Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Műhely, barkácsolás, eszközök
Műhely, barkácsolás, eszközök
Témaindító: Frankye, idő: Márc 13, 2012
Témakörök:

Lapozás   1/2    
(#8177) Zsiti4 válasza diesel693 hozzászólására (#8167) Válasz Márc 12, 2012
Sziasztok

Igen ö meggyógyult én meg lebetegedtem.

Aktivan kúrálom magam a hazai módszerrel:
Nem sok sikerrel. Igyekszem kilábalni a takonykórból és lassan a pénzmagot gyüjtögetem hogy legyen miböl a dekopir fürészre beruházni. Aztán a fürésszel szép ives farostlemez darabokat vagdalni, a szép ives farostlemez darabokra meg szép ives sinecskéket fektetni.
(#8179) diesel693 válasza Zsiti4 hozzászólására (#8177) Válasz Márc 12, 2012
Akkor kivánok neked is gyors gyógyulást. Én egy BLACK @ DECKER gépet használok ez talán a legolcsóbb gép és több mint 10 éve hibátlanul működik. (Nálunk Magyarországon gyártja a B@D !)
(#8181) Zsiti4 válasza diesel693 hozzászólására (#8179) Válasz Márc 12, 2012
Hát itt van olcsóbb de azok olyanok is. Lehetöleg nem egy "egyszerhasználatos Tesco takarékos" tipust akarok venni mert esetleg késöbb is hasznát vehetném
(#8183) Frankye válasza diesel693 hozzászólására (#8179) Válasz Márc 12, 2012
Csatlakozom mindkét témában: Egyfelől én is mihamarabbi jobbulást kívánok, másfelől pedig a B&D-nek van "barkács" kategóriás lengőfűrésze (dekopír), amelyik megfizethető egyszerű földi halandó számára is. Arról ismerszik fel, hogy a burkolata piros színű (a B&D-nél a piros színű burkolat a barkács kategória jele), de nagyon jól használható kis jószág. (Igaz ez a többi gépjükre is.)
(#8187) Zsiti4 válasza Frankye hozzászólására (#8183) Válasz Márc 12, 2012
Hát itt van ilyen a megfizethetö kategóriában versenyezve:

17-040_l.jpg

17-060_l.jpg

17-318_l.jpg
 
(#8188) Zsiti4 válasza Zsiti4 hozzászólására (#8187) Válasz Márc 12, 2012
Illetve ilyen. Az egyetlen a B&D amit márkára is ismerek. Majd ha lábra birok állni elmegyek és megfogdosom öket. Lehet még egy Bosch-t is megnézek csak hogy legyen mihez viszonyitani.

30-1001.jpg

40-8073.jpg
 
(#8194) Frankye válasza Zsiti4 hozzászólására (#8188) Válasz Márc 13, 2012
Nekem a piros színű B&D-em van, és nagyon meg vagyok vele elégedve.
(#8196) diesel693 válasza Zsiti4 hozzászólására (#8188) Válasz Márc 13, 2012
Az én B@D dekopírfűrészem fekete színű és nem hasonlít a képeken látható egyik gépre sem. Eredeti angol gyártmányú, mert Hollandiában lett vásárolva még az Euro előtti időben, akkor 79.- Guldenbe került.
Jelenleg a nálunk kapható legolcsóbb B@D a KS 500 tipusszámú 400W-os gép (40-8073.jpg), ára 11990.- Ft.
A Bosch gépek is nagyon megbízhatók, itt a kaphatóak közül a legolcsóbb a PST 650 500w, 3100/perc löketszám, ára 13810.- FT.
(#8198) Frankye moderátori hozzászólása Válasz Márc 13, 2012
Ide pakoltam át a Z méretarányban... topicból az ide tartozó hozzászólásokat.
(#8199) diesel693 válasza Frankye hozzászólására (#8198) Válasz Márc 13, 2012
OK vettem.
(#8200) Zsiti4 válasza Frankye hozzászólására (#8198) Válasz Márc 13, 2012
Hát akkor vagy B&D vagy Bosch lesz de elöször a szaftos fizetésemnek kell megérkeznie a hóvégén mert a munkanélküli segélyt lenyelte a családi kassza mint csuka a bodorkát.
(#59213) etwg hozzászólása Válasz Máj 2, 2018
Sziasztok

Tudok egy elado, kitünö állapotban levö tamponnyomorol, minden tartozékkal s majdnem uj állapotban. Ha valakit érdekel kérek egy üzenetet.
(A börzére nem tudom be tenni, meg nem is az én gépem).

