Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:

Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Kérdés
Kérdés
Témaindító: borsos, idő: Jan 1, 2015
Témakörök:

Lapozás   1/1
(#40912) borsos hozzászólása Válasz Jan 1, 2015
Kérem segítsen valaki. Gyerekkorom tt vasútmodeljét akartam újra építeni a fiammal. Megpucoltam alkoholos fertőtlenítő folyadékkal a síneket. Összeraktuk és a vonat a takarított sínre ért megállt. Mit tudok csinálni vagy mit rontottam el a sínekkel. Kuka az egész?
előre is köszönöm Borsos Tamás
(#40929) zsolesz74 válasza borsos hozzászólására (#40912) Válasz Jan 1, 2015
Valószínűleg a mozdonyok áramszedését is rendbe kell tenni, kipucolni!
(#40932) enigma válasza borsos hozzászólására (#40912) Válasz Jan 1, 2015
Az alkoholos fertőtlenítő nagyon kevés, hathatósabb eszköz kell, valamint az átvezető tüskéket is ki kell szedni teljes felületen tisztítani. Írtam privátban.
(#45620) rendezget hozzászólása Válasz Júl 20, 2015
Hozzám került a képen látható mozdonyka azzal, hogy próbáljam eladni. Ehhez jó lenne kipróbálni. Tudomásom szerint ez a Marklin rendszer váltóárammal működik Fz1 trafóm van. Mi lenne a megoldás?

IMG_20150720...jpg

IMG_20150720...jpg

(#45621) etwg válasza rendezget hozzászólására (#45620) Válasz Júl 20, 2015
Ha van Märklin sined ( közepén kontaktusok) akkor akár az FZ1-l is megy ( az FZ1 kivezetéseit nem a sinekre hanem az egyik sinre meg a középsö kontaktusokra kell kötni). Csak irányt nem fogsz tudni váltani.
(#45623) rendezget hozzászólása Válasz Júl 20, 2015
köszi
(#60520) MagyarGábor hozzászólása Válasz Nov 27, 2018
Helló! Analóg vasút modelezésnél a nagy frekvenciás világítást mennyi pénzért lehet beszeezni? És honan lehet olyat szerezni? Válaszokat előre is köszönöm.
(#60522) csíkosháTTú válasza MagyarGábor hozzászólására (#60520) Válasz Nov 28, 2018
Szerintem ma már nem beszerezhető ilyen, legalábbis nincs tudomásom róla. Régen a hajdani PIKO árult ilyeneket, Lux-Constant néven. Meglehetősen problémás a használata, talán ezért is nem terjedt el széles körben.
(#60785) ulrichpeti hozzászólása Válasz Feb 28, 2019
Kedves modellező társak!
Segítségeteket kérném. Van egy sncf cc 7001 készülék aminek hajtását szeretném újra üzembe helyezni. A motor szénkeféje rugója és tekercsek hiányzik. Nem tudom milyen kell bele illetve honnan lehetne pótolni! Azt hiszem E44 a forgóváz.

Ha valaki tud bármi infót kérem írjon.
Köszönöm

IMG_20190225...jpg

(#60788) ZésZoli válasza ulrichpeti hozzászólására (#60785) Válasz Feb 28, 2019
Szia!

Van egy rakás E44-em. Ha tényleg az kell, szerintem találunk bonthatót!

Üdv.
(#60790) ulrichpeti válasza ZésZoli hozzászólására (#60788) Válasz Feb 28, 2019
Szia
Köszönöm a választ
Van akkor lehetőség?
Nekem hiányos a gép ezek vannak hozzá

IMG_20190228...jpg

(#60792) ZésZoli válasza ulrichpeti hozzászólására (#60790) Válasz Márc 1, 2019
Szia!

Igen! Légyszi írd meg, hogy hova küldjem!

Látom, el van törve a jobb oldali forgóvázmaszk hátsó része. Így elég nehézkes rögzíteni.

A meglévő motor működik?

