Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » TT klubtopic
TT klubtopic
Témaindító: sunocske, idő: Okt 1, 2012
Témakörök:

Lapozás       388/435    
(#57698) róbertke válasza G.F. Rákoskeresztúr hozzászólására (#57696) Válasz Nov 23, 2017
Egy dolgot azért megcsinálnék a Nagyvasút helyében: - IC 1. oszt. kocsi előterébe beraknék egy italautómatát, nyáron tuti minden útján kiürülne....
(#57699) G.F. Rákoskeresztúr válasza róbertke hozzászólására (#57698) Válasz Nov 23, 2017
Görkocsma minimaldizájn!
(#57701) sunocske válasza masTTertape hozzászólására (#57686) Válasz Nov 24, 2017
Idézet:
„A modellezés csupa kompromisszum.”

Erre most majdnem mondtam valamit, de inkább visszafogtam magam.
(#57702) masTTertape válasza sunocske hozzászólására (#57701) Válasz Nov 24, 2017
Remélem kiérezted belőle a kellő malíciát, fricskát, cinizmust, stb-t... (a megfelelő aláhúzandó)
(#57705) masTTertape válasza G.F. Rákoskeresztúr hozzászólására (#57697) Válasz Nov 24, 2017
Mára meg is jött a válasz a Tilligtől:

Der Bedruckungsfehler bei 16684 ist leider passiert. Wir werden diese Serie nicht zurückrufen, leider muss der Kunde mit dem Fehler leben.

In 2018 wird es eine neue Auflage dieses Wagens, dann hoffentlich korrekt bedruckt, geben.

A nyomtatási hiba sajnos megtörtént. Nem hívjuk vissza a sorozatot. A vásárlóknak együtt kell élni ezzel a hibával. ()
2018-ban lesz újabb kiadása a kocsinak, remélhetőleg (!!!) akkor korrekt feliratozással.
(#57706) G.F. Rákoskeresztúr válasza masTTertape hozzászólására (#57705) Válasz Nov 24, 2017

Ahogy írtam , engem nem érint a probléma!
Viszont elgondolkodtató még, hogy miért vannak a mostanában öntött kasztnik meggörbülve!? És most nem csak a Tilligről szólok, mert ha belenézek a Roco Szergejbe, az is dettó! Kezembe veszem a régi BTTB hálót, és egyenes. Mit nem csinálnak manapság jól, vagy az anyag a tré? Ott van a Poschék féle Bhv kasztni, az is egyenes, pedig az nem is fröccsöntés, még is frankó.
(#57707) G.F. Rákoskeresztúr válasza masTTertape hozzászólására (#57705) Válasz Nov 24, 2017
Egyébként meg kár ezen bosszankodni állandóan! Olyan hogy tökéletes, 100% nem igen létezik. Még az én mozdonyaiban is gazdagon akad kivetni való, nem megfelelő mérteű rész. Csupán a Púposon fel tudnék sorolni vagy 10 ilyen dolgot. Én örülök hogy megjöttek ezek a vagonok, még ha ilyenek is. Akinek meg nem tetszik, hát nem kötelező megvásárolni őket, meg lehet próbálni házilag legyártani. De azt elmodhatom, hogy az nem kis feladat, legyen az akármi is.
Ellenben végre a modulos bulikon megoldódik az IC vonat problémája. Bencze Zolival már készítjük is elő két 5 kocsis szerelvény átpályaszámozását, hogy megfeleljen az előírásoknak, szabályoknak.
(#57708) csíkosháTTú válasza masTTertape hozzászólására (#57705) Válasz Nov 24, 2017
Idézet:
„A vásárlóknak együtt kell élni ezzel a hibával.”

Ahha... Tudtommal a Tillig egy vsaútmodelleket készítő cég, nem játékárú gyár, mint Sonneberg-ben. A személykocsik tipusjelzésében az "A" és a "B" (stb) betűk német honban is ugyanazt jelentik, mint idehaza: A = 1. osztályú kocsi, B = 2. osztályú kocsi. Nem akarom én bántani Tillig-éket, de egy vasútmodellező cégtől ez szarvashiba, illene javítani.
(#57709) róbertke válasza masTTertape hozzászólására (#57705) Válasz Nov 24, 2017
Ezt jó pár Indexes fórumba beírhatnád...
(#57716) M298 válasza G.F. Rákoskeresztúr hozzászólására (#57707) Válasz Nov 24, 2017
Igazad van Feri, le lehet gyártani, meg is történt START-os és GYSEV-es kivitelben, sőt 88-67-es változatban is. Talán megint megelőztem korunkat? Nekem tökéletesek és nem reklamálok, mert valóságos járműképek és dokumentációk alapján készültek. No belső berendezésre nem maradt idő. Amire büszke vagyok, hogy benne van a járművekben a baráti kör néhány tagjának kiváló munkája is!

