Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Füstölő olaj helyettesítése
Füstölő olaj helyettesítése
Témaindító: szuperman, idő: Márc 22, 2013
Témakörök:

Lapozás       2/2
(#30582) malcolm válasza csíkosháTTú hozzászólására (#30580) Válasz Márc 4, 2014
Köszönöm körülnézek itt
ha 9v-os elemről megy az nekem szuper mert egy 1:43-as modell autóban szeretném elrejteni azt imitálva mintha összetört volna és mindenhonnan szál ki belőle a füst
(#30593) malcolm válasza csíkosháTTú hozzászólására (#30580) Válasz Márc 4, 2014
magyarországon rohadtul nem találok egy boltban sem olyan füstölőt ami működik 10v alatt persze

tudsz nekem ajánlani vasútmodell boltokat?
(#30594) csíkosháTTú válasza malcolm hozzászólására (#30593) Válasz Márc 4, 2014
(#30611) malcolm válasza csíkosháTTú hozzászólására (#30594) Válasz Márc 5, 2014
Életképtelenkedtem mert tegnap ezen az oldalon nem találtam őket persze ma igen
NAGYON KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET

(#30643) malcolm hozzászólása Válasz Márc 6, 2014
Ha esetleg valakit érdekel akkor a 8-14v-os füstölőt nem hajtja meg rendesen a 9v-os elem illetve mikor már csak a legalján van egy kicsi akkor kezd rendesen füstölni addig csak párologtat
(#30644) csíkosháTTú válasza malcolm hozzászólására (#30643) Válasz Márc 6, 2014
Azért arra figyelj, hogy a 9V az éppen csak felette van az alsó határnak, a 8V-nak. Mivel egy ilyen füstölő áramfelvétele azért nem kicsi (0,1 - 0,18A), eléggé zabálja is az elemet. Érdemes lenne megmérni az elem feszültségét, amikor rajta van a füstölő.
(#30696) diginewl válasza malcolm hozzászólására (#30643) Válasz Márc 7, 2014
Üdv!
Nem okoskodásképp, de most tényleg

Ha már be lett linkelve a VMC, meg a seuthe
Körülnéztél ott rendesen?
Seuthe: Für Schiffe (hajók)...
Bővebben: Link

Ezzel biztosan füstölögne
Tudom késő bánat, de az irányt jól megadta Csíkos.

Az alsó értéknél mindig csak "ippeg" füstöl.

Ilyen amikor rendesen: lásd csatolmány.

Ez egy régi piko br52, amiben digitools dekóder, és seuthe füstgenerátor van.

IMG_0623_.jpg
 
(#30697) malcolm hozzászólása Válasz Márc 7, 2014
Köszönöm a tippeket
Azért nem vettem 4,5-6v osat mert azt mondták hogy egy 9v-os elem valószinüleg elrontaná de már kerestem 11,1v-os rc aksit amiből persze az elsővel megszívtam mert csak 250mah -volt és meg sem pingette a dolgot de kipróbáltam egy 2200mah-s al ami gyönyörűen működteti épp csak az nagyon nagy uh most tesztelem egy 1300assal ha sikerül szerezni egyet (márpedig ugy néz ki kapok egyet teszterejéig) mert megvenni már nem akarom ha nem jó de az méretben még válalható lenne ha ó lenne nagyon jó lenne
(#30704) sunocske válasza malcolm hozzászólására (#30697) Válasz Márc 7, 2014
A végeredményről láthatunk majd fotót (vagy videót)?
(#30707) malcolm hozzászólása Válasz Márc 7, 2014
terméseztessen amint megvan a végeredmény akkor felrakom ami azért eltart még egy darabig főleg úgy hogy létezik hogy egy füstgenerátor tönkremegy?
(#30709) etwg válasza malcolm hozzászólására (#30707) Válasz Márc 7, 2014
Csak a botnak van két vége. Füstgenerátorokra, izzokra ez nem jellemzö.

(#30710) malcolm hozzászólása Válasz Márc 7, 2014
miért kell mérgelődni hogy ezt megkérdeztem ?
Sajnos úgy tünik az enyim elromlott vennem kell egy másikat lehet sok volt neki a 2200mah vagy sokáig üzemelt bár nem hinném hogy a hat perc az sok lett volna amig kétszer feltöltöttem
(#30711) etwg válasza malcolm hozzászólására (#30710) Válasz Márc 7, 2014
A füstölö nagyon hasonlit az izzohoz, azzal a különbséggel, hogy nem látod mikor izzik a tulvilágra.

