokat magánlevélben (emilben, vagy itteni értesítésben) várom! De természetesen személyesen is fogadom...

Szárnyaljon a képzelet!!!

Üdvözlettel:
Gashpy
(#44998) TTKacsa válasza sunocske hozzászólására (#44996) Válasz Jún 10, 2015
Köszönöm, nekem is a fehérre meszelt fal volt az érzésem.

Marci, igazad van, koszos, ez kétségtelen, de nem mindegy, hogy egy fehér vagy egy zöld (mondtam valamit) falat kell bekoszolni. Legalább is szerintem. Törekedjünk az élethűségre.
(#45006) gumidani hozzászólása Válasz Jún 11, 2015
M298 készülő Lange Schlieren kocsija.

Lange Schlie...jpg

Lange Schlie...jpg

Lange Schlie...jpg
 
(#45007) gumidani válasza gumidani hozzászólására (#45006) Válasz Jún 11, 2015
ÖBB 50 81 20-75 577-4 Bmpz-l Eredeti festésben.

ÖBB 50 81 20...jpg
 
(#45008) angyal.marci válasza gumidani hozzászólására (#45006) Válasz Jún 11, 2015
Nekem úgy tűnik, mintha egy kicsit meghajlott volna a kocsi. A közepe lejjebb van picivel... de nézze meg más is. Egyébként nagyon ígéretes!
(#45010) john07_doki válasza angyal.marci hozzászólására (#45008) Válasz Jún 11, 2015
Szerintem ez az anyag (ha nem tévedek akkor polisztirol) - úgy, ahogy gondolod - nem hajlik, nem vetemedik. Ha az oldalakat egyenesre vágta, akkor azok egyenesek.
Azt gondolom, hogy a fotók csalnak...
De Miklós - ha szükségesnek érzi - meg fogja mérni.

Jut eszembe; az ajtók élei és a kapaszkodók alatti mélyedések hogyan, milyen technikával készültek?
(#45011) angyal.marci válasza john07_doki hozzászólására (#45010) Válasz Jún 11, 2015
Vagy ügyesen, kézzel, vagy cnc géppel szerintem.
Amúgy a kép tényleg csalóka, de én bízom a mesterben
(Zárójelesen megjegyzem, hogy szerintem István fogja megmérni, mert:
Idézet:
„M298 készülő Lange Schlieren kocsija.”
van odaírva )
(#45012) maTTato válasza angyal.marci hozzászólására (#45008) Válasz Jún 11, 2015
Az az optika torzítása miatt látszik hajlottnak! Ha megnézed a sín is görbül. A Photoshop lencsekorrekciójával ez szépen eltüntethető.
Íme egy kicsit javítva. Direkt nem vágtam meg, hogy látszódjon a kompenzálás. (Gumidani utólagos engedelmével...:friday

Lange Schlie...jpg
 
(#45013) angyal.marci válasza maTTato hozzászólására (#45012) Válasz Jún 11, 2015
Igaz!

Gashpy! És többiek! Szerény képességeimmel csináltam egy logo-elképzelést. Remélem, használható. Nem vagyok egy képszerkesztő zseni, ezt sikerült kihozni egy Tillig TT Bahn - képből és a paint.net-ből.
((Csináltam ezt én, aki nem is vagyok klubtag ))

BTTB-logo.jpg
 
(#45014) Gashpy válasza angyal.marci hozzászólására (#45013) Válasz Jún 11, 2015
Köszönjük!
Elmentettem.
(#45016) csíkosháTTú válasza angyal.marci hozzászólására (#45013) Válasz Jún 12, 2015
Kösz!
De megengedsz pár kritikus megjegyzést?

1: Miért is nem vagy még klubtag?

Na az érdemi:
Van a klubnak egy tagsági igazolványa, szerintem az jó lenne.
- A Tiédbe bele lehet kötni, mert ez a fajta "TT" betűtípus és elrendezés a Tillig-é, és nem lennék meglepve, ha védett lenne.
- A másik, hogy magyar klub vagyunk, ha jól tévedek, nem kellene a német szöveget erőltetni. (Amúgyis Die, lenne de ebben azért nem vagyok ám biztos a német nemtudásommal...)
(#45017) angyal.marci válasza csíkosháTTú hozzászólására (#45016) Válasz Jún 12, 2015
Üdv!
Megnéztem, der Klub. Másrészt szerintem nem probléma a német szöveg, elvégre a TT méret szinte egyeduralkodó gyárai német földön vannak. A jogvédettségről nem tudtam.
Hogy miért nem vagyok klubtag? Lehet hogy belépnék, de az összejöveteleken biztos nem tudnék részt venni. Iskola, zeneóra, stb. miatt. Majd később
(#45018) reszelozsir válasza angyal.marci hozzászólására (#45017) Válasz Jún 12, 2015
Munkám miatt kb 4 éve nem voltam a csütörtöki szeánszokon de a modulozásra próbálok időt és energiát szánni, hogy legalább a hazai programokon részt tudjak venni. Szóval ez nem volt jó kifogás
(#45019) róbertke válasza csíkosháTTú hozzászólására (#45016) Válasz Jún 12, 2015
Fordítva kéne a "T" betűket elrendezni - bal oldali felülre, jobb oldali alulra - és akkor biztos nem kötnének bele. Amúgy nem rossz, csak fantáziatlan.
(#45020) angyal.marci válasza róbertke hozzászólására (#45019) Válasz Jún 12, 2015
Akkor majd tükrőzöm. Elvégre a T tükrös.
Jó, meglátom a klubságot.
(#45029) john07_doki válasza Gashpy hozzászólására (#44997) Válasz Jún 13, 2015
A tagsági kártyán lévő alapján:

logo.jpg
 
(#45035) masTTertape hozzászólása Válasz Jún 14, 2015
Kedves MéreTTársak,

Hosszabb évődés, majd többszöri nekifutás és gyártói fanyalgás után - és a M&H részéről némi anyagi támogatás nyomán - létrejött egy hazai vonatkozású TT modell az MTB műhelyében. Az első 30 db-os szériát a siker függvényében követi majd egy 20-as sorozat is.
Kérdés, hogy lesz-e megfelelő vásárlói támogatottsága ennek a projektnek...?

TT_BOBO_468_...jpg
 
(#45036) masTTertape hozzászólása Válasz Jún 14, 2015
Őrültek háza Sebnitzben.
Az elől futók többsége magyar ápolTTárs.

Pár nap és jön a film az őrületről...


Fotó: Uwe Hoffmann / Tillig

offtur.jpg
 
(#45037) masTTertape válasza masTTertape hozzászólására (#45035) Válasz Jún 14, 2015
Sőt bizakodva ki merem jelenteni, hogy a gyártó ígérete szerint egy magyar mozdony formaújdonság megvalósítása is elég közel került a realitáshoz. (ezt a politikusi dumát...)
(#45039) GcarTT hozzászólása Válasz Jún 14, 2015
Sziasztok!
Csatlakozva a LOGO tervezés felhíváshoz a régi BTTB dobozok színvilágát alkalmazva alkottam egy egyszerű jelvényt én is.
Üdv:GcarTT

BTTB.jpg
 
(#45041) jáTékTigris hozzászólása Válasz Jún 14, 2015
Sziasztok!

Szintén logo kapcsán ötleteltem, mi lenne ha a betűk valamilyen alakzatot adnának. Sajnos, nekem a grafikai tudásom véget ér a ppt alkalmazásánál , de azért remélem látszik, mit szeretttem volna. (szék, híd és fejpályaudvar)

otletek2.jpg
 
(#45042) GcarTT hozzászólása Válasz Jún 14, 2015
2. variáció

BTTB_2.jpg
 
(#45043) sunocske válasza GcarTT hozzászólására (#45042) Válasz Jún 14, 2015
Nem rossz, de a magyar andráskereszt az nem ilyen
(#45045) GcarTT válasza sunocske hozzászólására (#45043) Válasz Jún 14, 2015
Ok, legyen akkor magyar...

BTTB_3.jpg

BTTB_4.jpg
 
(#45047) TTfan válasza masTTertape hozzászólására (#45037) Válasz Jún 14, 2015
Nafene. Ezt a sejtelmes beharangozást...
Dízel lesz az is? Melyik korszak?
(#45050) saetta válasza GcarTT hozzászólására (#45039) Válasz Jún 14, 2015
Szia!

Nekem - a későbbieket is figyelembe véve - ez tetszik a legjobban.
A színekkel nem vagyok kibékülve.
A modulos levelezésben a szürke és kék (illetve ezek cizelláltabb fajtái) voltak a népszerű színek.

András keresztet, síneket semmilyen logoba nem javaslok.,
Igazából leginkább a BTTB tetszik - esetleg az első B kifordításával -, és talán nem is kell kifejteni (budapesti barátok stb.), mivel egy molinón vagy nyomtatványos ez amúgy is kiírható.

Üdv:

SAetta
(#45051) Gashpy válasza GcarTT hozzászólására (#45045) Válasz Jún 15, 2015
Köszönjük az eddigieket, elmentettem ezeket is (a többikét is).

Jelenleg - mint írtam - ötleteket gyűjtünk. A fantázia szabadon szárnyalhat!

Továbbra is jöhetnek még az ötletek (és itt nem kell tökéletesen kidolgozott rajzokra gondolni. Nagyon jók a kézi vázlatok is! ld. jáTékTigris rajzai.

Az ötletek jöhetnek emilben is...

G.
(#45053) róbertke válasza GcarTT hozzászólására (#45039) Válasz Jún 15, 2015
A nagyvasúti emblémát is figyelembe véve ezt a változatoTT bedolgoznád szárnyaskeréknek?
(#45055) hoTTo válasza TTfan hozzászólására (#45047) Válasz Jún 15, 2015
Aki látja magát a képen, az mentse le a családi albumba
Nyílik a Tillig nyílt nap
Lapozás       302/435    
Frissek
  2024. Máj, 05. Vas
5:33:52
  Jelenleg 2 fő olvassa az oldalt
Hirdetés