|
|
|
Digitális vezérlésű terepasztal építése
|
Témaindító: Tibi20, idő: Júl 22, 2010
Témakörök:
|
|
|
(#6665) Taurus1047 válasza SzerNoh hozzászólására (#6662)
|
Válasz •
|
Aug 22, 2011 |
|
Szia Gergő!
Elképzelésem szerint 48x48 as gerendákból lenne. (Az obi szerint gerenda de szerintem ez még léc, de ez mellékes) |
|
(#6666) SzerNoh válasza Taurus1047 hozzászólására (#6665)
|
Válasz •
|
Aug 22, 2011 |
|
Szia Viktor!
Következő kérdés.. csak otthon szeretnél üzemeltetni vagy kiállításra is járni vele?
Mert ha csak otthon akkor elég neki.
De ha már "kirándulsz is az asztallal" akkor teljesen másképpen kellene megépíteni a vázat. |
|
(#6668) Taurus1047 válasza SzerNoh hozzászólására (#6666)
|
Válasz •
|
Aug 22, 2011 |
|
Szia Gergő!
Szigorúan csak otthoni felhasználás, és még egy kérdés. A tartóvázból kettő lesz mert hát a szélesség 4 méter, de nagyon nincs használható ötletem hogy miként csináljam meg a két rész szoros rögzítését. Állítható magasságú gömbcsuklós lábakat barkákcsboltban milyen néven keressek, mert sajnos a padlózat nem egyenletes. Ilyesmire gondoltam de egyszerűbb kivitelben.
Köszi a válaszokat.
Üdv.
|
|
|
|
(#7457) vasasgabri hozzászólása
|
Válasz •
|
Jan 8, 2012 |
|
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy H0 terepasztal építésével kapcsolatban. Egy torz U alakú falra szerelt vasutat szeretnék csinálni aminek a méretei a hosszabb oldala 347x40cm a rövidebb 145x100cm és ezt összekötő rész 116x40cm. Sajnos az összekötő résznél ablak van. Azt szeretném meg tudni hogy a 145x100cm-es asztal részre lehet-e emelkedőt (kör vagy ovál) építeni úgy hogy az látványra és a vonatoknak megfelelő legyen. Esetleg ha nem gond valaki segíthetne egy jó tervet ki gondolni ami nem túl zsúfolt de minimum 4-5 vonat tudna rajta menni. Ez a max helyem többet nem tudok hozzá tenni. Válaszotok előre is köszönöm. |
|
(#7509) Frankye válasza vasasgabri hozzászólására (#7457)
|
Válasz •
|
Jan 9, 2012 |
|
Mekkora szintkülönbséget kellene leküzdenie a vonatnak? Ez fontos szempont! |
|
(#7511) vasasgabri válasza Frankye hozzászólására (#7509)
|
Válasz •
|
Jan 9, 2012 |
|
Annyit hogy a másik vonat kényelmesen elférjen alatta, szerintem 10cm minimum. |
|
(#7512) Frankye válasza vasasgabri hozzászólására (#7511)
|
Válasz •
|
Jan 9, 2012 |
|
Nem így értettem. Azt írod, hogy a két részt összekötő szakasz más szinten lesz, az ablak miatt, mint a két, nagyobb rész. (Legalábbis így értettem én. Ha nem így van, akkor bocsánat!) Nos, a kérdésem arra irányult, hogy ez a szintkülönbség mennyi lenne.
De ez inkább terepépítési téma, és inkább ebbe a topicba tartozik, tehát folytassuk is inkább ott! |
|
| RSS hírforrások |
| |
Hírek.rss |
| |
Fórum.rss |
| |
2012. Feb, 08. Sze 11:33:06 |
| |
Jelenleg 8 fő olvassa az oldalt |
|
|