20-67 091 Bp...jpg
 
(#57718) G.F. Rákoskeresztúr válasza M298 hozzászólására (#57716) Válasz Nov 25, 2017
Pista, tudod hogy ez így szabályzat ellenes, hogy nincs belső berendezés, és mégis két anyuka utazik odabent!
(#57719) G.F. Rákoskeresztúr hozzászólása Válasz Nov 25, 2017
Tényleg, és milyen lett az új Nohab a Tilligétől?
Tenne fel valaki egy fotót!
(#57726) róbertke válasza G.F. Rákoskeresztúr hozzászólására (#57719) Válasz Nov 25, 2017
Ez komoly? Te aki szép és jó mozdonyt készítesz ilyesmi érdekel??
(#57727) G.F. Rákoskeresztúr válasza róbertke hozzászólására (#57726) Válasz Nov 25, 2017
Persze! Időnként kell a hardcore tartalom is!
(#57730) róbertke válasza G.F. Rákoskeresztúr hozzászólására (#57727) Válasz Nov 25, 2017
(#57731) masTTertape válasza G.F. Rákoskeresztúr hozzászólására (#57719) Válasz Nov 25, 2017
Semmivel sem másabb, mint a korábbiak...

till-017-2sm.jpg
 
(#57732) masTTertape válasza róbertke hozzászólására (#57709) Válasz Nov 25, 2017
Írogasson az az indexes kövületeknek, akinek két anyja van!
(#57733) masTTertape válasza csíkosháTTú hozzászólására (#57708) Válasz Nov 25, 2017
Te csalsz Csíkos! Szinte szóról szóra ezt írta valaki a facebook posztnál is. Hiába ez a nagy ellenkezés, sokan olvassátok a sátántól való közösségi oldalt.
(#57734) G.F. Rákoskeresztúr válasza masTTertape hozzászólására (#57733) Válasz Nov 25, 2017
Én tiszta lelki ismerettel merem tagadni ezt a feltevést!
(#57735) G.F. Rákoskeresztúr válasza masTTertape hozzászólására (#57731) Válasz Nov 25, 2017
Köszönöm! Igazából arra voltam kíváncsi, hogy melyik gépet is festették meg mostan, mert nem voltam képbe.
(#57746) csíkosháTTú válasza masTTertape hozzászólására (#57733) Válasz Nov 26, 2017
Nem vagyok az arckönyvön jelen. Csak más is gondolkozhat így...
(#57758) csíkosháTTú válasza csíkosháTTú hozzászólására (#57746) Válasz Nov 27, 2017
Még valami: regisztrálva sem vagyok ott, nem is találom a kórtermet, eltévedek én ott...
(#57766) masTTertape válasza csíkosháTTú hozzászólására (#57746) Válasz Nov 27, 2017
Tudom, csak vicceskedve mondtam.
Csinálsz egy tök egyszerű profilt, amin nem kell, hogy a mindennapi tevékenységeidet megoszd, nem kell az ebédjeidet lefotózni, a nyaralásról fürdőgatyás képet felrakni, meg szelfizgetni a tükör előtt. A lényeg, hogy egy felismerhető személynév legyen, valami fotó és utána be tudsz kéredzkedni a 120-as kórterembe. Kb 800 ember a tagja, akiknek egy része inkább a fb-on érzi jól magát, onnan szocializálódik, de jelentős részük régi motoros a hobbyban és nagyon sok értelmes megnyilvánulás van.
(#57769) etwg válasza masTTertape hozzászólására (#57766) Válasz Nov 27, 2017
Nem tudom, ki hogy van vele, de én biztosan kerülni fogok ilyen dolgokat. Szerencsére van egy sereg "szüröm", akik elhozzák hozzám ami ott érdekes ( eddig csak két ilyen dolog volt, az egyiket itt kitárgyaltuk. ).
A baj az ilyen helyekkel, hogy az ember csak utolag tudja meg milyen ....-ba lépett és letisztulni szinte lehetetlen, mert valoban nem is korterem, hanem inkább patologia .