2018-05-02 1...jpg
 
(#59214) róbertke hozzászólása Válasz Máj 2, 2018
Jé, létezik egy ilyen Fórumoldal is?
Azért kíváncsi lennék, ha Frankye egyszer egy nagytakarítást rendezne a többi fórumon, mennyi oldallal szaporodna meg hirtelen ez a Fórum is??
Már kuncogva térgyepelek etwg a sarokban ....
(#59215) Frankye válasza róbertke hozzászólására (#59214) Válasz Máj 3, 2018
Aki kíváncsi, hamar megöregszik!
(#59248) róbertke hozzászólása Válasz Máj 5, 2018
Beszereztem magamnak egy Proses PR-SS-02 Derékszög-rögzítő mágneses készletet. Épűletek készítéséhez kíváló, tökéletesen tartja a derékszöget.

s-l225[1].jpg
 
(#59578) Arctic37 hozzászólása Válasz Máj 28, 2018
Sziasztok!

Csináltam egy Androidos alkalmazást, amivel át lehet váltani a modell sebességét valódi sebességre (mennyi idő alatt mekkora távot tesz meg alapon), illetve kiszámolható, hogy a valódi sebesség mekkora modellsebességnek felel meg (adott távot mennyi idő alatt kell megtennie a vonatnak).
Tetszőleges méretarányra használható, amit mindenképpen meg kell adni az app felső sorában, de csak az arányszorzót (tehát H0 esetében ez 87, TT-ben 120, N-ben 160, stb...)
Innen lehet letölteni.

(Ha valaki kipróbálás közben hibát talál benne, vagy fejlesztési ötlete támad, nyugodtan írja meg )
(#59678) Bogyesz0911 hozzászólása Válasz Jún 5, 2018
Sziasztok! Kezdőként kérnék segítséget! Antikoláshoz-koszoláshoz tudtok tippeket adni hogyan? mivel? Milyen anyagokat ajánlotok? Élethű rozsdahatást hogy tudok elérni? Technikákról esetleg valamilyen videós vagy dokumentációs segítség, minden érdekel! Én kezdőként grafit porral próbálkoztam, hajlakkal fixáltam, valamint csináltam olyat is: fekete revell festéket szivaccsal felhordtam. Köszönöm a segítséget!
(#59681) etwg válasza Bogyesz0911 hozzászólására (#59680) Válasz Jún 5, 2018
Rengeteg technika van, ki mit szeret. Van aki légecsettel dolgozik - több gyárnak van egy egész jo festék összeállitása a patinához ( keress weathering paints - t).
Sok modellt remekül lehet patinázni az ecsetmoso koszos folyadékkal - vigyázz a higitosokkal nehogy megtámadják a müanyagot. Ezzel a koszos folyadékkal ( viz vagy spiritusz ill benzin alapu általában jo) befested az egész modellt ecsettel és hagyod természetesen lefolyni a koszos levet. A sarkokban megakad és száradás után nagyon jo hatásu lesz.
Én az utobbi idöben a szines krétákkal dolgozom. Ebböl is kapni jo szineket ( müvészboltok, modell boltok, weathering chalks)
Ezzel van a legkevesebb macera és nem is büdös ( mint némelyik festék). A zsiros kréta nem jo! Reszelövel, durva dörzspapirral mindig annyi port reszelek amennyi kell, amit aztán száraz ecsettel viszek fel a felületre. Néha vattacsomoval, kis szivaccsal simitgatom amig el nem érem a kivánt hatást. Ha jármüvön van érdemes matt lakkal rögziteni, mert az ujjaiddal elmaszatolhatod. Épületeken stb nem kell semmivel rögziteni.
A fát fekete cipökrém benzines vagy más oldoszeres oldatával patinálom még a felhasználás elött. Mindig higabbal kell kezdeni, és száradás után látod az eredményt, ha nem elég akkor ismételd.
A YT-n rengeteg film van keress weathering model railways, railroads, vagy németül weathering modellbahnen.
A modellboltokban általában mindenhol kapsz rozsdaszinü festéket, ami a tehervagonok alapszine. Arra is ügyelj, hogy milyen vagont patinázol. A cementes általában világos szürke vagy fehér ( mész). A szenes inkább fekete, vasérc rozsdaszinü stb. meg attol is függ milyen vidéken járnak.
(#59685) Arctic37 hozzászólása Válasz Jún 5, 2018
(#59688) Bogyesz0911 hozzászólása Válasz Jún 5, 2018
Köszönöm
(#59690) Frankye moderátori válasza Arctic37 hozzászólására (#59685) Válasz Jún 6, 2018
A hasznos linkek közé betettem az oldalt.
(#59696) Bogyesz0911 válasza Frankye hozzászólására (#59690) Válasz Jún 7, 2018
Rendben köszönöm én is
(#60019) etwg hozzászólása Válasz Júl 12, 2018
Egy igen jol használhato szerszámot láttam ma. Sajnos nem tudom honnan valo, de majd csak rátalálunk.
A felsö skála +/- 5 fokos emelkedöt mér az also ennek a 10szeresét.
A szöget apro acélgolyok jelzik olajjal töltött üvegcsövekben.