Ahogy te kisérletezgetsz, annak csak ez lehet a vége.

Legalább egy voltmétert köss rá, mert egy 4.5V -s izzonak/ füstölönek aligha tesz jot, ha 11V-s akkurol füstölteted a tulvilágra.
(#30713) BR95 válasza etwg hozzászólására (#30711) Válasz Márc 7, 2014
8-11 voltos füstölőt vett. Épp az volt a baja, hogy a 9 voltos elem nem hajtotta meg... 4,5 voltosat meg előrelátásból nem vett, nehogy elrontsa. Hisz írta is néhány hozzászólással ezelőtt...
(#30715) etwg válasza BR95 hozzászólására (#30713) Válasz Márc 7, 2014
Annyi dolog keveredik itt, hogy ehhez képest egy rakottkrumpli Sachertortának is tünhet.

Ha egy füstölö nem megy 250mAh-s aksirol akkor ott komoly bajok vannak. Mert a 250mAh azt jelenti, hogy elvben 250 mA-t egy ora hosszat képes adni. Mágha a füstölgö többet is igényelne pár percig mindenképpen mennie kell.

A következö 2200mAh-s akksival meg már remekül ment - a kettö között az a különbség, hogy az elöbbi belsö ellenállása joval nagyobb, és a füstölönek joval több áramra van szüksége mint 250mA-re, ami elvben kb. felére csökkenti a gyenge elem kapocsfeszültségét ( ha még tartják magukat a hajdani mérési technikához). Ezért lenne fontosabb, ha müszerrel menne a kérdésnek és nem mindenféle akkukkal, mert abbol csak baj lesz. Ha a füstölö megkapja a 100-250mA-t annak füstölnie kell.
(#30750) malcolm hozzászólása Válasz Márc 8, 2014
Nos nagyon kedvessek volta és ki cserélték a füstölőt de teljes X akta van elöttem
Merthogy működik a kis akkuval is a füstölő nem az akku volt a rosz hanem a csatlakozó valamiért de én ezt nem is hiszem el

vettem ilyen csatlakozót
http://www.rcmodell.com/shop/product_info.php/cPath/110/products_id/6300
az apa részt a füstölőre forasztottam az anya részt pedig a kis aksira összedugtam nem ment azután ugye kaptam a nagy aksit azon már fajta csati volt uh egy kis érintkező sufnituningal a füstölő oldalán levő csatlakozó oldalához érintettem a megfelelő prioritásokat és jó volt . Le is vontam a következtetést kicsi az áramerőség.NA DE szerváltam egy 1300mah -s aksit és gondoltam ahoz szépen megforasztom a csatlakozót uh vettem még egy ugyan olyan csatit amit belinkeltem és egy olyat ami a 1300as aksin van egy kis dróttal összekötöttem figyelve a + - helyességére és összedugva vártam a csodálatos eredményt de hiába SeKépSeHang. Na mondom ennek fele sem tréfa akkor most lássuk ismét a nagyágyút a legvégére rákötöttem a 2200-ast SKSH mondom ilyen nincsen mármegmértem közben a cellánkénti feszültséget és minden szuper de a cekász mégsem melegszik.
dühömben megfőztem az ebédet aztán újra ide ültem és babráltam ilyen nincsen zsír új a füstölö akkor nézzük a 9v-os elemet azzal valami csinálnia kell és semmi.
lehúztam a kábel átalaítót és úgy össze sufniztam a 2200-as al és ugy csoda beindult mondom nem lehet hogy nem tudok forasztani megnéztem ellenállást mértem és minden jó az elejétől a végéig de mégsem csinál semmit . Kábel szétszed és nem taglalom a szenvedést de az van hogy bármit tehetek közé működik a dolog de ha beteszem annak a csatinak az anya részét (amin mellesleg megmértem az ellenállást és szuper) akkor nem működik és az extra hogy van még egy ugyan olyan csati amivel ugyan ugy ha az anyát rárakom nem jó viszont a kis aksi ha anélkül érintem a csatit a füstölőhöz akkor az is meghajtja uh az egész szívás emiatt a csati miatt van ami egyszerűen X hogy miért nem jó és minden mással igen
(#30751) malcolm hozzászólása Válasz Márc 8, 2014
ja a kicsi aksi az ösz visz 250mah-s ugyebár
(#30755) etwg válasza malcolm hozzászólására (#30750) Válasz Márc 8, 2014
Te ezt még olvasni is nehéz nemhogy megérteni, ill. a gondolataidat követni. Ha a füstülöt is igy kinzod, akkor ne csodálkozz, hogy nem megy.
Ha igaz, hogy van valamilyen müszer féeéd akkor valoszinü Ampert is lehet mérni, mi lenne ha azzal probálkoznál regényirás helyett.