Üdv.
(#60849) CSEPA.S hozzászólása Válasz Ápr 3, 2019
Üdvözletem mindenkinek!
Azt szeretném megkérdezni,hogy a plexit ( 2mm hobbiglas) milyen
ragasztóval lehet megbizhatóan ragasztani.
A választ, előre is köszönöm.
Sándor
(#60850) Frankye válasza CSEPA.S hozzászólására (#60849) Válasz Ápr 3, 2019
Plexit kizárólag kloroformmal lehet úgy ragasztani, hogy az tartós is legyen. Ami azért baj, mert a kloroform egyrészt veszélyes (a gőze belélegezve eszméletvesztést okozhat), másrészt ún. "méregengedély-köteles" anyag (épp a veszélyessége okán).
Meg lehet kísérelni cián-akrilát tartalmú pillanatragasztóval, de csak feldurvított felülettel, amitől a víztiszta voltát sajnálatosan elveszíti, és még így sem 100% a hatásossága.
(#60854) CSEPA.S hozzászólása Válasz Ápr 4, 2019
Köszönöm szépen a segítséget inkább lemondok a ragasztásos plexi használatról.
(#60855) tibi hozzászólása Válasz Ápr 4, 2019
plexit lehet ragasztani ecetsaval is, csak azt is hol lehet beszerezni?
(#60856) Frankye válasza tibi hozzászólására (#60855) Válasz Ápr 4, 2019
Elvileg a vegyszerboltokban kapható, de hogy nem engedélyköteles-e, azt nem tudom. A kloroformmal van tapasztalatom, az valóban jól ragasztja, az ecetsavat nem próbáltam, eddig nem is hallottam róla (mármint arról a tulajdonságáról, hogy plexi ragasztásra megfelel).
(#61004) szalpety hozzászólása Válasz Júl 16, 2019
Üdv Mindenki!

Régi Piko (60 éves) és azóta beszerzett mozdonyaim vannak. Lehet-e ezeket digitalizálni vmilyen módon (akár motorcserével, ha van rá mód), ill. mik a mozdonyba építendő modulok specifikációs adatai (feszültség, max áramfelvétel, megengedett induktivitás, pinkiosztás, stb.) vagy hol lehet ezeknek utána nézni?

Üdv: Szalay Péter
(#61010) csíkosháTTú válasza szalpety hozzászólására (#61004) Válasz Júl 16, 2019
Szervusz!
Alapvetően lehet, de nem mindet. A nagyon régi BR23, és BR50-es gőzösöket futtatni sem érdemes már, nemhogy dekódert beleépíteni.
A lábkiosztásnak utána tudsz nézni, NEM650 a szabvány száma. A többi kérdésedet nem igazán értem. Egyáltalán van már odahaza valami a digitális eszközökből, vagy még csak terv?
(#61012) róbertke válasza csíkosháTTú hozzászólására (#61010) Válasz Júl 16, 2019
Piko NOHAB -ról se felejtkezzünk meg!
(#61015) Frankye moderátori válasza szalpety hozzászólására (#61004) Válasz Júl 17, 2019
Szia, üdv a fórumban!
A saját érdekedben javaslom, hogy a telefonszámod, címed, egyéb személyes adatod ne írd ki nyilvánosan, mert a rossz szándékú emberek bár nem rendszeres látogatók erre, de az ördög szeme karikás (ti. nem alszik)!
A hozzászólásodból ezt töröltem.
(Megj.: A fórumban egyébként sem "illik" magán úton kérni a választ, lévén azért fórum, hogy a kérdések és válaszok megőrződjenek, ha később valaki keresné ugyan erre a kérdésre a választ...)
(#61052) ulrichpeti hozzászólása Válasz Aug 14, 2019
Üdv vasút barátok!
Lehetőségem lenne egy fuggerth csörgő vásárlására.
A probléma, hogy nem jó számomra a kuplungja. Nekem régi piko kapocs van.
Kérdésem lenne hozzátok, hogy cserélhető-e olyanra ami nekem van?
Köszönöm a válaszokat!

s-l1600 (1).jpg

s-l1600.jpg

Screenshot_2...png

(#61054) csíkosháTTú válasza ulrichpeti hozzászólására (#61052) Válasz Aug 22, 2019
A 3. képen belinkelt kocsikapcsoló az egy sima, H0, kengyeles, de valamilyen Mehano, vagy LIMA, vagy Jouef, vagy isten tudja milyen, semmi másra fel nem szerelhető verzió. Az M41-esen, legalábbis a képen látható példányon viszont nincs kocsikapcsoló, csak a befogó szerkezete látszik. Ebbe kell beletenni a ROCO 40281-et, de ez a Kurz kapcsolófej, a Neked kellő cikkszámot nem találom. Sajnos épp a műhelyben sincs hozzá ilyen.
(#61055) róbertke válasza ulrichpeti hozzászólására (#61052) Válasz Aug 22, 2019
Elnézéseteket kérem, hogy elfelejtettem eddig közölni veled, hogy a Zzemoki oldalán itt keresd >>> FUGgERth alkatrészek között ott a keresett kuplung. Szétszedhető!! A te általad vett gépben a kuplung hátsó része már bent van, NEM KELL A MOZDONYT SZÉTSZEDNED csak az 500 Forintos kuplungot.

falk64e_thum...jpg

(#61056) ulrichpeti hozzászólása Válasz Aug 22, 2019
Köszönöm a segítsêget
(#61083) Bushi hozzászólása Válasz Szept 6, 2019
Szép napot !
Kedves tagok !
Hasonló cipőben járok mint Borsos kollega.
Nálam a különbség csak annyi, hogy elindul a mozdony ám minden esetben csak a pálya feléig . Mi lehet a gond ?