dsc_0917.jpg
 
(#60026) novakerno válasza etwg hozzászólására (#60019) Válasz Júl 13, 2018
Kedves etwg!
Ehhez hasonlót találtam, de sajnos csak két fok /osztás skálával. A tieden a felső igen nagy felbontású, nagyon jól jöhet sok esetben. Amit én találtam, az Milwaukee gyártmány, pl. ezen a honlapon is megtalálható, "vízmérték szögmérővel" a neve, és az ára is egész tűrhető, alig több, mint 4 ezer forint. Itt az elérhetősége. Bővebben: Link
Üdv: Ernő

Link javítva.
(#60028) etwg válasza novakerno hozzászólására (#60026) Válasz Júl 13, 2018
Ilyenböl több is van, söt Digitális is , de azt drágálottam. Olyan pontosat és nagy felbontásut mint a tegnap látott, eddig nem láttam. Ezért kaptam lencsevégre. A terepasztal már kész igy nem igen van szükség rá, de jol jött volna. A fiam barkácsolt egy hasonlo szerszámot de annak a méret tul nagy volt a TT pályához.
(#60029) etwg válasza etwg hozzászólására (#60028) Válasz Júl 13, 2018
Közben találtam hasonlokat ( nem olcsobb).

Silva Clinometer

Navinordic

Blue-line

Nagyon ugy néz ki, hogy a hajozásban használják - ezért kevésbé ismert mifelénk..
(#60031) etwg válasza róbertke hozzászólására (#60030) Válasz Júl 14, 2018
Én az egyszerü vizmértéket használtam (mintegy 15 cm hosszut) aminek az egyik végére egy állithato támpontot szereltem, igy be lehetett állitani a max emelkedési szöget.
Ennek a navigácios müszernek a fö elönye a nagyon finom skála, mert a mi emelkedöink 0-3 fok között vannak, amit a buborékos vizmértékkel elég nehéz mérni.
(#60041) Frankye moderátori válasza novakerno hozzászólására (#60026) Válasz Júl 16, 2018
A linket javítottam.
A hibát ott követted el a beszúrásnál, hogy az első felugró ablakba ugyan beillesztetted a hivatkozás címét, de a második ablakban elmaradt (kitörölted véletlenül, de nem írtál helyette mást?) a megjelenő szöveg bevitele.
A link javítására vonatkozó hozzászólásokat kiszedtem.
(#60048) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Júl 16, 2018
Ha valakit érintene, mert hiányzik egy mifelénk is használható, univerzális forrasztó páka a szerszámai közül, akkor érdemes ezt megnézni:

Klikk ide!