(#57770) masTTertape válasza etwg hozzászólására (#57769) Válasz Nov 27, 2017
Én nem is korteskedek mellette, de néha nem árt ránézni a naptárra.. Be kell ismerni, hogy minden elemében átalakult a kommunikáció. Ezt te, mint filmes ugyanúgy érzékelheted, hogy egy közösségi felületen sokkal nagyobb és gyorsabb elérés realizálható, mint akár egy állami tévécsatornán. Merőben megváltoztak a médiafogyasztási szokások. Igaz, hogy ezzel együtt a metrón, villamoson átfutott hírfolyamok feldolgozása is jóval felületesebb, az információk jelentős része már az első olvasáskor elvész és sokkal több a lámer visszakérdezés.
Pár éve még azon erőlködtem, hogy a fórumokon maradjon a mérettársaság nagy része. Most meg azt látni, hogy a jó öreg fórumfelületek csak pár ottragadt tag, hetenkénti megnyilvánulása, míg a tematikus csoportokban pörögnek az infók, zajlik az üzletelés és sokkal több fiatalt, újonnan érkezőt lehet bevonni, mint a hagyományos felületeken.
Sajnos ez van.
(#57771) etwg válasza masTTertape hozzászólására (#57770) Válasz Nov 27, 2017
Ezt nem is vitatom, de az FB-n kivül van egy sereg, söt jobb is. ( az egyik másikon már 10 éve ott vagyok, némelyiken nem szivesen, de törölni lehetetlen, rendszeres idöközönkent megjelennek valamilyen modon, emiatt kerülöm az ujabbakat, mert sajnos nagyon hasonlo a nézetem, mint ahogy irod, egyre felületesebb minden, de annál több idöt töltünk el, ha mással nem akkor a felesleges infok törlésével. Emiatt tartom sokkal értékesebbnek a forumokat.
(#57780) G.F. Rákoskeresztúr válasza masTTertape hozzászólására (#57770) Válasz Nov 28, 2017
Erről amit leírtál, egy a vonaton hallott párbeszéd jut eszembe. Modja a haverjának az emberke, hogy minek már a fényképezőgép, ott az okostelefon. Arról egyből fel lehet tölteni a képet a netre... Te mint fotós, tudod a különbségeket. Azt tudtam az évek alatt levonni ezekből a dolgokból, hogy lassan a lényeg vész el, a gyorsaság, amielőbbiség, a mégtöbben oltárán. Az a gáz ebben Gábor, hogy lassan majd oda jutunk, hogy aminek nincs fészbúk csoportja, vagy oldala, az nem is létezhet, már mint sok ember gondolatában. Nem baj az ha vannak ezek a régi, bejáratott fórumok, én is szívesen olvasgatok a régi index Vasutas topicjiban. Rengetegszer kérek, és kapok is szakmai segítséget, és nagyon bízom abban, hogy még sokáig meg is tehetem ezt ott. Szóval egyet kell hogy értsek etvg kollégával.
(#57784) Lezlinilzen válasza masTTertape hozzászólására (#57770) Válasz Nov 28, 2017
Reggel óta tépelődtem, hogy írjam-e, vagy ne, de csak lepattant az a lakat. Megint.


Idézet:
„míg a tematikus csoportokban pörögnek az infók, zajlik az üzletelés és sokkal több fiatalt, újonnan érkezőt lehet bevonni, mint a hagyományos felületeken.”