Üdvözlettel,
Bushi
(#61088) csíkosháTTú válasza Bushi hozzászólására (#61083) Válasz Szept 10, 2019
Arra tudok gondolni, hogy a sínben nem folyamatos az áramellátás.
(#61393) wesTTcoaster válasza Frankye hozzászólására (#60850) Válasz Hé, 7:23
Idézet:
„Plexit kizárólag kloroformmal lehet úgy ragasztani, hogy az tartós is legyen.”

Plexivel soha sem dolgoztam, de nem lehetne heggeszteni, mint például a PP-t, PE-t, ECTFE-t, ABS-t stb-t (ilyenek heggesztésével van tapasztalatom)? Persze ehhez kell a megfelelő berendezés is, na meg ha a plexi olyan mint az ECTFE, akkor gázálarc is kell hozzá...

Csak úgy érdeklődésből kérdezem, van néhany 1/4" vastagságu plexi-lapom, gőzöm sincs, hogy mit kezdjek vele...

Mellékesen most gugliztam egyet a témán, és találtam egy olyat, hogy acetonnal is lehet plexit ragasztani... de azt nem láttam írva, hogy a szóban forgó plexi, lexan vagy acrylic volt.

Ha tényleg plexi a plexi ( poli(metil-metakrilát)/PMMA), akkor ezt a terméket találtam: Bővebben: IPS Weld-on 4 acrylic cement

Arra mérget vennék, hogy USA-ból Magyarországra nem lehet csak úgy szállítani postával, de azért gondolom hogy van ennek valami európai megfelelője is. Az is lehet, hogy Magyarországon illetve az EU-ban különleges szabályok alá esne, mivel diklórmetánt, metil-acetátot, és metil-metakrilátot tartalmaz...

Az oldalon lévő információ szerint, ha a "plexi" voltaképpen lexan, akkor is használható ez a ragasztó (azonkívül más polikarbonátokkal, polisztirollal, CAB-bal (=cellulose acetate butyrate, cellulóz-acetát-butirát), és PETG-vel is lehet használni.
(#61394) Frankye válasza wesTTcoaster hozzászólására (#61393) Válasz Hé, 7:36
Nos, a kérdéseid nagyon jók, de - hogy őszinte legyek - nem igazán tudok rájuk felelni.
Összesen egyszer kísérleteztem a plexi ragasztásával. Szinte minden, kereskedelmi forgalomban kapható ragasztót kipróbáltam, de egyedül a kloroform volt hajlandó valóban hatékonyan összeragasztani.
Illetve egyszer kipróbáltam a teljesen átlátszó plexi lapokat lap-lap kötéssel ragasztani, azt valamelyik pillanatragasztó (sajnos, arra már nem emlékszem, melyik) elég hatékonyan megfogta, igaz, jó nagy felületeket kellett összeragasztani.
(#61396) wesTTcoaster válasza Frankye hozzászólására (#61394) Válasz Hé, 8:10
Aha, okay, akkor értem.

De szerintem az acetonos ötlet megérdemli a kisérletezést, aceton mindenütt van, habár nem tudom, hogy ami a közértben kapható, elég erős e...
(#61399) Frankye válasza wesTTcoaster hozzászólására (#61396) Válasz Hé, 8:53
Ha már aceton, akkor célszerű a gyógyszertárban venni, "tiszta" acetont. (A "közértes", körömlakk lemosó, nem tiszta aceton.)
Nem tudom, Nálatok a drug store-okban kapható-e ilyen.
Természetesen egy próbát megér. Én - anno - megpróbálkoztam több ragasztóval is, de egyik sem igazán vált be - a kloroformot kivéve.
(#61400) wesTTcoaster válasza Frankye hozzászólására (#61399) Válasz Hé, 9:41
A drugstore-ban az talán nincs, de errefelé echte magyar Unicumot csak ott kapni. De a hardware store-ban (épszerbolt) lehet kapni tiszta acetont (sőt 31,45%-os sósavot is)...
(#61404) wesTTcoaster hozzászólása Válasz Hé, 18:37
A fentrol.hu-n találtam egy képet 1982-ből, Rozsály felett készült. Nos ezen a képen a mellékelt látható.