Mindössze 9 USD, kb 2 hét alatt jön meg, az ára miatt nincs se' VÁM, se' ÁFA.
(#60051) novakerno válasza Frankye hozzászólására (#60041) Válasz Júl 17, 2018
Köszönöm a segítséget és a javítást. Ezzel kapcsolatban még egy kérdésem lenne. Mi a funkciója a 2. ablakban lévő jelölőnégyzetnek. Nem világos a mellette lévő szöveg "Az OK-t választva megakadályozza...". Arra már nem emlékszem, hogy ezt bejelöltem-e. Köszönettel: Ernő
(#60052) diginewl hozzászólása Válasz Júl 17, 2018
Ha már forrasztás. Egy érdekes dologba futottam bele:
Van nékem egy SMA 050 forrasztóállomásom. Az a kis tekerős
Ilyen

Ez teljesen kínai gyártmány.
Az a vicc, hogy alin, meg banggodon nem találok hozzá hegyet.
Ami a legjobban hasonlít hozzá az Ilyen
De ez sem az igazi.
Furcsa dolog, hiszen ez is Kínában készül.
(#60053) csíkosháTTú válasza diginewl hozzászólására (#60052) Válasz Júl 17, 2018
A Conrad-nál nincs? Tudom, hogy drágább lesz, mint az egész cucc volt, de nem nagyon van más ötletem. Ezzel a tipussal évek óta leálltak a kínaiak.
(#60054) róbertke válasza csíkosháTTú hozzászólására (#60048) Válasz Júl 17, 2018
Mester erre az e-mailra vártam 07.04. óta....
(#60055) diginewl válasza csíkosháTTú hozzászólására (#60053) Válasz Júl 17, 2018
Van a Hestore-ban is. A páka is megvehető ott. Páka hegyek is vannak ott. Pont ezért furcsállottam, hogy Kínában meg nincs. Valószínű ezért, mert leálltak vele.... pedig jó cucc

Az a gondom, hogy néhány apróságért nem érdemes rendelni vidékre, mert a postaköltség nem jön vissza.
Ezért logikus, hogy Kínából minden aprólék megjön ide házhoz díjmentesen.
Kifordult a Világ saját egyensúlyából teljesen.
(#60056) hamel válasza diginewl hozzászólására (#60055) Válasz Júl 17, 2018
Pedig a Király utcában, D Audioban szokott lenni hegy ....
(#60058) Frankye válasza novakerno hozzászólására (#60051) Válasz Júl 18, 2018
Elvben az a feladata, hogy ha bejelölöd, akkor nem új ablakot nyit a link, hanem a meglévő (tehát ahol a link van, és amit épp böngészel) ablakban nyitja meg. De - ha nem tévedek - a böngésző beállítása felülír(hat)ja a funkciót. Igazából soha nem szoktam használni.
(#60059) Frankye válasza hamel hozzászólására (#60056) Válasz Júl 18, 2018
Esetleg - ha már Király utca - érdemes benézni ide is (HR elektronika), mert az egyik csatlakozó utca. Mellettük néhány házzal szintén van egy bolt, ahol foglalkoznak forrasztástechnikai eszközök (és más szerszámok) forgalmazásával. Az egyiknél szinte biztosan lesz.
(#60064) diginewl válasza Frankye hozzászólására (#60059) Válasz Júl 19, 2018
Ez cuki volt
Hamel topiktárs Pécsett a Király utcára gondolt. Ott van a D-audio.
Majd felhívom őket, hogy milyenek vannak nekik.

A gondom az, hogy úgy 6 körül kezdek, és szintén 6 körül végzek a munkahelyen minden nap - nyugi családi vállalkozás, semmi extra. Vasárnap meg nincsenek nyitva ők sem. Oda, a Király utcába eljutni számomra szinte lehetetlen. Tehát csak úgy megy a dolog, ha megkérek valakit.
Pécsett van még egy jó hely - bocs a reklámért a RAM alkatrészbolt. Ott lehet mellettük parkolni is, nincsenek benn a belváros sétálóutcájában. Oda szökőévenként eljutok néha.

Számomra paradox módon ezért egyszerűbb, ha a világ túlsó feléről eljön valami a munkahelyemre.