És a nagy számok törvénye, meg az átalakult kommunikáció adta lehetőségek úgy hozzák, hogy jön vele a szemetje is. Mert az a nagy kommunikációs meg ideológiai idiotizmus megengedni, hogy bárkiből festő, szobrász, újságíró, blogger, atomfizikus vagy épp mozdonyvezető legyen. Nem kell érte letenni az asztalra semmit. Csak pofázni, feliratkozni, lájkolni. Orrvérzésig.
A megváltozott kommunikáció világában egy IHO.hu-n maga szerkesztőség hívja fel az olvasóit szavazásra egy szerencsés kimenetelű vasúti baleset kapcsán, hogy ítéljék meg, ki a hibás.
No de visszatérve a modellezéshez: a kép ugyanez. Bárki szóhoz juthat, észt oszthat, ítélkezhet anélkül, hogy ehhez bárminemű jogosultságát bármilyen módon, bárki megkérdőjelezné. A valódi értékek pillérei meg elsüllyednek ebben a fekáliában.
És ezek a felszínen úszkáló egyedek még egymást segítve létrát is támasztanak a polchoz, hogy elfoglalják méltó helyüket a szintén elsüllyedt lekvárok helyén.
Ez nem kommunikációs forradalom. Ez káosz.
Ezt a néhány "itt ragadt" tagot én úgy látom, mint akik becsukják szemüket, befogják az orrukat, és valahogyan próbálják megőrizni az egykori dicső múltat egy apró, száraz szigeten a sz***tenger közepén.
(#57786) róbertke válasza Lezlinilzen hozzászólására (#57784) Válasz Nov 28, 2017
Lájkolhatlak??
(#57791) maTTato válasza Lezlinilzen hozzászólására (#57784) Válasz Nov 28, 2017
Én meg se kérdezem!!
(#57792) PéTTer válasza masTTertape hozzászólására (#57770) Válasz Nov 28, 2017
Sziasztok,
Kinek a lakat, kinek a dugó a palackból....
Az eset velem történt meg! Regisztráltam a közösségi oldalra, gondoltam követem a kort! Első meglepetés az egyébként is szűk TT társadalom egy zárt csoport mögé rejtőzik ( hm kiket is toborzunk ).
Semmi baj, kértem bebocsátást, várok, semmi reakció. Neki futok másodszor is, várok, várok, de semmi. Majd eljön egy nyilvános modulos szereplés, ahol eme csoport megmondó embere robog egy szerelvénnyel Dorkafalva állomásra, ahol egy jelzővel "megfogom". Bemutatkozom Kálmán Péter vagyok, ennek az állomásnak az elkövetője és tulajdonosa. Mivel Ő nem a modul közösség tagja kérdem mi jogon játszik itt, ki hívta?( esetleg Ő mivel járul hozzá a társasjátékhoz? Válasz hm...)
Igen Gábor, mondtad jelentkezzek harmadjára is, már Neked is vannak jogosultságaid. Nekem meg önérzetem.
Lehet, hogy nem ismernek kis hazánkban a fiatalok ( azért megjegyzem az állomásom, bel és külhoni szerepléseim is fellelhetők a facebookon ) ez nem jelenti azt hogy ne tudnék jót játszani akár itthon akár külföldön....
Tisztelettel: Kálmán péter
(#57793) gumidani hozzászólása Válasz Nov 28, 2017
Ezen a Cukorhegyi-féle mezőn csak csetlek-botlok. Számomra zűrzavarosnak tűnik az egész rendszer(telenség). Azt is viccnek tartom, hogy egy-egy zárt csoportban folyó dolgokat nem láthatom azelőtt, hogy csatlakoznék oda. Honnan tudnám, hogy akarok-e oda tartozni? Aki meg eldönti, hogy beenged-e, az minek alapján válogat?
Valamit olvasok, aztán később alig találom meg újra.
A közönséggel kapcsolatban az az érzésem, mintha egy lepukkant kocsmában lennék. A sok értelmetlen, gyakran trágár és gyalázkodó szöveg között elvétve jelenik meg olyan írás, amire érdemes odafigyelni. Nekem elmegy a kedvem attól, hogy 50 baromság közül kiválogassam a néhány okosságot, pedig azok érdekelnének.
Itt, meg az Indexen nagyon sokat tanultam. Ha szükségét látom, a régebbi írások és képek között is bogarászhatok. Az Indexen pl. a hülyék hozzászólásait számomra láthatatlanná tudom tenni. Az idegen nyelvű fórumokon is érdemesnek tartom a böngészést, pedig egy nyelven sem vagyok perfekt.
Sajnálom, hogy a fórumokról sokakat elcsábított az a nívótlan környezet.
(#57800) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Nov 29, 2017
Az azért nekem mond valamit a Facebook-ról, hogy a 14 éves fiam az nem használja. Nagyrészt a korábban felhozott érvek miatt (pl. lezlinilzen).
(#57802) hoTTo válasza PéTTer hozzászólására (#57792) Válasz Nov 29, 2017
Önélzetes a kis latol! Dobjátok a padlóla le!
(#57803) sunocske válasza hoTTo hozzászólására (#57802) Válasz Nov 29, 2017
Üsd meg, százados, de nagyon dulván!