(#32692) malcolm hozzászólása Válasz Ápr 28, 2014
néhány kép és egy videó is linkelődik nemsokára amint a youtube feldolgozza, mert végül csak elkészült a cucc ha még emlékeztek
élőben azért jelenősen látványosabb és a játék hangulatán is sokat dob

2014-04-26 1...jpg

2014-04-28 1...jpg

2014-04-28 1...jpg
 
(#32693) malcolm hozzászólása Válasz Ápr 28, 2014
(#40556) mávosvonatos hozzászólása Válasz Dec 23, 2014
füstgép a discokban vegyél dj boltban füst olajat szuperman
(#40557) mávosvonatos hozzászólása Válasz Dec 23, 2014
rakj bele hideg vizet mivel a motor forró vagy a fustgep parologni fog és nem büdös és nem mérgező szerintem H bejött irj szuperman!!
(#40562) BaTTka válasza mávosvonatos hozzászólására (#40557) Válasz Dec 23, 2014
Majd ha időd engedi, a fa készítős topikba is adjál néhány tanácsot lécci Hadd tanuljak pár mesterfogást
(#40570) mávosvonatos hozzászólása Válasz Dec 23, 2014
Én adjak tanácsot BaTTka?? mávosvonatos vagyok a hét végéig kuldok képet csak nincs időm rá mostanában.
(#40572) BR95 válasza mávosvonatos hozzászólására (#40570) Válasz Dec 23, 2014
Van a hozzászólás fejlécében egy vastagon szedett "Válasz" feliratú gomb, kérlek használd, hogy lehessen követni, kinek írtál választ.
Köszönöm a többiek nevében is!

Józsi
(#40580) Váltógyártó válasza mávosvonatos hozzászólására (#40570) Válasz Dec 23, 2014
Látom, nem tudsz olvasni a sorok között!
(#54485) Forgacs hozzászólása Válasz Dec 8, 2016
Üdv mindenkinek!
Remélem még nem halt ki teljesen a topic és rátalál valaki a kérdéseimre.

Íme az első így a topic végigolvasása után:
Taptiak sikerült kikísérletezni a színes és füst szagú füstölőolajat?

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy nekem egészen konkrétan modellhajóba lenne szükségem füstgenerátorra illetve füstölőolajra, de a legnagyobb feszültségforrás ami rendelkezésre áll egy 7,4V-os akkumulátor. Erről kéne nekem meghajtani a füstgenerátort, de valami olyan típus kellene ami aránylag könnyű és méreteiben is passzol egy 2cm átmérőjű kémény megfüstöltetéséhez. Hol lenne érdemes körül néznem ha egyáltalán létezik ilyen?
Vagy ha nem akkor esetleg leírás fellelhető valahol, hogy hogyan is épül fel illetve készíthető el egy füstgenerátor?

Előre is köszönöm a segítséget!
(#54487) etwg válasza Forgacs hozzászólására (#54485) Válasz Dec 9, 2016
A legegyszerübb ha veszel egy DC-DC átalakitot, ami a 7,4V-bol csinál neked 12-16V (beállithato). Taka a HEStore-ban is kapni.
(#54492) csíkosháTTú válasza Forgacs hozzászólására (#54485) Válasz Dec 9, 2016
Füstgenerátorok.
Van olyan is, ami erről a feszültségről is működik.
(#54522) Forgacs válasza etwg hozzászólására (#54487) Válasz Dec 10, 2016
Mindenképpen kell egy tápegység IC-t betennem, mert muszáj stabil feszültséggel és valamilyen áramkorláttal ellátni az áramkört.

Köszönöm szépen a linket! Itt van is olyan mint amilyen nekem kellene.

És a fekete/sötét szürke színű füstre van valakinek ötlete?
Lapozás       2/2
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
15:41:37
  Jelenleg 8 fő olvassa az oldalt
Hirdetés