Newl
(#60065) róbertke válasza diginewl hozzászólására (#60064) Válasz Júl 19, 2018
Van nekik Webáruházuk ha jól tudom.
OFF..Még Zipis koromban, testvérem meg Széchenyis korában rengeteg "mütyürkét" (anyum szerint) itt vásároltunk, pedig az nem ma volt. Na azt az egy dolgot nem értettem meg soha mint Pécsi polgár: - Minek kellett a Kossuth Lajos utcát a rendszerváltáskor visszanevezni Király utcának? Egyetlen egy kardoskodó vénember sem tudta megmondani ennek az állítólag török időkben élt kereskedőnek a keresztnevét ... ..ON
(#60066) Frankye válasza diginewl hozzászólására (#60064) Válasz Júl 19, 2018
Ja, hogy Pécs, Király utca... I'm sorry! Én rögvest a pestire gondoltam... Jellemző, pedig nem is vagyok pesti!
Így persze egészen más a helyzet.
(#60067) Frankye válasza róbertke hozzászólására (#60065) Válasz Júl 19, 2018
Akkor egy kis OFF tőlem is, csak a témához csatlakozva:
Anno pesten, a Martos Flóráról elnevezett utcában laktam. Ugye, Martos Flóra egy kommunista írónő volt, így a gengszterváltás után rövid úton átkeresztelték az utcát "Bolgárkertész" utcára, merthogy anno ezen a területen bolgárkertészetek voltk. Ezt értettem. Azután a keresztező utcát, mely Lumumba nevét viselte, aki ugyebár egy néger polgárjogi harcos volt, ugyancsak átkeresztelték sebbel-lobbal Róna utcára, már kevésbé értettem, de mondjuk, hogy elfogadtam, hogy Lumumba is a kommunistákhoz húzott. Azonban amikor a Bláthy Ottóról elnevezett utcát (Bláthy ottó a transzformátor egyik feltalálója volt) nevezték át "Padlizsán" utcává, nos akkor már egy hangyányit kiakadtam, lévén szegény Ottó bácsinak aztán a világon semmi köze nem volt se a kommunistákhoz, se a kommunizmushoz, de tán még a politikához sem! Szegény, Ő is csak a túbuzgó bürokraták tudatlanságának és agyatlanságának esett áldozatul, mert csak azt látták, hogy személynév, és ha személyről neveztek el közterületet, akkor az biztos a baloldali személyi kultusz képviselője volt. Az már fel sem merült az önkormányzóságban, hogy esetleg más okból is lehetett valaki híres, nem csak a politika vonalán! Talán mert az illető önnön magából indult ki?!
Elnézést mindenkitől a hosszúra nyúlt OFF megnyilvánulásomért, csak kikívánkozott belőlem...
(#60068) róbertke válasza Frankye hozzászólására (#60067) Válasz Júl 19, 2018
Még egy kicsit OFF, aztán befejeztem. Ebbe az utca átnevezéses hangulatban senki sem gondolt a (hülyék) közül arra, hogy egyeseknek mekkora kárt okoznak? Az egyszerű polgár csak elment a különböző hivatalokba, szolgáltatókhoz és bejelentette az utcanév változást. Na de egy mondjuk MASPED nagyságú Speditőrcég akinek több tízezres élő szerződése volt, azokat mind módosítanittatni - vagy új szerződést kötni és ezt mind lelevelezni a világ másik felével!? Internet - Fax nem mindenhol létezik, oda postai levél jön-megy....stb. Milliós nagyságú kárt tudtak ezzel csinálni a degeneráltak. ON
(#60073) somitomi válasza róbertke hozzászólására (#60068) Válasz Júl 20, 2018
OFF:
Amikor a Moszkva teret átnevezték Széll Kálmánra, akkor említette több cikk is, hogy csak az okmányok cseréje valami nem elhanyagolható költséget jelent.
(Érdekes, a Martos kolit azóta is így hívják...)
ON:
(#60112) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Aug 4, 2018