(Bocsi srácok, egyik kedvenc filmem)
(#57810) maTTato válasza hoTTo hozzászólására (#57802) Válasz Nov 29, 2017
(#57811) maTTato hozzászólása Válasz Nov 29, 2017
Tudom, nem ez a reklám helye!De talán lesz közületek, akit esetleg érdekelhet...
S tán nem dob senki dulván a padlóla le!
Ja és a Lidl lesz a nyerő hely.

IMG_9078.JPG
 
(#57812) G.F. Rákoskeresztúr válasza maTTato hozzászólására (#57811) Válasz Nov 29, 2017
Míg el nem olvastam hogy vitrin, addig a kép alapján azt hittem hogy valami karácsonyi süteményt kínálgatsz itt nekünk!
(#57815) gumidani válasza G.F. Rákoskeresztúr hozzászólására (#57812) Válasz Nov 29, 2017
Persze, mert mindig a hasadból indulsz ki.
(#57830) M298 hozzászólása Válasz Nov 30, 2017
December 7-e csütörtök du. a szokott helyen az év utolsó talija. Aki tudja és érdekli jöjjön, de kérem, hogy se zöld, se más színű piszoknak, azok állítólagos vasutas (?) barátainak ne továbbítsátok a tali lehetőségét. Ők lenéznek Bennünket, tehát úgy sem érdekelné Őket, de nem is értékelnék a Mi tudományunkat.
(#57831) róbertke válasza M298 hozzászólására (#57830) Válasz Nov 30, 2017
Na mesélj egy vén bakternek...
(#57832) G.F. Rákoskeresztúr hozzászólása Válasz Nov 30, 2017
Elkészült végre a saját remot Szergejem (leghátul), na meg hoTToé (legelöl)

DSCN0879.JPG
 
(#57833) HarciSün válasza maTTato hozzászólására (#57811) Válasz Nov 30, 2017
Pont ilyen vitrint kaptam előző karácsonyra a feleségemtől - azóta is abban tartom szerény gyűjteményem kedveltebb darabjait.

Jófajta cucc, ajánlott!

(mondjuk én azt elkövettem vele, hogy mivel magasabbra került, egy másik bútor tetejére, hozzáfúrtam 4 helyen a falhoz a béke kedvéért - na meg, hogy ha a 2 évesemnek mégis sikerül odáig felmászni akkor nehogy magára tudja dönteni)
(#57834) róbertke válasza G.F. Rákoskeresztúr hozzászólására (#57832) Válasz Nov 30, 2017
...és mi van a középsővel?? Sorsoláson megnyerhető??
(#57835) Frankye válasza róbertke hozzászólására (#57834) Válasz Dec 1, 2017
Ne reménykedj...
(#57836) G.F. Rákoskeresztúr válasza róbertke hozzászólására (#57834) Válasz Dec 1, 2017
Megfelelő pénzösszeg ellenében...
Apróban fellelhető lesz nemsokára, amint megfeleőek lesznek a fényviszonyok a fotózásához.
(#57837) hoTTo válasza G.F. Rákoskeresztúr hozzászólására (#57832) Válasz Dec 1, 2017
Az a legelső a legszebb!!
(#57838) hoTTo válasza M298 hozzászólására (#57830) Válasz Dec 1, 2017
OK, megyünk.
(Nem hirdetem be máshol.)
(#57841) G.F. Rákoskeresztúr válasza G.F. Rákoskeresztúr hozzászólására (#57836) Válasz Dec 1, 2017
Hát, úgy néz ki, hogy az Apró rovatba már nem jut el a mozdony.
(#57842) róbertke válasza G.F. Rákoskeresztúr hozzászólására (#57841) Válasz Dec 1, 2017
Nem én vittem......
Lapozás       388/435    
Frissek
  2024. Ápr, 19. Pé
20:30:05
  Jelenleg 10 fő olvassa az oldalt
Hirdetés