Mit látunk itt?

A mozdonyról azt mondanám, hogy Szergej... amögött két E, és azután mi lehet az? Milyen teherkocsi van/volt, ami kb. ugyanolyan hosszú, mint egy M62-es?

Rozsály 1982.png

(#61405) kombi válasza wesTTcoaster hozzászólására (#61404) Válasz Hé, 21:13
Emlékeim szerint Szergej nem nagyon járt arra, gyenge hozzá a pálya.
Ha a vonat a képen jobbról halad balra, akkor
Szvsz. A sorrend balról jobbra nézve a következő:

Mozdony a rövid fekete árnyékból ítélve leginkább M 28 Mazsola vagy esetleg M 44 Bobó.
M 32 Gokart nem valószínű, mert annak szimmetrikusan, középen van a vezetőállása. Gőzös sem kizárt, az leginkább 275 vagy 376 sorozat, de itt nem igazán valószínű, mert akkor a kazán árnyéka jóval magasabban lenne , közelebb a vezetőállás tetejéhez, és akkor a mozdony után feltétlenül lenne egy rövid kéttengelyes kalauzkocsi is.
Szóval én inkább dízelre tippelek, mégpedig még a régi olajzöld festésű jószágra.

A mozdony után két hosszú Gags kocsi, azoknak voltak gabona rakodáshoz kör alakú felcsapható töltőnyílásai a tetőn.
Utána két üres kéttengelyes nyitott E(s) vagy valami hasonló.

Az utolsó előtti egy fedett kéttengelyes G kocsi.
A képen jobb szélső kocsival meg vagyok lőve, az talán valami rövid kéttengelyes tartálykocsi lehet.

De ez csak az én tippem.

(#61406) wesTTcoaster válasza kombi hozzászólására (#61405) Válasz Hé, 22:57
Idézet:
„Ha a vonat a képen jobbról halad balra”

Erre nem gondoltam; nekem olyan benyomást adott a kép, hogy a vonat balról halad jobbra... és úgy véve, azt a kör alakú izét egy ventilátornak vettem, és tudtommal ilyen helyben ekkora ventilátor MÁV mozdonyon csak az M62-esen van. De most hogy mondod, látom: túl világos (tiszta!?), hogy az egy Szergej teteje legyen...

De mi lenne ha mégis jobbra felé halad, és az a kuriózum a szerelvény jobbsó végén egy M44-es lenne? (Vagy M31-es? Nem tudom, ezek jártak e egyáltalán arrafelé?)

Ezt azért gondolom még, mert valahogy az az árnyék a vonat balsó végén nekem túl kicsinek tünik, hogy mozdony legyen, még Mazsolának is...

A szerelvény többi részéről szerintem igazad van, jobbról balra G, E, E, Gags, Gags

1982-ben jártak még arra gőzösök is?

De most hogy másodszor is megnézem azt a lehetséges mozdonyt: az árnyékok balra felé állnak, azaz jobbról süt a nap... ami azt jelentheti, hogy az a két kis sötét foltocska egy középen lévő vezetőállás árnyéka lenne. Ami aztán azt jelentheti, hogy a vonatot egy Gokart vagy Dacia húzza...
(#61413) wesTTcoaster hozzászólása Válasz Kedd, 23:29
Még egy kérdésem volna...

Nem tudom hogy rendesen hogy hívják ezt magyarul, de hol lehetne megtalálni, hogy például a Nyíregyházai fűtőháznál melyik mozdonyok és motorkocsik vannak (voltak) állomásozva?

(Mellékesen ha akárkit érdekelne, 1931 és 1974 közöttröl az összes japán gőzmozdonynak a honállomását meg tudom mondani...)
(#61414) Frankye válasza wesTTcoaster hozzászólására (#61413) Válasz Sze, 5:31
"Állomásítás" a szakkifejezés, de a kérdésedre érdemben sajnos nem tudok válaszolni.
(#61416) wesTTcoaster válasza Frankye hozzászólására (#61414) Válasz Sze, 8:19
Köszönöm a választ, Frankye! Egyet gugliztam hogy "nyíregyháza mozdony állomásítás" és feljött egy nagyon jó találat: Bővebben: Link

Itt sok-sok évre visszamenőleg találhatóak az állomásítási adatok...
(#61417) Frankye válasza wesTTcoaster hozzászólására (#61416) Válasz Sze, 10:15
Örülök, ha a magam szerény módján hozzájárulhattam a sikerhez.
Lapozás   1/1
Frissek
  2019. Dec, 08. Vas
1:09:22
  Jelenleg 7 fő olvassa az oldalt
Hirdetés