Van nekem a Conrad-tól egy ST-50A forrasztó állomásom. Eléggé sokat megy, és eddig nem is néztem bele jobban, hogy mitől ilyen jó? Nos, muszáj volt, ugyanis a pákája feladta a küzdelmet. No nem, nem a fűtőbetét, vagy valami ilyen komolyabb alkatrész, hanem egy nyél műanyag "hollandere" repedt keresztbe. Nem baj, gondoltam én, van egy selejtezett valahol a dobozban, majd kicserélem, elvileg ugyanilyen a páka. Hát nem, nem lehet meghúzni, mert a pákahegyet nem tartja majd fixen a helyén. Nna jó, irány a Conrad honlapja, némi keresgélés után van is ilyen tartalék páka hozzá, persze csak kompletten, majdnem 8.000Ft. Hmmm... Nézzünk csak körül még a neten! Úgyis "minden Kínában készül, ami meg nem, az hamisítvány". Banggood.com, érdekes itt pár kattintás után már adja is az eredményt, egy elvileg ilyen páka olyan 1.200Ft-ra jön ki. Nem baj, azt a két hetet, amíg ideér kibírjuk, rendeltem egyet! Meg is jött, szép kis jószág, pont olyan kinézetre, mint a Conrad-é. Tekerjük be, és láss csodát: nem működik. Nyugalom, csak ne dühöngjünk! Nézzünk csak a két páka belsejébe!
1: Conrad ST-50A: három vezeték van bekötve a páka kábelében: kettő a fűtőszálé, egy az ESD védelem földelése. Nagyszerű, akkor maga az állomás csak találomra fűti fel a pákát, a tényleges hőmérsékletét nem is tudja, nem is tudhatja! Ugyanis nem megy vissza információ erről... Gratulálok, és a drágább, digitális ST-50-hez is ugyanez a tartalék páka, vagyis a digitális állomás is csak egy szemfényvesztés, egy humbug. A forrasztóhegy tényleges hőmérsékletét csak találgathatjuk.
2: Banggood, Mustool páka. Na ebben ki van használva a csatlakozónak mind az 5 pólusa! Kettő a fűtőszál fűtése, egy az ESD védelem földelése, és kettő a hőmérséklet érzékelő elem vezetékei. Maga a kerámia fűtőbetét is négy vezetékkel csatlakozik a páka belső NYÁK lemezére, vagyis a fűtőbetétben van a hőérzékelő alkatrész. És ez kerül a Conrad "márkás" termékének a hetedébe!
Konklúzió 1: Ha úgy tetszik, akkor kidobtam az ablakon 1.200Ft-t, mert a Mustool pákája nem csereszabatos elektromosan az ST-50A állomással. De mechanikusan igen, mert a törött műanyag "hollandert" átszereltem, így nem 8.000-be, hanem csak 1.200Ft-ba fájt a javítás. Igaz, van egy "fél" pákám. Persze, ha jobban körülnéztem volna a Banggood-on, akkor 3db komplett nyelet adnak másfél dollárért, még olcsóban kijöttem volna, ha csak átszerelem a Conrad pákáját egy ilyen nyélbe.
Konklúzió 2: Nem valószínű, hogy még egyszer egy európai kereskedőtől/gyártatótól veszek ilyesmit. Ugyanis, én kis "náív", azt hittem, hogy, ha már 5 pólusú csatlakozóval van a páka bekötve az állomásba, akkor a hőmérséklet érzékelése is profi, nem csak úgy "találomra" kapcsolgat a cucc, ahova tekerem, "osztjóvanazúgy", majd igazítok rajta, ha mégsem. Tévedtem. Heted annyi árért profibb a tartalék páka, mint a jó hírű, európai cég neve alatti cucc. Az már csak a hab a tortán, hogy a Conrad-nál egy tartalékpákahegy az kiviteltől, alaktól függően 1.200-1.600Ft/db. Ami nekem kell, a 0,2mm-es hegyű, SMD-hez való, az 1.600Ft volt legutóbb. A Mustool hegyből 5db került 1.200Ft-ba... Nincs több kérdésem.
Van egy gyanúm, hogy honnan jön a következő forrasztó állomásom. Már gyűjtök is rá, mert nem lesz olcsó, és vámolni is fogják. Csakhogy az egy hármas cucc: SMD forrasztó páka, hőlégfúvó, és infra melegítőtálca egyben. Nem is kicsi szerkezet. Itthon ez kb. fél millió, ha van.

Nagy haszon, az persze kell, de az, hogy olyat gyártassunk a kínaiakkal, ami tartósan elnyeri a vevő tetszését, azt már nem, mert az már drága. Akkor most ki itt a nyerészkedő, és ki a becsületes? (Költői kérdés volt...)
(#60113) róbertke válasza csíkosháTTú hozzászólására (#60112) Válasz Aug 5, 2018
Ami nálad van ST-50A állomás legalább 4 éve szolgál .... -t.
(#60114) mTTamas válasza csíkosháTTú hozzászólására (#60112) Válasz Aug 5, 2018
A hozzászólásodon felbuzdulva közelebbről megnéztem a saját forrasztó állomásomat. Toolcraft ST - 100 A, tehát a Tiednél erősebb típus. Ehhez még drágán se lehet tartalék pákát venni Conradéknál. Szétszedtem a pákáját és ennél a típusnál is ugyanazt találtam amit Te. Három vezeték. Fekete, piros, kék. Úgy tűnik, hogy a piros és a kék az ötpólusú csatlakozó két-két pólusához van bekötve, a fekete az ötödikhez. Külön hőmérséklet érzékelés ezek szerint ezen sincs.

Van viszont egy érdekes jelenség: 200 C állásban a fűtésjelző LED kb. 9 mp-enként villan egyet, aránylag stabil ritmusban. Amint a szivaccsal lehűtöm a pákahegyet egyértelműen felgyorsul a villogás 5 mp-es intervallumra, majd lassan visszaáll az eredeti 9 mp-re. Ebből én csak arra tudok következtetni, hogy valahogy valami "hőmérsékletfélét" mégis érzékelnie kell ennek a szerkezetnek. Az nem lehetséges, hogy a fűtőszál pillanatnyi ellenállását használják hőmérsékletmérésre?

Más kérdés: azt írod, hogy a 0,2mm-es hegyet SMD forrasztásra használod. Milyen méretű alkatrészekig sikerült eljutnod? Én egyelőre 0603(metrikus 1608)-nál tartok. Van értelme kisebbekkel (0402) próbálkozni?
(#60115) róbertke válasza csíkosháTTú hozzászólására (#60112) Válasz Aug 5, 2018
Szervusz Mester!
Megkerestem a TOOLCRAFT ST-50A forrasztó állomás kapcsolási rajzát
(#60116) csíkosháTTú válasza mTTamas hozzászólására (#60114) Válasz Aug 5, 2018
Igen, valószínű, hogy a fűtőszál ellenállása alapján kalkulálhat valamit. Csak ezzel a megoldással az a baj, hogy a fűtőszál öregszik, így időről időre kalibrálni kellene az áramkört. A Mustool pákája, a külön figyelő elemmel szerintem igényesebb megoldás.
Ha egy kicsit lejjebb tekersz az oldalon, a 60048-as szösszenetemben belinkeltem ennek a pákának a 230V-os változatát. Nagyon olcsó, és a nagyobbik fiam csak ezzel hajlandó dolgozni, amióta meg van. Abban a fűtőbetét ugyanaz, és a szabályzása is hasonló módon történik.

(Most megyek, keresek egy kisebb Mustool forrasztóállomást. Az a szimpatikus ebben, hogy minden megvehető hozzá tartalék alkatrészként is: fűtőbetét, nyél, áramköri lap, stb, stb...)
(#60117) csíkosháTTú válasza róbertke hozzászólására (#60115) Válasz Aug 5, 2018
KÖSSSZ!
(#60127) diginewl hozzászólása Válasz Aug 13, 2018
Forrasztásos kérdés:
Van a forrasztóállomáson hőfokszabályzás, mely
150 foktól 300-ig zöld
300-tól 420-ig piros színű.

Mely értéken illik forrasztani?
Úgy vettem észre, hogy 300 foknál a zöld/piros határértéken olvad a forrasztóón - itt használom. Így ez alatt nem sok értelme van semmilyen hőfoknak...
Lapozás   1/2    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
23:47:03
  Jelenleg 12 fő olvassa az oldalt
Hirdetés